sobota, 31 marca 2012

Dziś godzina dla Ziemi...

 Godzina dla Ziemi 
Jest to największa, globalna inicjatywa społeczna zainspirowana przez organizację ekologiczną WWF. Osoby prywatne, firmy, rządy oraz organizacje na całym świecie są zapraszane do zgaszenia światła, o godz. 20.30 na jedną symboliczną godzinę, 31 marca 2012, czylli dzisiaj - aby tym samym manifestować swoje zaangażowanie w działania na rzecz Ziemi.
Wyłączenie światła jest symbolicznym gestem, który ma przypomnieć po raz kolejny o tym, że wszyscy powinniśmy się troszczyć o środowisko naturalne, a ochrona przyrody zaczyna się w naszych domach i w naszym codziennym życiu.Celem akcji jest propagowanie proekologicznych postaw oraz zachęcanie ludzi na całym świecie do wprowadzenia w swoim codziennym życiu drobnych zmian, które mają ogromne znaczenie dla stanu środowiska naszej planety.
 
To szósta akcja "Godzina dla Ziemi". Po raz pierwszy zorganizowano ją w 2007 r. w Sydney - zgasło wówczas światło w ponad 2 mln domów.
 W tym roku do Godziny dla Ziemi WWF przyłączyła się rekordowa liczba 147 państw na świecie oraz 47 miast w Polsce. W ramach globalnego, symbolicznego gestu na rzecz przyrody, dokładnie o 20.30 czasu lokalnego zgasną światła w domach setek milionów ludzi oraz iluminacje świetlne tysięcy obiektów w ponad 5 000 miast.
Więcej szczegółów na oficjalnej stronie http://www.wwf.pl/godzinadlaziemi/o-akcji/jak-dbac-o-ziemie


Zaplanowaliśmy że o  20.30 - zgasną światła także i naszym domu ,godzina -  to tak niewiele a przecież warto być częścią tak wielkiej zbiorowej pozytywnej myśli w akcji na skalę światową  a Wy co zrobicie ?   
Jak się odnosicie do tej międzynarodowej akcji ?

7 komentarzy:

 1. Wzięłabym udział, nawet zgaszę światło w moim pokoju, ale np. moi rodzice nie wezmą udziału...


  Pozdrawiam, Klaudia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się i myślę że w tym wypadku przede wszystkim liczy się tu Twój szczery i symboliczny gest :)więc zawsze warto nawet indywidualnie brać udział w takich akcjach :)
   Pozdrowionka

   Usuń
 2. Ja kupiłam świeczkę na tą akcję w rossmanie i oczywiście zgaszę światło

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałabym, ale moja rodzina na to nie przystanie. Oderwanie mamy od TVNu graniczy z cudem ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja się przyłączyłam na stronie internetowej. I mam zamiar zgasić światło.Pozdrawiam i zapraszam do mnie na nowo dodanego posta!;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa akcja - postaram się wziąć udział ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pewnie i bym wzięła udział, ale weź tu przekonaj resztę rodziny...

  OdpowiedzUsuń

Witam pokrewne dusze, które trafiły do mojego świata, bardzo mi przyjemnie Was u siebie gościć... Będzie mi niezmiernie miło gdy zostawicie po swoich odwiedzinach słówko. Każdy Wasz komentarz dodaje mi skrzydeł , poprawia humor i jest dla mnie inspiracją do dalszego działania .

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Anonimowych gości aby nie byli tacy bezosobowi proszę o podpisanie się imieniem.