czwartek, 20 września 2012

Nowości, zapowiedzi...

Są grzechy zbyt straszne, aby je wybaczyć… i zbyt zapadające w pamięć, by o nich zapomnieć.
Mia Voss, specjalistka od DNA, traktuje posyłanie kryminalistów za kratki jako swoją zawodową misję. Niespodziewanie jej praca nabiera wyjątkowo osobistego charakteru. Kiedy kiepski dzień kończy się napadem i kradzieżą samochodu, Mia dochodzi do wniosku, że ma wyjątkowego pecha. Ale kiedy po pozornie przypadkowych nieszczęściach następuje znacznie bardziej niepokojące zdarzenie, dziewczyna zaczyna podejrzewać, że stała się celem szaleńca.
Kiedyś Mia ufała detektywowi Ricowi Santosowi, ale to było zanim Ric pozwolił, by jego trudna przeszłość zniszczyła szansę na ich wspólną przyszłość. Jednak Ric wie, kiedy Mia kłamie – i kiedy się boi. Klucz do złapania sadystycznego mordercy może tkwić w dawno porzuconej, nierozwiązanej sprawie, która prześladuje Mię od lat. Tylko ona może odkryć prawdę, ale najpierw Ric musi przekonać ją, by powierzyła mu swoje sekrety… i swoje życie.

data wyd. 20-09-2012


 Refleksyjna powieść o śmierci, nieuniknionym odejściu z tego świata. Nowojorski adwokat Nathan Del Amico robi karierę kosztem zaniedbywanej rodziny. Jego żona, Mallory, decyduje się odejść, choć wciąż go kocha. Pewnego razu u Nathana zjawia się Goodrich, lekarz pracujący jako chirurg, opiekun ludzi beznadziejnie chorych. Posiada on szczególny dar - dostrzega świetlistą aureolę nad osobami, które mają rychło zejść z tego świata. Goodrich w sposób zawoalowany mówi Nathanowi, że i on wkrótce umrze. Od tej pory Nathan inaczej patrzy na świat, widzi, że zawiódł ukochaną żonę. Stara się ułożyć stosunki z Mallory, bierze na siebie winę za wypadek spowodowany przez teścia. Nieoczekiwanie dostrzega aureolę wokół głowy najbliższej mu osoby... 

data wyd. 21-09-2012

Juliette wsiada do samolotu, który eksploduje krótko po starcie. Sam - niedawno poznany obiekt jej uczuć dowiaduje się o tym z telewizji. Następnego dnia spotyka tajemniczą policjantkę, która oznajmia mu, że Juliette żyje. Jak to możliwe, skoro wszyscy zginęli? Kim jest napotkana kobieta i skąd tyle o nim wie? Czy miłość okaże się silniejsza od śmierci?

data wyd. 21-09-2012
Leksykon imion i nazw: od „Hobbita” przez „Władcę Pierścieni” do „Silmarillionu”
Osoby i postaci:
od Aragorna, Arweny, Balina, Bilba Bagginsa, Boromira do Wodza Nazguli i Żwawca
Nazwy geograficzne:
od Amon Sul, Anduiny, Bucklandu, Bruzdy do Wrót Rohanu, Zatoki Belfalas i Żelaznych Wzgórz
Plemiona i gatunki:
od Avari i Balrogów do Wargów, Wolnych Plemion i Zielonych Elfów
Miejsca:
od Bag End, Barad-dur, Bramy Ereboru, Brodu Entów do Warowni Dunharrow, Wielkiego Domu, Zakazanych Wrót i Zębów Mordoru
Wydarzenia:
od Bratobójstwa w Alqualonde i Bitwy na Polach Gladden do Wielkiej Wędrówki, Wojen Beleriandu, Wojny o Pierścień i Zmierzchu Valinoru
Przedmioty:
od Arcyklejnotu i Białej Ręki do Zwierciadła Galadrieli i Zguby Isildura

data wyd. 25-09-2012


 Byli panami mroku i przez całą wieczność poszukiwali przeznaczonych im pań światła…
Należał do rasy odwiecznej jak czas, potężnej jak żywioły. Lecz bez światła, które rozjaśniłoby ciemność, tak łatwo mógł ulec pokusie, posłuchać mrocznych podszeptów i stać się wcielonym złem. Polując na wampiry, wędrował przez świat – pustki i samotności. I wtedy usłyszał muzykę.
Ociemniała wskutek straszliwego wypadku, obdarzona telepatycznym darem Antonietta Scarletti tworzy zachwycającą muzykę. Byron przyszedł do niej, zwabiony pięknymi, namiętnymi dźwiękami, i stał się jej najwspanialszą fantazją. Uwodzi ją zmysłowymi pocałunkami, szepcząc, że czekał na nią całą wieczność, że tylko ona może ocalić przed mrokiem jego duszę. Czy jednak ów Karpatianin zdoła ochronić ją przed niebezpieczeństwem, kryjącym się w przeszłości jej arystokratycznego rodu?

