wtorek, 16 sierpnia 2011

Premiera książki „Cherem” Dariusza Domagalskiego

      

"Cherem" to pozycja naprawdę mocna; solidny kawał fantastyki osadzony w polskiej rzeczywistości, emocjonującej jak filmy akcji. Oraz naprawdę poruszającej, bo wszak mowa o ogromnej tajemnicy, którą przemilczał kościół katolicki... Kto wie, może ta powieść doczeka się swoich stosów? W zasadzie mam taką nadzieję, bo wówczas usłyszy o niej szersza grupa czytelników. A warto."

- Anna Tess Gołębiowska, Efantastyka.pl 


Nowa powieść Dariusza Domagalskiego już przed premierą zbierała entuzjastyczne recenzje. Od 12 sierpnia książka jest dostępna dla szerokiego grona Czytelników.


Autor, który do tej pory zasłynął tematyką krzyżacką ("Gniewny pomruk burzy", "Delikatne uderzenie pioruna", "Aksamitny dotyk nocy", "I niechaj cisza wznieci wojnę")  tym razem odszedł daleko od tematyki z Cyklu Krzyżackiego.
 
- Biorę na warsztat tajemnice Starego Testamentu, czyli to co jest przemilczane na lekcjach religii - pierwotne imię Boga wywodzące się z panteonu bóstw sumeryjskich, historyczna okupacja ludów Kanaan przez plemiona hebrajskie, Jahwe jako pomniejszy bóg wojny u Madianitów, a nawet demon z mitu o Gilgameszu – mówi sam Domagalski


Brzmi intrygująco, nieprawdaż?
„Wywrócicie ołtarze, połamcie ich stele, aszery
ich ogniem spalicie, porąbiecie w kawałki posągi
ich bogów. Zniweczycie ich imię na tym miejscu.”

Pwt 12, 3

Oto nadchodzą Aniołowie Pana! Zwiastun Śmierci i Zwiastun Zniszczenia! Bez miłosierdzia unicestwili Sodomę i Gomorę, zgładzili Pompeje, siali zarazy w Europie. Oni patrzyli jak płonęło Chicago i jak wieże WTC waliły się w gruzy. Teraz znów tu są!

Strzeżcie się Aniołów Zagłady, gdy kroczą by wywrzeć swą pomstę na kananejskich sługach Baala.
Prawdziwi Bogowie, Stary Testament, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, mafia, sekty i oddziały antyterrorystyczne. Myślisz, że to mieszanka nie do połączenia? Nie tutaj!

45 lat temu zniesiono indeks ksiąg zakazanych. Gdyby tak się nie stało "Cherem" już by tam był wpisywany! 


 data wydania : sierpień 2011
seria : Asy polskiej fantastyki
wydawnictwo : Fabryka Słów

Przyznam ze jestem ogromnie ciekawa tej lektury, temat ma duży potencjał na dobrą książkę - czy został wykorzystany należycie przez autora ?  Będę musiała się sama przekonać, podchodzę trochę nieufnie i nie robię sobie dużych nadziei . Zobaczymy ...

2 komentarze:

  1. Fantastyka osadzona w polskiej rzeczywistości, to wyzwanie. Bardzo chętnie sprawdzę jak autor poradził sobie z tym tematem, to to może być "coś".

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnie również wydaję się, że książka może miec potencjał, ale przeczytamy zobaczymy :)

    OdpowiedzUsuń

Witam pokrewne dusze, które trafiły do mojego świata, bardzo mi przyjemnie Was u siebie gościć... Będzie mi niezmiernie miło gdy zostawicie po swoich odwiedzinach słówko. Każdy Wasz komentarz dodaje mi skrzydeł , poprawia humor i jest dla mnie inspiracją do dalszego działania .

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Anonimowych gości aby nie byli tacy bezosobowi proszę o podpisanie się imieniem.