wtorek, 31 grudnia 2013

Życzenia i ciekwostki noworoczne...Niech Nowy Rok zabłyśnie dla Nas tęczy kolorami
I rozsypie się nad głowami szczęście i uśmiechów moc
I niech zostanie na 12 miesięcy z Nami
Nie tylko w tę Sylwestrową noc. 

 Dużo uśmiechu, zdrowia, optymizmu i radości w sercu, 
siły i wytrwałości w dążeniu do celu, 
sukcesów w pracy , szkole, rodzinie
 i na każdym innym polu wyzwań
- samych słonecznych dni,nawet gdy pada deszcz,
mnóstwa pozytywnej energii ! 
 przyjaźni, miłości i spełnienia w każdej dziedzinie życia.
Jednym słowem Niechaj MOC będzie z Nami 


 

A oto kilka Noworocznych ciekawostek z różnych stron świata :

Meksyk i Ameryka Łacińska  

W Meksyku Sylwester to idealny moment na rozmowę ze zmarłymi, to właśnie w ten dzień powstaje najlepsza sposobność na kontakt z  duszami najbliższych a gabinety spirytualistyczne przeżywają prawdziwe oblężenie.
Z innej strony  : w  krajach Ameryki Łacińskiej w zwyczaju jest zakładanie tego dnia kolorowej bielizny. Ma to gwarantować zastrzyk gotówki oraz szczęście w miłości.

Wenezuela
Żółta bielizna ubrana w tym czasie ma przynosić także pomyślność i szczęście na cały przyszły rok Wenezuelczykom.  Natomiast dokładnie z nastaniem północy  mieszkańcy tego kraju koniecznie muszą zjeść dwanaście winogron - także na szczęście.


 Japonia

Nowy Rok zwany Oshogatsu jest najważniejszym dniem dla mieszkańców kraju kwitnącej wiśni . Wszystkie sprawy i zadania z minionego roku powinny zostać sfinalizowane, długi oddane, kłótnie zakończone.Wieczór 31 grudnia  spędza się w domu z najbliższymi. Na kolację serwowany jest obowiązkowo makaron soba- symbol długowieczności. O północy większość Japończyków przebywa w świątyniach buddyjskich, w których rozlega się 108 uderzeń dzwonów. Dźwięk wydobywający się z dzwonów ma ponoć moc uwalniania człowieka od 108 złych pragnień, które człowiek nosi w sobie. Japończycy w tym czasie modlą się o zdrowie, szczęście i pomyślność w tym nowym roku.

Ekwador
W ten dzień płonie podobno najwięcej ognisk , gdyż  mieszkańcy Ekwadoru zbierają się w grupy i razem palą specjalnie zrobione figurki w których chowają rzeczy kojarzące się ze starym rokiem m.in zdjęcia,  aby w ten sposób rozpocząć nowy etap i pozbyć się przykrych wspomnień.

Dania

Duńczycy zaś dobrze się bawią przy rozbijaniu naczyń  a ich  pozostałości układają swym sąsiadom przed drzwiami.  Ci z nich którzy będą się cieszyć największą stertą rozbitych talerzy , będa też mieli najbardziej pomyślny i szczęśliwy rok.POSTANOWIENIA NOWOROCZNE
Koniec roku i początek nowego symbolicznie możemy uznać za zakończenie i jednocześnie otwarcie nowego rozdziału  w życiu, stąd tak wiele noworocznych obietnic i postanowień układanych przez rzeszę osób ...od nowego roku będę....przestanę...zamierzam...i.td :)
Czy i Wam zamarzyła się kiedyś taka zmiana ? a jak się rzecz ma w tym roku ? Zdradzicie coś na ten temat ? No chyba że nie chcecie o tym mówić - w takim razie trzymam kciuki aby zamierzenie się powiodło :)
 

7 komentarzy:

 1. Zaskoczyłaś mnie z tym zakładaniem kolorowej bielizny :) Fajne ciekawostki.
  Co do postanowień noworocznych, nie mam takowych i z reguły nigdy ich nie robię.
  Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku

  OdpowiedzUsuń
 2. Interesują informacje. :) Szczęśliwego Nowego Roku!

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawy artykuł, obchody noworoczne w Japonii trwają trzy dni :) uwielbiam Japonię za kulturę
  Zdrowia, wytrwałości i spełnienia życzeń w Nowym 2014 :) Pozdro

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję!

  Moje życzenia dla Ciebie są skromne, ale płynące z głębi serca.

  Szczęśliwego Nowego Roku!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiem jak to działa i dlaczego akurat w ten sposób, ale działa tak ze jak się wypowie na głos, nie działa.... czy traci życzenie na mocy? nie wiem, ale już wiem że nie działa
  a więc niech działają wszystkie życzenia, by dokonało się :))

  OdpowiedzUsuń
 6. Ach jak ja dobrze znam postanowienia noworoczne i ich realizację... chyba też spróbuje się przechytrzyć :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawostki dla mnie nowe :) obrazek z postanowieniami - hahah :D
  Szczęśliwego nowego roku :)

  OdpowiedzUsuń

Witam pokrewne dusze, które trafiły do mojego świata, bardzo mi przyjemnie Was u siebie gościć... Będzie mi niezmiernie miło gdy zostawicie po swoich odwiedzinach słówko. Każdy Wasz komentarz dodaje mi skrzydeł , poprawia humor i jest dla mnie inspiracją do dalszego działania .

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Anonimowych gości aby nie byli tacy bezosobowi proszę o podpisanie się imieniem.