piątek, 28 lutego 2014

Krótkie przypowieści...


"Wyglądając przez okno wychodzące na rynek, mistrz spostrzegł jednego ze swoich uczniów. Był to   Haikel, który szedł w pośpiechu bardzo czymś zaaferowany. Mistrz zawołał na niego i poprosił go do siebie.

czwartek, 27 lutego 2014

Krótki przerywnik...


 „Cóż to znaczy
Życie celebrować?..........

Każdą chwilę traktować
Jak święto,
Pełnym Sercem radować.
Rozwijać się codziennie
Tworząc doświadczenie swoje,
W oparciu o mądrości
W NAS ukrytej zdroje.

wtorek, 25 lutego 2014

sobota, 22 lutego 2014

Szalone malowanie...

Od tygodnia szaleje u nas bezwładny nieład , pochłaniający coraz więcej miejsca ...nastąpiło w naszym domostwie powszechne malowanie i całkiem nie mały remoncik odkładany i przekładany z miesiąca na miesiąc  i w końcu jest ...nastał Wieli Dzień Odnowienia a że jedynie w weekend można podgonić robótkę to toczy się swoim tempem co nam zupełnie nie przeszkadza ... bo humory dopisują a muzyka do rytmu gra :)  A jak jest humor, muzyka, śpiewanie i podrygiwanie to strach pomyśleć co to za ekspresje wyjdą a może impresje - he :)
M.in właśnie taka muzyka, i tym pozytywnym akcentem dzielę się także z Wami : Elektryczne GitaryPozdrawiam malowniczo
Dalia

poniedziałek, 17 lutego 2014

Dezyderata...

 Dezyderata jest wyjątkowym poematem zawierającym przesłanie na temat  dobrego i szczęśliwego życia. Tytuł pochodzi od łacińskiego słowa desideratum - pragnienie, w liczbie mnogiej desiderata – to, co pożądane, upragnione, wymagane,potrzebne.  

Autorem  jest Max Ehrmann ( 1872-1945 ) pisarz i poeta . Dezyderata jest jego najbardziej znanym dziełem, poemat powstał jako oryginalny prezent świąteczny dla przyjaciół a  opublikowany został  w 1927 r. 

Całość jest ponadczasowa, dobre życie jest zawsze w cenie a wskazówki i spostrzeżenia w nim zawarte ciągle aktualne, jego prostota i pozytywne przesłanie sprawiło iż poemat ten stał się  inspiracją dla ludzi poszukujących swej drogi a także  dla artystów, na jego podstawie powstało kilka piosenek. Fragmenty  tekstu towarzyszą mi już od wielu lat lecz dopiero teraz poznałam jego historię i zapoznałam się z pełnym utworem czym prędzej dzielę się nim z Wami ku pokrzepieniu serc :


czwartek, 13 lutego 2014

Humorystyczny kącik Dalii...


Unia Europejska w XXI wieku
   (Operator): Dziękujemy, że wybrał pan naszą pizzerię "Bliźniak". Czy mogę prosić o pański numer EUROPESEL?
  (Klient): Dzień dobry. Chciałbym złożyć zamówienie.
  (O): Czy mogę najpierw prosić pański numer EUROPESEL?
  (K): Mój EUROPESEL, tak.... już ..chwileczkę... to jest: 2165052031412341123221854332223.
  (O): Dziękuję, panie Nowak. Widzę, że mieszka pan przy ulicy Żytniej 14, a pański numer telefonu to 56320302. Numer telefonu w pańskim biurze to 54356326, a numer pańskiej komórki to 88234924. Z którego numeru pan dzwoni?
  (K): Co? Dzwonię z domu. Skąd pan ma te wszystkie informacje?
  (O): Jesteśmy podłączeni do Systemu, proszę pana.
  (K): (wzdychając) A... tak... Chciałbym zamówić dwa razy waszą Pizzę Samo Mięcho.
  (O): To chyba nie jest dobry pomysł, proszę pana.
  (K): Co pan ma na myśli?

wtorek, 11 lutego 2014

Chodź opowiem Ci bajeczkę...

        
BAJKA O SZCZĘŚCIU

     W krainie pąsowych lasów i lazurowych łąk, gdzie niebo jest blado różowe, a chmurki wyglądają jak puchary lodów waniliowych, mieszka sobie Szczęście. Szczęście jest maleńkie niczym mrówka i mieni się kolorami tęczy, a gdziekolwiek się pojawia, wszystko staje się piękniejsze.
Pewnego razu Szczęście spotkało na swej drodze bardzo smutną postać. Była ona szara, posępna i wcale się nie uśmiechała.
-Kim jesteś?-zapytało Szczęście.

czwartek, 6 lutego 2014

Tatuaże i książki...

Co wspólnego mają te dwie rzeczy ? 
Ano to że miłośnicy książek  , chcą uwiecznić atrybuty z nimi związane także i na swym ciele a w rezultacie wychodzi połączenie tatuo-ksiązki :)  
Tatuaże budzą czasem sporo kontrowersji , osobiście nie zdecydowałabym się na taką formę ozdoby ale doceniam pomysłowość osób które je lubią a ta nie zna granic.

Oto kilka przykładów  , poznajecie z jakich książek czerpano inspiracje ? 

wtorek, 4 lutego 2014

Zmiana wystroju...

Witam, witam cieplutko

W moim życiu ostatnio dużo się dzieje , zmiany, modernizacje , rewolucje...w związku z tym postanowiłam i na blogu  pójść tą drogą , popuściłam wodze wyobraźni i nastały ....zmiany  . Przy okazji przekształciłam nazwę z ( przypominam ) "Bo ja lubię czytać i już..." , na " Dalia...Pozytywnie zakręcona i już..."   " i już " jest zachowane  i to wciąż sem ja :)  
Blog zaczął żyć swoim życiem,wciąż ewoluuje - i chociaż Dalia nadal lubi czytać i już - postanowiłam zaszaleć i stąd te Daliowskie rewolucyje :)

Jak Wam sie podoba nowy wystrój ?

Coś miłego dla ucha i oka - pozytywnie zakręcona  Lindsey Stirling - polecam :)