wtorek, 31 stycznia 2012

Bezpieczna przystańDo małego miasteczka na południu Stanów Zjednoczonych, przyjeżdża tajemnicza  i skryta Katie gdzie podejmuje pracę w lokalnej restauracji . Młoda przerażona kobieta uciekła pod fałszywym nazwiskiem od znęcającego się nad nią męża i przekonana iż ten podąża za nią, unika nawiązywania nowych znajomości ,nawet domek który wynajmuje położony jest na uboczu miasta. Udaje się jej zachowywać dystans wobec ludzi do momentu, w którym poznaje Alexa, właściciela sklepu i owdowiałego ojca dwójki dzieci , który od chwili poznania małomównej Katie zastanawia się jakie traumatyczne przejścia skłoniły ją do takiej nieufności wobec innych ? Także jej nowa gadatliwa i wścibska sąsiadka  Jo , oferuje jej swą przyjaźń i niespodziewanie wywiera na życie Katie duży wpływ , sprawiając iż młoda kobieta staje się bardziej otwarta.  Katie wbrew sobie, coraz bardziej angażuje się w życie nowo poznanej rodziny  odnajdując na powrót radość z życia i odwzajemnioną miłość ze strony Alexa . W końcu zbiera się na odwagę i  nie chcąc budować związku na kłamstwie  wyznaje mu prawdę, którą i tak od jakiegoś czasu już podejrzewał.  Czy w końcu Katie odnalazła swą bezpieczną przystań u boku wyrozumiałego Alexa i jego dzieci ? Czy uda jej się zapomnieć krzywdy jakich doznała ze strony brutalnego i szalonego męża ? Wydaje się ze tak i kiedy wszystko skłania się ku temu iz stworzą razem szczęśliwą rodzinę ,demony  z przeszłości Katie niespodziewanie dają o sobie znać ...

 Cytaty :
"... nic, co wspaniałe, nie trwa wiecznie. Radość jest równie ulotna jak spadająca gwiazda, która w jednej sekundzie przecina wieczorne niebo, a w następnej nie pozostaje po niej nawet ślad."
" Czasami człowiek musi zacząć wszystko od początku. Osobiście uważam, że to godne podziwu. Wielu osobom brakuje odwagi, która jest do tego potrzebna."


Jest to opowieść o różnych obliczach miłości , o tej pięknej i wartościowej oraz o tej chorej i zaborczej. Główna bohaterka doświadczyła piekła gdy  jej szczere uczucie do męża zostało tak brutalnie przez niego zdeptane . Odizolowana od rodziny i znajomych, nie mająca się do kogo zwrócić o pomoc, nawet do policji gdyż  w tym środowisku pracuje jej mąż,  wykazuje siłę woli i spryt aby wyrwać się z pod jego tyranii. Po traumatycznych przejściach odnajduje to drugie uczucie, nadające sens jej życiu i dające wielką siłę aby z determinacją  walczyć o swoje szczęście. Finałowe zakończenie trzyma w napięciu do ostatniej strony i do końca nie wiemy jak potoczy się historia . Przyznam że mnie autor totalnie zaskoczył, zachęcam więc do zapoznania się z lekturą  i nic więcej nie zdradzę aby nie odbierać przyjemności z czytania.

Powieści Nicholasa Sparksa są chętnie przenoszone na duży ekran, co z resztą nie dziwi - autor z dużym wdziękiem i wyobraźnią  tworzy świat romantycznych historii. Wystarczy wspomnieć m.in słynny " Pamiętnik " . Tak też jest w przypadku "Bezpiecznej przystani" , niedługo powinna ukazać się ekranizacja także i tej powieści, na którą czekam niecierpliwie głównie ze względu na odtwórcę  roli Alexa którego zagra Jake Gyllennhall


6 komentarzy:

 1. Bardzo lubię powieści Nicolasa Sparksa. Szczególnie wzruszyłam się podczas czytania ,,Ostatniej piosenki''. Tej pozycji akurat nie znam, ale z ogromną przyjemnością się za nią rozejrzę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sparksa bardzo lubię, więc z chęcią przeczytam tę książkę. A potem zabiorę się za film...
  Pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam tą książkę na liście tytułów do przeczytania. Nie pominę jej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam książki Sparksa, ale ta jeszcze nie trafiła w moje łapki :/ Brzmi ciekawie. Mam nadzieję, że niedługo gdzieś na nią wpadnę ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam jeszcze nic tego autora, ale od dawna noszę się z tym zamiarem :)

  OdpowiedzUsuń
 6. rzadko zdarza mi się czytać książki Sparksa, gdyż preferowałam do tej pory stricte kryminały i horrory, ale powoli zaczyna się to zmieniać ;). tego typu książki dobrze wpływają na wrażliwość ludzką, a i wartkiej akcji zapewne nie brakuje.
  pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń

Witam pokrewne dusze, które trafiły do mojego świata, bardzo mi przyjemnie Was u siebie gościć... Będzie mi niezmiernie miło gdy zostawicie po swoich odwiedzinach słówko. Każdy Wasz komentarz dodaje mi skrzydeł , poprawia humor i jest dla mnie inspiracją do dalszego działania .

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Anonimowych gości aby nie byli tacy bezosobowi proszę o podpisanie się imieniem.