piątek, 6 grudnia 2013

Co to jest prokrastynacja...

Jestem bardzo zajęty robieniem rzeczy, których nie muszę robić, po to aby uniknąć robienia czegokolwiek, co powinienem robić.Natknęłam się dziś na taki oto obrazek i przyłapałam się na myśli że zbyt często   zdarza mi się coś podobnego, warto się nad tym zastanowić :)
A ja u Was to wygląda ?

Czy wiecie ze przekładanie  pewnych czynności na czas późniejszy ma swoja nazwę  ? Prokrastynacja z łaciny procrastinatio – odroczenie, zwłoka.
 „Prokrastynacja jest jak karta kredytowa. To świetna zabawa, dopóki nie dostaniesz rachunku.” - Christopher Parker6 komentarzy:

 1. a wdziera się ta prokrostynacja codziennie, a ja ją wypędzam, a ona wraca, i tak w kółko

  OdpowiedzUsuń
 2. No niestety u mnie też tak to wygląda i nawet świadomość tego nie pomaga we wcześniejszym zabraniu się za ważne sprawy.

  OdpowiedzUsuń
 3. No proszę, nawet nie wiedziałam, że zdarza mi się cierpieć na prokrastynację, wreszcie mam jakieś usprawiedliwienie :-)
  Najczęściej staram się zgodnie z planem wykonywać swoje zadania, ale jak mnie leń złapie, to odkładam co się da, w końcu robota nie zając, nie ucieknie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Prokrastynacja to chyba moje drugie imię :). Od kiedy sięgam pamięcią postępowałam właśnie w ten sposób i jakoś nigdy nie potrafiłam się z tego wyleczyć ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tym słowie, dlatego cieszy mnie twój post, bo teraz już będę wiedzieć, co to jest prokrastynacja i proszę o więcej takich słownych ciekawostek ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ajjj... Znam ból prokrastynacji, gdy tylko trzeba zrobić generalne sprzątnie domu przed świętami:P.

  OdpowiedzUsuń

Witam pokrewne dusze, które trafiły do mojego świata, bardzo mi przyjemnie Was u siebie gościć... Będzie mi niezmiernie miło gdy zostawicie po swoich odwiedzinach słówko. Każdy Wasz komentarz dodaje mi skrzydeł , poprawia humor i jest dla mnie inspiracją do dalszego działania .

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Anonimowych gości aby nie byli tacy bezosobowi proszę o podpisanie się imieniem.