piątek, 14 marca 2014

Gdzie kwitnie kwiat – musi być wiosna...


Pewnego dnia, na placu targowym, pośród tłumu ludzi siedział niewidomy z kapeluszem na datki i kartonikiem z napisem: “Jestem ślepy, proszę o pomoc” Pewien mężczyzna, który przechodził obok niego. Zauważył, ze jego kapelusz jest prawie pusty, zaledwie parę groszy… Wrzucił mu parę monet, po czym bez pytania niewidomego o zgodę. Wziął jego kartonik, odwrócił na druga stronę i napisał coś…. Tego samego popołudnia, ten sam mężczyzna znowu przechodził obok tego samego niewidomego i zauważył, że tym razem jego kapelusz jest pełen monet. Niewidomy rozpoznał kroki tego człowieka i zapytał go czy to on odwrócił kartonik i co na nim napisał… Mężczyzna odpowiedział: “Nic co nie byłoby prawdą. Przepisałem Twoje zdanie tylko troszkę inaczej.” Uśmiechnął się i oddalił… Niewidomy nigdy się nie dowiedział, że na jego kartoniku było napisane: “Dziś wszędzie dookoła jest wiosna.. A ja nie mogę jej zobaczyć…”

Zmień swoją strategię jeśli coś nie jest tak jak być powinno. A zobaczysz ,że będzie lepiej… Jeśli nie prześlesz tej wiadomości dalej nie stanie się absolutnie nic. Ale mimo wszystko ,wyślij to do wszystkich tych osób, które, wg Ciebie, zasługują na to, by dostrzec wiosnę nawet jeśli czasem jest to trudne… I do wszystkich tych, których chcesz widzieć ciągle uśmiechniętymi, bo to właśnie ich uśmiech zmienia świat na lepsze…

Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci Ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna powiedz sobie, ze Arkę Noego zbudowali amatorzy, a Titanic profesjonaliści…
 


Taki oto pozytywny tekst znalazłam dziś zupełnie przypadkowo w  internecie, idealnie wpasowuje się w aurę za oknem oraz moje wewnętrzne odczucia...a i myślę że nie tylko moje... więc postanowiłam się nim z Wami podzielić ku pokrzepieniu serc ...twórzmy więc Kochani jak najwięcej pozytywnej energii wokół  ...niech wibruje w powietrzu i przenika nas na wskroś ... z każdym kolejnym oddechem przekształcajmy  nasze codzienne szare i smutne myśli na piękne i kolorowe ...wpuśćmy wiosnę do naszych serc ...Wymazujmy zatem  myśli posępne odbierzmy im negatywną energię... aby zastąpić ją nowymi, dobrymi myślami...zbudujmy właśnie my "amatorzy" silną energetyczną więź pozytywnej energii i czerpmy z niej wzajemnie ...i zadziała...to na pewno zadziała...

I nie chodzi o to aby patrzeć na świat przez różowe okulary ale aby dostrzegać te dobre aspekty wokół np. że szklanka jest w połowie pełna a nie pusta ... i cieszyć się tymi drobnymi rzeczami spotykanymi na swej drodze aby po latach stwierdzić że były one całkiem sporych rozmiarów...Tak jak wierzysz, że nadejdzie wiosna. Tak wierz również, że po dniach smutnych nadchodzą dni radosne.
Joseph Fohat


Gdzie kwitnie kwiat – musi być wiosna, 
a gdzie jest wiosna – wszystko wkrótce zakwitnie. 
  Friedrich Rückert

***

 Bogaty - to nie ten, kto ma dużo pieniędzy, lecz ten, kto może sobie pozwolić na życie wśród uroków, jakie roztacza wczesna wiosna.
Antoni Czechow

***Dużo uśmiechu na każdy dzień ponieważ :
a) uśmiech może Cię uszczęśliwić
b) Twój uśmiech może uszczęśliwić innych
c) wzajemne uśmiechy mogą wywołać sporo ogólnego śmiechu
d) bo kto wie jakie cuda może on zdziałać ?

... aby nie było żadnych wątpliwości ja w tej chwili się do Was uśmiecham  i wklejam ten uśmiech w pisany tekst :)a w tym miejscu  znalazłam tekst  który zainspirował mnie do dzisiejszego wpisu .


13 komentarzy:

 1. Hahaha, ja w sumie dziś o tym samym ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo radość jest najważniejsza ;)

   Usuń
 2. :)))))))))))))))) faktycznie zgrałyśmy się tematycznie
  Uśmiechy ślę :******

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I powiedz Ty mi Julijiooo czy to może być przypadek ? :)
   Uśmiech za uśmiech ;)

   Usuń
  2. Kochana.....ja od początku wyczuwam, że między nami jakaś tajemna więź jest i bynajmniej, nie nazwałabym jej przypadkiem :)))))))))

   Usuń
  3. Coś w tym jest...jakże mi jest miło z tego powodu...to jedna z tych chwil które dużo znaczą , radują i budują :)

   Ha w sumie - "Nie istnieje coś takiego jak przypadek w przebiegu spraw ludzkich "- a o świadomości zbiorowej przypominam sobie tez już miałyśmy okazję u Ciebie pokrótce pogawędzić :)
   :) :) :)

   Usuń
  4. :))))))))))) buziaki :*******

   Usuń
 3. Wibruję pozytywizmem że aż wkurzam innych, ale co tam, nie zaprzestaję. Uśmiecham się a jak słońce to po prostu cała zamieniam się w uśmiech i jestem mega nakręcona!
  :))

  OdpowiedzUsuń
 4. I tak trzymać !
  Co ciekawe niektórzy ludzie podejrzliwie się przyglądają takiej uśmiechniętej istocie ...ale nie ustawajmy w uśmiechaniu może w końcu zaskoczą że to bardzo naturalny odruch który jest bardzo nam potrzebny :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja jestem z natury pesymistką, więc taki pozytywny tekst jest jak promienie słońca na mój ponury umysł.

  OdpowiedzUsuń
 6. Cyrysia pesymistką ? Ale jakby nie patrzeć "Pesymiści są potrzebni światu: gdy optymista wynalazł samolot, pesymista skonstruował spadochron. "
  Cieszę się że jasny promyk dotarł...:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Od razu mi lepiej:))) a to hasło o Arce Noego chyba muszę sobie wydrukować i powiesić na ścianie w pokoju:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To superrr !:)
   A zdanie jest rewelacyjne ...bardzo pokrzepiające...
   Pozdrowionka

   Usuń

Witam pokrewne dusze, które trafiły do mojego świata, bardzo mi przyjemnie Was u siebie gościć... Będzie mi niezmiernie miło gdy zostawicie po swoich odwiedzinach słówko. Każdy Wasz komentarz dodaje mi skrzydeł , poprawia humor i jest dla mnie inspiracją do dalszego działania .

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Anonimowych gości aby nie byli tacy bezosobowi proszę o podpisanie się imieniem.