data wyd. 25-09-2012


 Alba ma dziewiętnaście lat, pracuje w księgarni w małym norweskim miasteczku. Zauroczona czterdziestokilkuletnim klientem z Kopenhagi, nadaje mu imię Mads Mikkelsen i zaczyna snuć fantazje na jego temat. Specjalnie dla niego ubiera się i perfumuje, w nadziei, że mężczyzna zwróci na nią uwagę. Z czasem fantazje Alby mieszają się z rzeczywistością. Które życie jest bardziej prawdziwe? Mam bzika na punkcie Madsa Mikkelsena to świetnie przyjęty przez krytykę i czytelników debiut młodej norweskiej pisarki. Robertsen jest wnikliwą obserwatorką. W swojej odważnej i pełnej humoru powieści zawarła naładowane emocjami spostrzeżenia i pragnienia kobiety stojącej na progu dorosłości

data wyd. wrzesień 2012
 Barwna opowieść osadzona w jedenastowiecznej rodzącej się dopiero Europie. Poznajemy losy niezwykłej, obdarzonej magiczną mocą kobiety o imieniu Terhen, która już od dzieciństwa musi walczyć o bezpieczeństwo i prawdziwą miłość. Burzliwa historia związku między Terhen a jej przyjacielem z dzieciństwa Erykiem Mocnym pełna jest skrajnych namiętności. A wszystko to na tle zderzających się, jakże różnych światów: pogańskiego i chrześcijańskiego, cywilizowanego Bizancjum i barbarzyńskiego Zachodu. Opowiedziane z pisarskim kunsztem i dbałością o realia historyczne losy Terhen, są pełną pasji powieścią, w której Czytelnik odbędzie, obfitującą w przygody i zaskakujące zdarzenia, wędrówkę ze średniowiecznej Skandynawii przez Kijów aż do Konstantynopola,a następnie przez ziemie Madziarów, Franków, Anglosasów po Norwegię.

data wyd. 25-09-2012


Ekscentryczni kolonizatorzy, sprytni arabscy handlarze, zakonnicy niosący Słowo Boże – skreśleni z niebywałym, iście angielskim humorem i celnością spostrzeżeń. A wszystko rozpoczyna się od koronacji cesarza Hajlego Sellasjego… Jedna z najdowcipniejszych książek podróżniczych, jakie kiedykolwiek powstały, autorstwa znakomitego brytyjskiego prozaika XX wieku. Jest owocem podróży pisarza, który jako korespondent Timesa przemierzał Czarny Ląd. Ceniony za cięte pióro i satyryczny zmysł „cierpki i zabawny, zawsze czujny, przenikliwy i spostrzegawczy”, jak pisze „Guardian”, porywa czytelnika na wyprawę w nieznane.

data wyd. 26-09-2012
 Harry Ricks stracił wszystko. Błąd popełniony w amerykańskim college’u, gdzie wykładał, zaowocował skandalem obyczajowym i kosztował Harry’ego posadę, małżeństwo oraz kontakt z jedynym dzieckiem. Zaszczuty przez otoczenie mężczyzna ucieka od wszystkiego do… Paryża.
Trafia tam w samym środku posępnej zimy. Na skutek serii zbiegów okoliczności wprowadza się do obskurnego pokoju w równie obskurnej dzielnicy i podejmuje pracę nocnego stróża w firmie zajmującej się szemranymi interesami. Kiedy ma wrażenie, że sięgnął dna, w jego życiu pojawia się Margit – elegancka, wykształcona węgierska emigrantka polityczna od wielu lat mieszkająca w Paryżu, owdowiała i równie samotna jak on.
Harry szybko ulega urokowi Margit, ale ona trzyma go na dystans. Zaprasza mężczyznę do swojego mieszkania w Piątej Dzielnicy zaledwie na kilka godzin w tygodniu i nie zdradza szczegółów dotyczących pracy, przeszłości, życia.
Wkrótce jednak frustrująca skrytość Margit schodzi na dalszy plan. Okazuje się bowiem, że każdy, kto w ostatnim czasie wyrządził Harry’emu krzywdę, zostaje ukarany, a on sam staje się obiektem zainteresowania policji. Jego życie zamienia się w koszmar, z którego nie ma ucieczki…
data wyd. 26-09-2012


