wtorek, 20 marca 2012

Nowości, zapowiedzi...

Nowość

"Prześwietny raport kapitana Dosa" - Eduardo Mendoza, wydawnictwo Znak - premiera 21 marca

Sytuacja jest nieciekawa.
W sektorze Upadłych Kobiet kończy się szampon i róż do policzków. Stosowana zapobiegawczo stęchła woda z siarczanem śmiechu uspokaja sektor Przestępców, ale przyczynia się do zaburzeń oddychania w sektorze Nieprzewidywalnych Staruszków. Poza tym piastujący stanowisko przywódcy statku kosmicznego Horacio Dos nie zna współrzędnych miejsca, do którego zmierza - ze względów bezpieczeństwa zostaną mu one udostępnione dopiero pod koniec podróży.
Prześwietny raport kapitana Dosa to spisywany skrzętnie dziennik pokładowy z niecodziennej wyprawy. To również cudowna satyra, która obśmiewa pozorny ład i porządek współczesnego świata i pokazuje, jak łatwo życie wymyka się nam spod kontroli. 
 -----------------------------------------------------------------------------------------

 Teraz w marcu ukazała się "Saga" druga część z trylogii Kroniki Awatarów, autorstwa Conora Kosticka- wydawnictwo Telbit.
Nowość

Witajcie w świecie Sagi…W wirtualnym świecie Sagi szaleje na deskolotce piętnastoletnia skaterka Zjawa – członkini anarchistycznego gangu punków. Choć nie ma kompletnie żadnych wspomnień z przeszłości, narasta w niej przekonanie o jakichś niezwykłych zdolnościach, które w niej drzemią. Kim jest naprawdę? I jakim cudem została wplątana w walkę z samą Czarną Królową, okrutną władczynią Sagi? Trudno przewidzieć, co się stanie, gdy w poszukiwaniu straconej tożsamości Zjawa sięgnie zbyt głęboko lub odważy się wyjść poza granice znanego sobie świata. Czy będzie to droga do wolności, czy raczej do szaleństwa i samounicestwienia? A ty – skąd masz pewność, że jesteś realny...? 

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Już 20 kwietnia nakładem wydawnictwa Telbit ukaże się trzecia część z trylogii Kroniki Awatarów autorstwa Conora Kosticka.

Zapowiedź

Witajcie w świecie Eddy... Wszyscy mieszkańcy Eddy składają się z pikseli - z wyjątkiem Penelopy. Podczas gdy jej ludzkie ciało utrzymywane jest przy życiu w szpitalnym łóżku, jej awatar biega samopas i może zrobić dosłownie wszystko... łącznie z wytworzeniem zabójczej broni dla swojego opiekuna, lorda Scanthaxa. Gdy ostatni władca Eddy decyduje się na inwazję innych wirtualnych światów, Erik-Cindella z Epica i Zjawa z Sagi stają się częścią historii i biorą udział w ostatecznej, wielkiej wojnie między wszechświatami. Czy jest szansa na pokojowe rozwiązanie? Czy jednak wszystko musi się rozstrzygnąć za sprawą mieczy i pistoletów? Porywająca fabuła i połączenie techniki z fantastyką sprawiają, że książki Kosticka dają emocje porównywalne z najlepszą grą!

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Nowość
Najnowsze odkrycie steampunku, książka autorstwa Cherie Priest otwierająca cykl STULECIE MACHIN wydana w marcu przez wydawnictwo Książnica p.t   Stulecie machin #1 - Kościotrzep.
W pierwszych latach wojny secesyjnej pogłoski o złocie ściągnęły hordy przybyszów na północno-zachodnie wybrzeże Pacyfiku. Pragnący stanąć do wyścigu Rosjanie zapłacili wynalazcy Leviticusowi Blue za stworzenie machiny, która byłaby zdolna do eksploatacji złóż pod lodami Alaski. W ten sposób na świat przyszła Prześwietna Machina Wydobywcza doktora Blue, zwana także „Kościotrzepem”. Jednak już podczas pierwszej próby urządzenie to wymknęło się spod kontroli i zniszczyło część Seattle, równocześnie odsłaniając podziemną żyłę śmiercionośnego gazu, który zmieniał każdą żywą istotę w zombie. Minęło szesnaście lat, stanął mur odgradzający zniszczone i toksyczne miasto. Nastoletni syn doktora Blue, Ezekiel, podejmie próbę sekretnej krucjaty w celu odwrócenia biegu historii. Szalona wyprawa zaprowadzi go pod mury otaczające miasto, do dzielnic, w których roi się od żywych trupów, piratów powietrznych, przestępczych kacyków i dobrze uzbrojonych uciekinierów...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapowiedź
18 kwietnia nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia ukaże się "Dziewiąty Mag " pierwsza część trylogi A.R. Reystone

