niedziela, 1 kwietnia 2012

Zapowiedzi...

Kwiecień
4 kwietnia ukarze się "Luna" pierwszy tom z serii "Wampir do wynajęcia"  autorki  J.R. Rain  wydane przez wydawnictwo G+J Gruner&Jahr

Kim jest ta kobieta?
Matką, żoną, prywatnym detektywem – oraz wampirem.
Przed sześcioma laty Samantha Moon, pracownica federalnego urzędu, była idealną żoną i matką, mieszkała na przedmieściu i woziła dzieci na treningi. Lecz jedno niespodziewane, nieprawdopodobne wydarzenie – atak wampira – zmieniło jej życie na zawsze.
A „zawsze” to bardzo długo dla kogoś, kto nie może umrzeć…

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Maj
Natomiast już 23 maja , kontynuacja " Luny" w drugim tomie pt. "Księżyc i Wampirzyca", autorka jest J.R. Rain , wydającym wyd.  G+J Gruner&Jahr

 Samantha Moon tropi szefa organizacji przestępczej i bierze pod opiekę niewinną kobietę prześladowaną przez eksmęża sadystę. Gdy stawka idzie w górę, Samantha nie cofa się przed niczym, aby wymierzyć sprawiedliwość dwóm bezlitosnym mordercom – sprawiedliwość we własnym rozumieniu tego słowa.
W jej życiu prywatnym pojawiają się dwaj mężczyźni, którzy chcą zdobyć jej serce. Wcale im nie przeszkadza, że to serce bije inaczej niż u zwykłych kobiet…
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Lipiec
 Po " W Otchłani" autorki Beth Revis 30 lipca wychodzi drugi tom pt. "Miliony Słońc
Po obaleniu dyktatury dotąd kierujących misją na pokładzie “Błogosławionego” znów panuje radość i spokój. Wkrótce Starszy dowiaduje się jednak, że załoga statku skrywała przed nim tajemnicę, która może przesądzić o ich przyszłości. Tymczasem Amy, dusząc się coraz bardziej wśród stalowych ścian, rusza tropem wskazówek pozostawionych dla niej przez tajemniczego Oriona, a nowa fala morderstw niespodziewanie staje się zalążkiem buntu… Rozpoczyna się walka o przetrwanie, w której stawką jest życie wszystkich pasażerów.. Czy kiedykolwiek dotrą do obiecanej im nowej Ziemi?
-------------------------------------------------------------------------
Kwiecień
Rakietowe Szlaki-reaktywacja kolejnej legendarnej antologii Lecha Jęczmyka, po Krokach w nieznane ukarze się 19 kwietnia nakładem wydawnictwa Solaris . O ile jednak ten drugi tytuł jest przeglądem najnowszej światowej fantastyki, to Rakietowe szlaki mają być antologią klasycznych opowiadań.
 Rakietowe szlaki w jego wyborze będą zawierały znakomite perełki literackie, opowiadania, nowele i mikropowieści wybrane spośród tysięcy przeczytanych tekstów. Wiele z nich po raz pierwszy zostanie u nas opublikowane w formie książki, a w każdym tomie znajdą się opowiadania nie publikowane dotąd w Polsce. Wśród nich będą słynne, nominowane bądź nagradzane utwory.
 Wybór ma zawierać takie opowiadania SF, które nic nie utraciły ze swojej świeżości, nadal są kapitalnymi perełkami literackimi opartymi na dobrym pomyśle.
W antologii znajdą się opowiadania po części znane polskiemu czytelnikowi, ale publikowane dotąd tylko w prasie np. w Fantastyce lub nigdzie nie publikowane.
 Kluczem do wyboru są dwa słowa: OPOWIADANIA NIEZAPOMNIANE. Czyli takie, które pomimo upływu lat wciąż stoją nam przed oczami, choć często zapomnieliśmy ich tytuł i autora. I wciąż wywołują w nas dreszczyk emocji.
 To po prostu dobra literatura. Dla każdego. Niezależnie od upodobań literackich, przekonań czy wyznania.
------------------------------------------------------------------------------

Listopad
 W listopadzie ukarze się  Glow autorstwa Amy Kathleen Ryan, książka wydana przez wyd. Jaguar

Empyraen, ogromny statek kosmiczny, jest jedynym światem, jaki zna Waverly. Tutaj się urodziła – w pierwszym pokoleniu tych, których noga nigdy nie postała i nie postanie na Ziemi. Waverly wie, że jej los został przesądzony. Poślubi charyzmatycznego Kierana, przyszłego kapitana Empyrean. I choć dziewczyna nie wie, czy kocha swego przyszłego męża, wie, że to, co ma uczynić, jest słuszne. Koloniści potrzebują dzieci, które w przyszłości zaludnią nową Ziemię...
Waverly zna swoją przyszłość. Ale ta przyszłość nie nadejdzie.
New Horizon, statek-bliźniak, który wyruszył w kosmos niedługo przed okrętem Waverly, dopuszcza się zdrady, której nikt się nie spodziewał. Jej załoga atakuje ludzi zgromadzonych na pokładzie Empyrean. Młode, płodne kobiety, zostają porwane. Dorośli – wymordowani.
Teraz Waverly nie wie, co ją czeka.
Kieran, który przed czasem musi objąć rolę dowódcy, nie spocznie, póki jej nie odnajdzie. Ale czy Waverly naprawdę chce być odnaleziona? Grzeczna, potulna, pogodzona z losem dziewczyna kryje w sobie kobietę, którą pociąga coś więcej niż tylko życie przeżyte według ustanowionych przez innych dogmatów. 

