wtorek, 25 lutego 2014

Trochę wyciszenia...

 
Człowiek, który umie żyć w harmonii z samym sobą, jest szczęśliwy.
/ Oscar Wilde /

********Ujrzeć Świat w ziarenku piasku
I Niebiosa w dzikim kwiecie,
Bezmiar zamknąć w dłoni
A Nieskończoność w godzinie...( frag.)

William Blake „Prośba o wyspy szczęśliwe”

A ty mnie na wyspy szczęśliwe zawieź,
wiatrem łagodnym włosy jak kwiaty rozwiej, zacałuj,
ty mnie ukołysz i uśpij, snem muzykalnym zasyp, otumań,
we śnie na wyspach szczęśliwych nie przebudź ze snu.

Pokaż mi wody ogromne i wody ciche,
rozmowy gwiazd na gałęziach pozwól mi słyszeć zielonych,
dużo motyli mi pokaż, serca motyli przybliż i przytul,
myśli spokojne ponad wodami pochyl miłością.

Konstanty Ildefons Gałczyński 


 


Harmonii w sercu 
Pozdrawiam dziś nastrojowo
Dalia

11 komentarzy:

 1. Kiedyś cytowałabym Gałczyńskiego i liczyła na to że ktoś mnie uszczęśliwi. Ale to szczęście może trwać bardzo krótko. Owszem dobrze jest mieć przy sobie kogoś na kim można się oprzeć, przy kim czujesz się bezpieczna. Ale takie trwałe szczęście gwarantuje chyba tylko wewnętrzna harmonia.
  Nie mogę oderwać oczu od zdjęcia po prawej stronie...normalnie jakbym siebie widziała!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Julio...Ty mnie przerażasz to zdjęcie dałam właśnie dlatego że jest mi bardzo bliskie odzwierciedla moje uczucia i duszę :)
   Co do wiersza to ja go całkiem inaczej interpretuję, bardziej jako intymną rozmowę ze swoją podświadomością ,taką afirmację aby pokochać siebie i uwierzyć że zasługuję na wszystko co najlepsze w darzeniu właśnie do wewnętrznej harmonii która jest dla mnie bardzo ważna . Być może jestem teraz na takim etapie swego życia że patrzę właśnie w ten sposób , ktoś mógłby powiedzieć ale ten wiersz jest całkiem o czymś innym ale do mnie przemawia obecnie w ten sposób i to jest magia interpretacji twórczości - po za tym ja zawsze na opak .
   :)

   Usuń
  2. Julio ja nie wiem co się stało z Twoim drugim komentarzem, w e-mailu jako powiadomienie jest a gdy chcę go opublikować wyskakuje że nie istnieje ...ale nic to ...nie znam się na takich rzeczach :)
   W wiadomej sprawie odpisuję ze faktycznie widzę uderzające podobieństwo , sympatycznie wyszło - troszkę Cię w pierwszej chwili źle zrozumiałam a Ty o fizycznym aspekcie mówiłaś a ja już tak duchowo wszystko odbieram - jeszcze chwila i jeszcze transcendencję przejdę czy jak ? :)

   Usuń
  3. Kurcze...może ja Ci na mailu odpisałam :))) też zakręcona jestem
   a zdjęcie boskie, właśnie kombinuję, czy by sobie dokładnie takiego nie zrobić

   Usuń
  4. Super a masz pianino Zakręcona Julio ?

   Usuń
  5. Ani pianina ani fortepianu. Przyjdzie się obnażać w sklepie muzycznym :))

   Usuń
  6. Ooo to wzbudzisz spore zainteresowanie , od razu sprzedaż im wzrośnie :) :)

   Usuń
 2. Kolejne piękne, refleksyjne cytaty. Aż się dziwię, skąd takie perełki wynajdujesz. Ja mimo iż czytam dużo książek to nie zawsze wyłapuje jakieś mądre treści.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo ja taki sznupacz jestem...mam słabość do tego typu rzeczy - gromadzę różne ,cytaty, maksymy, aforyzmy, wiersze a blog jest najlepszym miejscem aby się nimi dzielić :) A że naturę mam filozoficzną i romantyczną ...wychodzi co wychodzi :)

   Usuń
  2. Kochać siebie to żyć w harmonii ze sobą, O. Wilde ma rację, podpisuje się także pod jego słowami. Bo żyć w harmonii ze sobą to jest to co daje nam szczęście.
   Znaleźć klucz do harmonii - nie jest to łatwe szukanie, ale warto ;)

   Usuń
 3. Zdecydowanie warto, myślę ze od razu zmienia się postrzeganie siebie i świata - harmonia tak cenna i tak krucha musimy o nią zabiegać i pielęgnować troskliwie gdy się pojawi :)

  OdpowiedzUsuń

Witam pokrewne dusze, które trafiły do mojego świata, bardzo mi przyjemnie Was u siebie gościć... Będzie mi niezmiernie miło gdy zostawicie po swoich odwiedzinach słówko. Każdy Wasz komentarz dodaje mi skrzydeł , poprawia humor i jest dla mnie inspiracją do dalszego działania .

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Anonimowych gości aby nie byli tacy bezosobowi proszę o podpisanie się imieniem.