Obok naszego świata istnieje drugi równoległy, którego przed złem chronią smoki, istoty potężne i święte. Niestety z niewiadomych przyczyn zaczynają chorować. Nikt nie jest w stanie im pomóc. Dlatego specjalni wysłannicy muszą się udać do naszego świata, aby odnaleźć tego, który uratuje smoki. Ariel, zwyczajna kobieta po przejściach, a konkretnie po burzliwym rozwodzie, żyje z dnia na dzień. Kocha córkę i pracę w klinice weterynaryjnej. Jest przekonana, że nic więcej już na nią w życiu nie czeka. Jednak wszystko się zmieni, gdy pewnego dnia napadną na nią cztery karły o skórze w odcieniu fioletu i o żółtych ślepiach...

------------------------------------------------------------------------------

Dwie z powyższych książek jest już w trakcie wędrówki do mnie  ,mam na myśli pierwszy tom z cyklu Stulecie Machin - Kościotrzep ,podobno razem ma być ich cztery części - nie byłabym sobą gdybym się nie skusiła na taką lekturę . Miałam okazję mieć tą książkę dziś w ręku i muszę przyznać że okładka na żywo prezentuje się rewelacyjnie, zdjęcie nie oddaje  w pełni jej walorów.  
Kolejną podróżującą w moim kierunku książką jest- Saga -  druga część z trylogii Kronik Awatarów , nie zdążyłam jeszcze przeczytać pierwszej części , ale już taka jestem że nie umiem się powstrzymać i kupuję  w ciemno kontynuację zakładając iż cykl mi się spodoba :)
No i w końcu pojawił się Dziewiąty Mag,ci wszyscy którzy juz mieli okazję tak jak ja, zapoznać się kilka lat temu  z tą książką jako pierwszym tomem z nagle urwanej serii i czekali na kontynuację mają powody do zadowolenia.Wydawnictwo Nasza księgarnia zapowiada że będzie to wersja poprawiona, nieco inna niż ta wydana wcześniej przez Red Horse’a, jednak jeszcze nie wiem czy zdecyduję się na zakup nowego wydania skoro poprzednie mam na półce. Dobrą wiadomością jest to ze  na wrzesień 2012 roku zaplanowane jest wydanie drugiego tomu serii, a trzeci tom ma ukazać się w 2013 roku...w końcu.

Czy ktoś z Was tak jak ja, także czeka na kontynuację Dziewiątego Maga ? Czy któraś z wymienionych książek przypadła i Wam do gustu, a może niecierpliwie czekacie na jakąś inną książkową nowość ? Chętnie poznam Wasze opinie :)

6 komentarzy:

 1. Do mnie wczoraj przybyła książka pt. 'Prześwietny raport kapitana Dosa', jeszcze nie zaczęłam czytać, ale jestem dobrej myśli ;]

  Na Dziewiątego maga mam wielką ochotę, mam nadzieję, że będę miała okazję się z nią zapoznać.

  Pozdrawiam i zapraszam, Klaudia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z powyższych zapowiedzi aktualnie niestety nic mnie nie interesuje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie odnajduje się w tych propozycjach, chociaż ten "Kościotrzep" brzmi bardzo intrygująco, szkoda tylko że ostatnio wszystko wychodzi seriami :/
  Pełny podziw dla Twoich fascynacji czytelniczych i kupowania w ciemno, ja mocno się wzbraniam przed takimi działaniami, ale różnie mi z tym wychodzi :)

  Miłego... ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba nie interesuje mnie nic stąd.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Saga" wydaje się fajna, ale ja nawet na 'Epic" jeszcze nie spojrzałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziewiąty Mag? oj cieszę się bardzo że cz.2 będzie wkrótce, mam cz.1 na półce.. więc nie kupię nowej książki...wolę cierpliwie czekać do września.
  Poza tym ta książka jest naprawdę świetna. Pzdr

  OdpowiedzUsuń

Witam pokrewne dusze, które trafiły do mojego świata, bardzo mi przyjemnie Was u siebie gościć... Będzie mi niezmiernie miło gdy zostawicie po swoich odwiedzinach słówko. Każdy Wasz komentarz dodaje mi skrzydeł , poprawia humor i jest dla mnie inspiracją do dalszego działania .

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Anonimowych gości aby nie byli tacy bezosobowi proszę o podpisanie się imieniem.