piątek, 23 marca 2012

Bo książka wdzięcznym modelem jest...cz.3

Dla ludzi kochających czytać książki , są one wspaniałą inspiracją do przeróżnych rzeczy -  z chęcią wyszukuję  skutki tychże inspiracji i nie mogę się nadziwić jakie rzeczy mogą powstać gdy książka stanowi model dla twórców / swoją drogą bardzo wdzięczny model ;) /   Staram się dzielić zawsze z Wami tymi ciekawostkami i  oto dziś mam przyjemność zaprezentować Wam kolejne, których  motywem są książki.
Tak więc kochani jak wszyscy doskonale wiemy  potęga słowa pisanego jest wielka ...a  tym razem doczekała się uznania w formie fontann, rzeźb i posągów . Okazało się ze jest ich tak dużo, że nie chcę wklejać ich wszystkich w jednym poście , tak więc podzieliłam je na trzy części - poprzednie części ukazały się tutaj oraz tutaj  a teraz pora na trzecią i ostatnią odsłonę  :


1. Rzym
2. Berlin
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12


 Piękne pomniki pamięci, cieszą szczególnie oczy moli książkowych :)
Niestety oprócz 1 i 2 , nie udało mi się zlokalizować ich miejsca pochodzenia , może Wy wiecie gdzie sobie tak ładnie stoją ?
5 komentarzy:

 1. Wspaniałe pomniki. Po prostu zapierają dech w piersiach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niezłe! Chciałabym, żeby takie coś zrobili w moim mieście xD

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniałe pomniki, ale najbardziej urzekły mnie 1 i 4:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałabym zobaczyć takie na własne oczy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Numer 12 znajduje się w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej.
  Pozdrawiam,
  Zosia

  OdpowiedzUsuń

Witam pokrewne dusze, które trafiły do mojego świata, bardzo mi przyjemnie Was u siebie gościć... Będzie mi niezmiernie miło gdy zostawicie po swoich odwiedzinach słówko. Każdy Wasz komentarz dodaje mi skrzydeł , poprawia humor i jest dla mnie inspiracją do dalszego działania .

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Anonimowych gości aby nie byli tacy bezosobowi proszę o podpisanie się imieniem.