czwartek, 4 kwietnia 2013

Kwiecień - premiery filmowe

Premiera  5 kwietnia
INTRUZ 

Świat opanował niewidzialny wróg. Najeźdźcy przejęli ludzkie ciała i umysły. W ciele Melanie zostaje umieszczona „dusza” o imieniu Wagabunda, jednak jest coś, czego Wagabunda się nie spodziewa: poprzedni właściciel ciała nie zamierza poddać się bez walki…obsada : Saoirse Ronan, Diane Kruger, William Hurt, Jake Abel, Max Irons, Frances Fisher, Boyd Holbrook, Chandler Canterbury, Scott Lawrence
Premiera  12 kwietnia

KWARTET  

To będzie niepowtarzalny koncert, w którym światowej sławy kwartet wokalny znów zaśpiewa razem. Na scenie spotkają się Jean – ekscentryczna diva, jej pierwszy mąż – Redgie, lubieżny Wilfred oraz czwarty członek zespołu – roztrzepana Cecily, przedmiot pożądania Wilfreda. Tego wieczoru wyjdą na jaw ich grzeszne sekrety.obsada : Maggie Smith, Michael Gambon, Billy Connolly, Sheridan Smith, Pauline Collins, Tom Courtenay, Andrew Sachs, Trevor Peacock, David Ryall


Premiera 12 kwietnia


IMAGINE

 Historia Iana, instruktora osób niewidomych, który prowadzi zajęcia z pacjentami prestiżowej kliniki okulistycznej. Opiekun uczy swoich podopiecznych orientowania się w przestrzeni.
obsada : Alexandra Maria Lara, Edward Hogg, 

David Atrakchi, Teresa Madruga, Luís Lucas, João Vaz, Melchior Derouet


Premiera 19 kwietnia

 NIEPAMIĘĆ

Jest rok 2077: Jack Harper  stacjonuje na ewakuowanej Ziemi serwisując niesprawne drony. Jego misja będąca częścią operacji mającej na celu zabezpieczenie niezbędnych surowców po dekadach wojen z obcymi dobiega końca. Niedługo ma dołączy do grupy ocalałych przebywających w kolonii na księżycu z dala od zniszczonego wojną świata, który kiedyś nazywał domem.Życie patrolującego niebo z wysokości tysięcy metrów Jacka ulega drastycznej zmianie, kiedy ratuje z rozbitego statku kosmicznego kobietę. Jej pojawienie powoduje łańcuch wydarzeń, które zmuszają Jacka do podania w wątpliwość wszystkiego, co do tej pory wiedział. 

obsada :  Tom Cruise, Morgan Freeman, Olga Kurylenko, Nikolaj Coster-Waldau, Zoe Bell, Melissa Leo, Andrea RiseboroughPANACEUM

Premiera 19 kwietnia
Emily jest młodą, piękną kobietą cierpiącą na depresję. Gdy jej mąż trafia do więzienia za przestępstwa finansowe, jej wygodne życie rozsypuje się. Z kryzysu usiłuje wyciągnąć ją dr. Banks. Pierwsze zaproponowane przez niego antydepresanty wywołują wiele niepożądanych skutków ubocznych. W końcu udaje się znaleźć skuteczny, ale nie do końca sprawdzony lek – Ablixa.Gdy z więzienia wychodzi mąż Emily, sielanka niespodziewanie kończy się. Pewnego ranka kobieta budzi się obok ciała swojego partnera, który, jak szybko się okazuje, zginął z jej ręki. Emily trafia do aresztu, a następnie pod obserwację specjalistów, a dr. Banks obarczony jest winą za całe zdarzenie. Jednak nie wszystko jest tym, czym się na pozór wydaje.

obsada :  Channing Tatum, Vinessa Shaw, Rooney Mara, Jude Law, Catherine Zeta-Jones
*****
 To tyle z kwietniowych premier które mnie zainteresowały. Dwa filmy sci-fi co mnie ogromnie cieszy, gdyż jestem zagorzałą fanką tego gatunku ekranizacja Intruza oraz Niepamięć. Nastrojowym filmem wydaje się być Imagine a takie także bardzo lubię, komedia w reżyserii Dustina Hoffmana  czyli Kwartet, zapowiada się jak dla mnie rewelacyjnie oraz  thriller Panaceum z doborową obsadą w reżyserii Stevena Soderbergha. Pięć filmów - to całkiem sporo jak na jeden miesiąc, bo ostatnio coś nie umiałam znaleźć nic konkretnego, w swoim guście. 
A jak z Wami ? Macie swoje typy ? Czy jest może wśród nich coś z mojej piątki ?


9 komentarzy:

 1. Intruza obejrzę jak tylko trafi na DVD - z ciekawości, bo czytałem książkę ;-) Poza tym bardzo dobrze zapowiada się Panaceum i Imagine :-) Niepamięć warto zobaczyć choćby dla obsady.

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam szansę już obejrzeć "Intruza" i serdecznie polecam: jako książkę i ekranizację. Byłam pozytywnie zaskoczona, mimo paru niedociągnięć, bo i tak nie nastawiałam się na aż tyle ;)
  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja zamierzam obejrzeć Intruza, gdyż czytałam papierową wersje tej historii i bardzo mnie urzekła.

  OdpowiedzUsuń
 4. Intruza muszę obejrzeć koniecznie:) Niepamięć też kusi. Nad Panaceum się jeszcze zastanowię, chociaż zapowiada się ciekawie.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio kiesko u mnie z kasą na kino, więc na kinowe wypady mam szlaban, ale chętnie obejrzałabym "Niepamięć" i "Imagine".

  OdpowiedzUsuń
 6. Na Intruza wybieram się wkrótce do kina ^^ A Imagine też moze być ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Też bardzo lubię sci-fi, ale Intruza to najpierw trzeba będzie przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Intruz czytałam książkę i polubiłam ;D czekam na film hi

  OdpowiedzUsuń
 9. Intruz najbardziej do mnie przemawia z wszystkich tutaj obecnych :)

  OdpowiedzUsuń

Witam pokrewne dusze, które trafiły do mojego świata, bardzo mi przyjemnie Was u siebie gościć... Będzie mi niezmiernie miło gdy zostawicie po swoich odwiedzinach słówko. Każdy Wasz komentarz dodaje mi skrzydeł , poprawia humor i jest dla mnie inspiracją do dalszego działania .

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Anonimowych gości aby nie byli tacy bezosobowi proszę o podpisanie się imieniem.