czwartek, 12 stycznia 2012

Mroczny las...


 W świecie Mary istnieją proste prawdy.
Siostrzeństwo zawsze wie najlepiej.
Strażnicy chronią i służą.
Nieuświęceni nigdy nie ustąpią.
Trzeba też pamiętać o siatce otaczającej wioskę. O ogrodzeniu, które chroni osadę przed Lasem Zębów i Rąk.
Ale te prawdy stają się złudne, bowiem Mary odkrywa coś, o czym nigdy nie powinna się dowiedzieć. Sekrety Siostrzeństwa. Tajemnice Strażników.
Gdy ogrodzenie zostaje sforsowane, a świat pogrąża się w chaosie, Mary musi stawić czoła Nieuświęconym.
Musi też dokonać wyboru między dotychczasowym życiem w osadzie a własną przyszłością, między tym, którego kocha, a tym, który kocha ją. I zmierzyć się z prawdą ukrytą w Lesie Zębów i Rąk.
Czy może istnieć życie w świecie otoczonym przez śmierć?

Mary wychowała się w wiosce otoczonej ze wszystkich stron siatką , która odgradza mieszkańców od mrocznego  lasu który opanowali Nieuświęceni -  ludzkie trupy - dręczeni głodem oszalałe i przerażający zombi  .Tak było od zawsze, nikt nie pamięta początku epidemii . Mieszkańcy wioski  rządzeni są mocną ręką przez grupę sióstr nazywających siebie Siostrzeństwem, kobiety utrzymują z przekonaniem  iz ludzie z wioski są jedynymi pozostałymi przy życiu ludźmi. Lecz Mary sądzi że jest inaczej , marzy o oceanie i wielkich domach o których opowiadała jej matka...wierzy że las gdzieś się kończy . W wyniku rodzinnej tragedii  życie Mary odmienia się diametralnie , wygnana przez starszego brata  z rodzinnego domu ,zmuszona jest nagle do podjęcia trudnych decyzji . Wyobcowana - poznaje smak trudnej miłości , dociekliwa - odkrywa  tajemnice które zaważą na jej przyszłości ...istnieją inni ludzie , istnieją także tajemnicze, zabezpieczone przed zombi ścieżki w lesie  które dokądś  prowadzą . 
Kiedy ogrodzenie zostaje niespodziewanie przerwane ,a dla mieszkańców wioski nie ma już nadziei  - Mary wraz z przyjaciółmi i bratem który jest Strażnikiem , wkracza na wąską ścieżkę prowadzącą w głąb lasu aby odnaleźć inną społeczność. Czy im się to uda ? Czy wszyscy przetrwają tą wyczerpującą wędrówkę? Czy Mary spełni swój sen o oceanie? A co z miłością czy znajdzie się dla niej miejsce pośród otaczającej zewsząd trwogi ?
Nic więcej nie zdradzę, zachęcam do zapoznania się samemu z tą wciagąjącą lekturą.

Las zębów i rąk to pierwsza część z trylogii...

Prawa do ekranizacji „Lasu Zębów i Rąk” kupiła wytwórnia Seven Star Picures, która planuje zrobić wyjątkowo widowiskowy film z udziałem Kristen Stewart, znanej z  ekranizacji cyklu „Zmierzch”.

W oczekiwaniu zatem na film, polecam powieść tym którzy jeszcze jej nie znają , a tych którzy ją już przeczytali proszę o podzielenie się opiniami.
Już  niedługo bo w/g zapowiedzi 18 stycznia , ukaże się drugi tom z trylogii  pt " Śmiercionośne Fale"

Poniżej okładki z różych krajów:


Rekomendacje :
 * „Inteligentna, mroczna i zniewalająca. Las Zębów i Rąk rozpostarty jest między przerażeniem a pięknem. Świata Mary czytelnicy długo nie zapomną.”
Cassandra Clare, bestsellerowa autorka trylogii Dary Anioła
* „Post apokaliptyczny romans pierwszej klasy, świetnie napisany od pierwszej do ostatniej linijki.”  
Scott Westerfeld, autor serii Brzydcy
* „Smutna, wciągająca opowieść... Wzruszająca i przejmująca”
Publishers Weekly7 komentarzy:

 1. Ja ciągle się waham odnośnie tej książki

  OdpowiedzUsuń
 2. No jak słowo daje, ta książka mnie dręczy, co przejdzie mi na nią ochota, to jakaś dobra duszyczka znowu mi o niej przypomina :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książkę już nabyłam, ale jeszcze nie miałam okazji przeczytać.Trzeba szybko zatem to nadrobić, bo widzę, że zapowiada się ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeczytałam i czekam na kolejną część :-D
  Mroczny świat powala na kolana

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. :) właśnie skończyłam kilka dni temu czytać - zachwyciłam się!! recenzję napiszę już niedługo.

  OdpowiedzUsuń
 6. Koniecznie muszę przeczytać;)
  Muszę przyznać,że nasza okładka jest jedną z ładniejszych;D

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam. Świetna. Słyszałam, że chcą to sfilmować, ale dobiłaś mnie wieścią, że to Stewart ma tam grać ;D

  OdpowiedzUsuń

Witam pokrewne dusze, które trafiły do mojego świata, bardzo mi przyjemnie Was u siebie gościć... Będzie mi niezmiernie miło gdy zostawicie po swoich odwiedzinach słówko. Każdy Wasz komentarz dodaje mi skrzydeł , poprawia humor i jest dla mnie inspiracją do dalszego działania .

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Anonimowych gości aby nie byli tacy bezosobowi proszę o podpisanie się imieniem.