sobota, 8 września 2012

Dzień życzliwości potrzebuje wsparcia :)


Śmigając dziś po necie , trafiłam na stronkę promującą ŻYCZLIWOŚĆ zaciekawiła mnie więc od razu dzielę się z Wami tą informacją- poniżej fragment przesłania :

"Biuro Promocji Miasta Wrocław , we współpracy z wrocławskimi uczelniami wyższymi oraz licznymi partnerami, od 2006 roku realizuje kampanię promocyjną pod hasłem Dzień Życzliwości. Znajdź się wśród życzliwych. Jej celem jest promocja życzliwości, zachęcanie do czynienia dobra wobec siebie nawzajem, a także budowanie wizerunku Wrocławia jako miasta ludzi życzliwych. Obchody Dnia Życzliwości odbywają się we Wrocławiu zawsze 21 listopada, teraz chcielibyśmy, aby swoim zasięgiem objęły całą Polskę.
Obecnie takie słowa, jak przychylność, uczynność, sympatia zniknęły z języka mediów czy wypowiedzi osób publicznych. Zastąpiły je: rywalizacja, konkurencja, indywidualizm. Aby nie dopuścić do całkowitego odwrócenia się od drugiego człowieka, nie zapominajmy, że wzajemny szacunek i otwartość przynoszą natychmiastowe rezultaty – sprawiają, że to, co robimy daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Szanując bowiem cudze starania sprawiamy, że inni doceniają i szanują nasze.
Pomysł, aby uczcić życzliwość zrodził się właśnie ze sprzeciwu wobec ordynarności otaczającego nas świata. Data 21 listopada zaś jest dobra jak każda inna – życzliwym najlepiej jest być przecież codziennie."

Wiadomo nie od dziś że wśród bloggerów jest takich osób mnóstwo, zachęcam do wejścia na tą stronkę klik :)  i wypełnienia formularza aby pomóc  zebrać 100 tys. podpisów pod projektem ustawy, by 21 listopada stał się oficjalnym Dniem Życzliwości!


A jak Wy , czy obserwujecie  zanik życzliwości w swoim otoczeniu ? Czy naprawdę kultura dnia codziennego jest w zaniku ? Co z tym robić ? Tak sobie myślę że najpierw trzeba zacząć od siebie i od t.zw drobiazgów które wbrew pozorom mają wpływ na nasze samopoczucie i które procentują np. gdy ktoś uśmiechnie się z życzliwością do nas ot tak bez powodu, czy nie robi nam się od razu przyjemniej i nie chcemy  podzielić się tym uśmiechem z kolejną osobą ? Taki drobiazg a może wpłynąć na nasze samopoczucie i dzień będzie inny , czy zdarzyła się Wam taka zmiana? Bo mnie tak :)  Nie trzeba zaraz rzucać się wszystkim wokół na szyję , wystarczy zwykły drobny gest - drobny dla nas a dla drugiej osoby może okazać się czymś wyjątkowym :)

„Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.”
- Mariusz Szczygieł - cytat z książki Zrób sobie raj 

7 komentarzy:

 1. Dość ciekawe, ale proponowałabym popracować nad obrazkami - utrudniają czytanie tekstu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najciekawsze jest to że nie wiem o co chodzi ? O które obrazki ? Mi nic nie utrudnia ...?
   Nie mam pojęcia jak Wy to widzicie ?

   Usuń
 2. Ciekawe.. obrazki rzeczywiście przesłaniają kawałek teksu ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Sprawdź kod swojego layoutu, coś jest nie tak, na głównej obrazki przesłaniają tekst, brakuje kilku z prawej, m.in. jakiś "siecik.pl". Szkoda takiego bloga na błędy kodowania :)

  Pozdrówko,
  Neuromeat
  --
  http://naddartastrona.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) A teraz jak to wygląda ?

   Usuń
 4. na firefoxie u mnie wszystko widać idealnie.

  OdpowiedzUsuń

Witam pokrewne dusze, które trafiły do mojego świata, bardzo mi przyjemnie Was u siebie gościć... Będzie mi niezmiernie miło gdy zostawicie po swoich odwiedzinach słówko. Każdy Wasz komentarz dodaje mi skrzydeł , poprawia humor i jest dla mnie inspiracją do dalszego działania .

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Anonimowych gości aby nie byli tacy bezosobowi proszę o podpisanie się imieniem.