 Morderstwo nauczycielki gimnastyki prestiżowej szkoły dla dziewcząt nie mieści się w schematach. Mało tego, jedna z uczennic zostaje porwana. Prawdziwa szkolna maskarada: przebieranki, szpiedzy, szantaż i klejnoty, które nawet z niewinnych nastolatek czynią prawdziwe kobiety! Morderca nieprędko opuści mury szacownej szkoły. Herkules Poirot pojawia się na kartach powieści znacznie później niż zwykle, za to w najwyższej formie.
data wyd. 26-09-2012


Kiedy zaczęłam przeglądać książkowe nowości i zapowiedzi ze zdumienia przecierałam oczy widząc mnóstwo ciekawych tytułów. Dziś tylko jedna odsłona , było ich tyle ze musiałam podzielić  publikowanie na części - za dużo by było ich na jeden raz :) Cieszy mnie to i smuci jednocześnie  - oczka jedzą i serduszko mocniej bije ale przy tylu zaległościach ...sami wiecie .
Przydałby się stały  etat na stanowisku : Zawód-  Czytelnik - byłabym wzorowym pracownikiem i nadgodzin bym nawet nie liczyła :) :) :)

Widzicie w tym zestawie coś dla siebie ? A może już którąś książkę czytaliście ? Mnie w zasadzie wszystkie ciekawią dlatego też je wybrałam do prezentacji :) Ale szczególnie ciekawa jestem powieści z Madsem Mikkelsenem w tytule - jako że bardzo lubię tego aktora - choć nie aż tak obsesyjnie  jak bohaterka książki :)

13 komentarzy:

 1. Byłoby fantastycznie, gdyby czytelnik stał się zawodem. :P
  To prawda, jesienne zapowiedzi obfitują w świetne lektury. Mnie najbardziej zaintrygowały: "Kręci mnie Mads Mikkelsen" oraz "Kobieta z Piątej Dzielnicy". Poza tym muszę w końcu zapoznać się z twórczością Musso i Christie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Najbardziej czekam na książki Musso. Cieszę się, że zostaną ponownie wydane, ponieważ zupełnie nigdzie nie mogłam ich znaleźć. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety, bo moje fundusze to nie wiecznie bijące źródło, ale mnie też ciekawią wszystkie te pozycje. Na pierwszy rzut poszedł by Musso, jego książki to bajki dla dużych dziewczynek, ale mi w to graj i tego trzeba.
  Szkoda, że nie ma takiego wakatu jak szczęśliwy czytelnik,wysoko płatnego i nieograniczonego żadnym książkowym limitem, oj niebo bym miała na ziemi :)
  Trzymaj się ciepło, bo u mnie zimno i leje jak z cebra.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze, że Gwiazdka coraz bliżej, tyle nowości. Z tych przedstawionych przez Ciebie, Agata Christie to dla mnie pozycja obowiązkowa. Jestem też bardzo ciekawa Spiżowego Łabędzia i Kręci mnie Mads Mikkelsen.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam ochotę na "Nie do wybaczenia" i "Kobietę z piątej dzielnicy" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Potem" muszę przeczytać koniecznie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Encyklopedię Śródziemia chętnie bym przejrzała, ale nad zakupem raczej nie myślę. Pozostałe pozycje raczej nie w moim klimacie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kot wśród gołębi... to coś dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak widzę, sporo ciekawych nowości się szykuje:))

  OdpowiedzUsuń
 10. Osobiście czekam na dzieła Musso, choć reszta także wydaje się być ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajnie, że z okazji przyjazdu Guillaume Musso do Polski, wydano ponownie jego książki, chciałabym wreszcie się za nie zabrać :) Chętnie przeczytałabym też Christie!

  OdpowiedzUsuń
 12. Jestem bardzo ciekawa "Kręci mnie Mads Mikkelsen"
  ale może najpierw poczekam na pierwsze recenzje :)

  OdpowiedzUsuń

Witam pokrewne dusze, które trafiły do mojego świata, bardzo mi przyjemnie Was u siebie gościć... Będzie mi niezmiernie miło gdy zostawicie po swoich odwiedzinach słówko. Każdy Wasz komentarz dodaje mi skrzydeł , poprawia humor i jest dla mnie inspiracją do dalszego działania .

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Anonimowych gości aby nie byli tacy bezosobowi proszę o podpisanie się imieniem.