piątek, 2 marca 2012

Kredo optymisty...

"Kredo optymisty” zostało opublikowane po raz pierwszy w 1912 roku, w książce Christiana D. Larsona zatytułowanej „Your Forces and How To Use Them”. Słowa w nim zawarte przypominają nam w prosty sposób o bardzo ważnych, ponadczasowych rzeczach które warto stosować w codziennym życiu a o których zapominamy w pędzie dnia codziennego. Można porównać je do recepty, na zdrowe i harmonijne życie - sami przeczytajcie :

Obiecaj sobie, że:
Będziesz tak silny, że nic nie zmąci twojego spokoju ducha.
Będziesz rozmawiał o zdrowiu, szczęściu i dobrobycie z każdą osobą, którą spotkasz.
Postarasz się, żeby każdy twój przyjaciel poczuł się wyjątkowy, będziesz tryskał optymizmem i szukał dobrych stron każdej sytuacji.
Będziesz zawsze myślał o najlepszym, pracował dla najlepszych i oczekiwał najlepszego.
Będziesz tak samo entuzjastyczny wobec sukcesów innych ludzi, jak wobec własnych.
Zapomnisz o błędach z przeszłości i skupisz się na tym, co chcesz osiągnąć w przyszłości.
Zachowasz pogodę ducha bez względu na okoliczności i obdarzysz uśmiechem każdego, kogo spotkasz na swojej drodze.
Skupisz się na udoskonalaniu siebie tak bardzo, że nie będziesz miał już czasu na krytykowanie innych.
Będziesz zbyt pogodny, żeby się martwić, zbyt szlachetny, żeby się złościć, zbyt silny, żeby się bać, i zbyt szczęśliwy, żeby myśleć o kłopotach.
Będziesz myślał dobrze o sobie i ogłaszał ten fakt całemu światu — nie głośnymi słowami, lecz wspaniałymi czynami.
Będziesz żył w przekonaniu, że cały świat jest po twojej stronie, jeśli tylko pozostaniesz wierny temu, co jest w tobie najlepsze.

Wraz z mężem wydrukowaliśmy sobie oraz najbliższym powyższy tekst i staramy się wprowadzać kredo w czyn,choć czasem nie jest to  łatwe ,wiadomo- życie potrafi przytłoczyć. Ale właśnie dlatego jest to takie ważne aby zawsze sobie przypominać o tych prostych zasadach dzięki którym możemy być szczęśliwsi oraz posiadać umiejętność dostrzeżenia, że szklanka z wodą jest w połowie pełna a nie pusta. Wprowadzając w życie te wspaniałe słowa można zauważyć że świat od razu staje się bardziej kolorowy, żyjemy przecież po to aby cieszyć się życiem  a powyższy tekst prowadzi nas właśnie na drogę optymizmu i samospełnienia :)

Notka o autorze:
Christian D. Larson był  wybitnym człowiekiem, wizjonerem - jednym z prekursorów Nowej Myśli - był nauczycielem i pisarzem. Jako jeden z pierwszych wierzył iż ludzie posiadają w sobie ukryte moce , które przy właściwym nastawieniu umysłu mogą zostać wykorzystane do osiągnięcia życiowego sukcesu. Wiele z jego książek wznawianych jest do dnia dzisiejszego ( niestety nie na polskim rynku )  mimo iz minęło prawie 100 lat od czasu ich pierwszych publikacji . Także wiele jego myśli i pomysłów jest wykorzystywanych współcześnie przez trenerów technik motywacyjnych.


A jakie wrażenie na Was wywarło kredo optymisty ? Co o nim sądzicie ?

Na mnie ten tekst wywarł bardzo duże i pozytywne wrażenie, uważam ze Christian D. Larson był bardzo mądrym człowiekiem a kredo przez niego opracowane warto  sobie przypominać zarówno rano jak i wieczorem dla utrwalenia pozytywnego spojrzenia .
Myślę także że gdyby wpajać ludziom te słowa już od dziecka, wszyscy byśmy na tym tylko skorzystali .

10 komentarzy:

 1. Kredo optymisty jest piękne i oczywiście byłoby cudownie wprowadzić je w życie, ale jak sama napisałaś nie jest to łatwe. Tak czy siak, warto wziąć sobie do serca ten tekst i pracować nad jego realizacją.
  Miłego wieczorku :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe, chyba zacznę to wprowadzać u siebie ;]

  Pozdrawiam, Klaudia.

  OdpowiedzUsuń
 3. powinnam to wprowadzić w swoje życie. Pozdrawiam i zapraszam do mnie

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa sprawa. Warto spróbować:))

  OdpowiedzUsuń
 5. brzmi to zachecająca, chyba z nadejściem wiosny aż sama wypróbuję:D
  bardzo tutaj u ciebie miło jest, z miłą chęcią sie czytało.
  pozdrawiam serdecznie!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Będę zaglądać do Ciebie żeby sobie je poczytać, aż wreszcie wpisze się ono w moje życie. Było by pięknie...mam wrażenie że kiedyś tak podobnie było, tylko dość dawno...trzeba sobie przypomnieć

  OdpowiedzUsuń
 7. hej,
  a masz może książkę Psychologia biznesu Larego albo wiesz gidzie ją kupić?
  KonstancjaMaria@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuję za podanie odnośnika w poście, tego szukałem!
  Ale nie chodzi mi tutaj o to, jak żyć, ponieważ ja postępuję, tudzież staram się, w podany sposób przez tego inteligentnego pana. Jakoś już tak od dziecka miałem - nikt mi niczego nie wpajał - że myślenie pozytywne przynosi zdecydowanie lepsze efekty, niż wysyłanie złych myśli w ciężkich chwilach. Nie wiem, po co mamy się jeszcze dobijać, skoro coś pozytywnego doda nam skrzydeł?

  OdpowiedzUsuń
 9. Najpiekniejsza i najbardziej wartościowa rzecz jaka została napisana, jak dla mnie dzieło ponadczasowe.Piękne wzniosłe i gdyby tylko wprowadzić je we własne życie ... byłoby sie o wiele lepszym i piękniejszym człowiekiem i oczywiście szczęśliwym :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo interesujące i w zasadzie proste sentencje. Właściwie wszystkie drogi rozwoju osobowości opierają się na podobnych założeniach. Myślę że warto zapamiętać każdą myśl i wprowadzać ze wszystkich sił w życie, czego wam życzę i pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Witam pokrewne dusze, które trafiły do mojego świata, bardzo mi przyjemnie Was u siebie gościć... Będzie mi niezmiernie miło gdy zostawicie po swoich odwiedzinach słówko. Każdy Wasz komentarz dodaje mi skrzydeł , poprawia humor i jest dla mnie inspiracją do dalszego działania .

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Anonimowych gości aby nie byli tacy bezosobowi proszę o podpisanie się imieniem.