----------------------------------------------------------------------------- 

Kwiecień
2 kwietnia ukarze się powieść Nancy Kress " Księżyc prawdopodobieństwa" . Wydawcą jest wyd. Almaz
Człowiek sięgnął gwiazd dzięki systemowi tuneli czasoprzestrzennych – reliktów starożytnej, od dawna nieistniejącej już rasy. Sukces ten ma jednak swoją cenę. W głębi Galaktyki ludzie trafiają na Fallerów, obce istoty, których jedynym celem jest niszczenie inteligentnego życia w kosmosie. Wybucha wojna, a nasza cywilizacja jest w niej stroną przegrywającą.
W tych niepewnych czasach dochodzi do odkrycia nowej planety. Zamieszkuje ją preindustrialna cywilizacja, która doświadcza tak zwanej „dzielonej rzeczywistości” – wszyscy obywatele są praktycznie jednomyślni. Zespół ziemskich naukowców wyrusza na Świat, by zbadać ten fenomen, nie zdając sobie sprawy, że misja ta jest tylko przykrywką dla znacznie ważniejszej operacji wojskowej.
Jeden z księżyców tej planety jest bowiem gigantycznym i tajemniczym artefaktem pozostawionym przez twórców wrót do gwiazd… i kluczem do wygrania wojny.
----------------------------------------------------------------------------
Kwiecień
Kolejny tom z przygodami Eve Dallas ukarze się 3 kwietnia, autorką jest Nora Roberts występująca pod pseudonimem J.D. Robb  , wydawcą jest wyd. Prószyński i S-ka.

Tym razem śledztwo zmusi Eve Dallas do powrotu do miasta, któremu zawdzięcza swoje nazwisko, i zanurzenia się w koszmarach własnego dzieciństwa…
Kiedy Isaac McQueen, przestępca aresztowany przez Eve, gdy jeszcze chodziła w mundurze, ucieka z więzienia, przyświecają mu tylko dwa cele: po pierwsze, kontynuować to, co przerwał, czyli uprowadzanie młodych ofiar i pozostawianie trwałych śladów na ich ciele i umyśle. A po drugie, zemścić się na kobiecie, która wiele lat temu zmusiła go do zerwania z tym procederem.
*---------------------------------------------------------------------------*

Szczególnie cieszy mnie kolejne wydanie przygód Eve Dallas - przeczytałam do tej pory   wszystkie poprzednie tomy i mogę się pochwalić ładną domowa kolekcją tej serii .
Rakietowe Szlaki 5  chętnie przeczytam , gdyż nie jest tajemnicą fakt iz uwielbiam  science fiction a zwłaszcza opowiadania w tym gatunku,  z tego samego powodu ciekawa jestem "Księżyca prawdopodobieństwa"  - zapowiada się nieźle  . 
"Glow"  - ten tytuł postaram się zapamiętać mimo iz zapowiadany jest dopiero na listopad.  "Miliony słońc "- ciągle się waham nad kupnem poprzedniego tomu :"W otchłani" i na razie obserwuję tę serię .
No i seria "Wampir do wynajęcia " jeszcze nie wiem co o niej sądzić ale opis mnie zainteresował , więc teraz czekam na Wasze recenzje, może pomogą podjąć mi decyzję.
8 komentarzy:

 1. Ja czekam na "Miliony słońc" - teraz czytam pierwszą część i zapowiada się nieźle ;]

  Fajnie, że wychodzi teraz tyle nowości, które wydają się dość ciekawymi pozycjami :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Okładka "Luny" jakoś strasznie mi przypomina niedawną książkę Jacka Ketchuma "Królestwo Spokoju" ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaintrygowała mnie ta seria "Wampir do wynajęcia". Może być naprawdę ciekawa.. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe książki niedługo się nam ukarzą.Szczególnie intryguje mnie ,,Luna''.

  OdpowiedzUsuń
 5. '' Luna '' bardzo mnie zaciekawiła i koniecznie muszę ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Najbardziej jestem ciekawa "Glow" i "Luny" ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja tu jeszcze "W otchłani" nie przeczytała, a tu już kontynuacja...

  OdpowiedzUsuń
 8. Zainteresowała mnie zwłaszcza "Luna", tak samo jak jej kontynuacja. A, no i oczywiście "Milion słońc", chociaż i pierwszego tomu jeszcze nie przeczytałam...

  OdpowiedzUsuń

Witam pokrewne dusze, które trafiły do mojego świata, bardzo mi przyjemnie Was u siebie gościć... Będzie mi niezmiernie miło gdy zostawicie po swoich odwiedzinach słówko. Każdy Wasz komentarz dodaje mi skrzydeł , poprawia humor i jest dla mnie inspiracją do dalszego działania .

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Anonimowych gości aby nie byli tacy bezosobowi proszę o podpisanie się imieniem.