piątek, 26 kwietnia 2013

Nowości, zapowiedzi...

Data wydania: 8 maja 2013
Drogi Cinder i Scarlet krzyżują się w chwili, w której Ziemia zostaje zaatakowana przez Lunę… Cinder, dziewczyna cyborg zarabiająca na życie jako mechanik, próbuje wydostać się z więzienia, choć wie, że jeśli jej się uda, stanie się najbardziej poszukiwanym zbiegiem we Wspólnocie Wschodniej. Po drugiej stronie kuli ziemskiej ginie babcia Scarlet Benoit. Okazuje się, że Scarlet nie miała świadomości wielu związanych z nią spraw ani śmiertelnego zagrożenia, w którym żyła. Kiedy spotyka Wilka, mającego prawdopodobnie wiadomości o miejscu pobytu babci, czuje powstającą między nimi więź, choć nie potrafi przełamać nieufności. Wspólnie rozwiązują zagadkę, ale wówczas los zderza ich z Cinder przynoszącą nowe pytania bez odpowiedzi.

 Cykl: Saga księżycowa tom 2

 Wydawca: Egmont

Data wydania: kwiecień 2013
 Po desperackiej ucieczce z Nowego Horyzontu, Waverly wreszcie znalazła się na Empireum. Ale ukochany statek, jedyny dom, jaki kiedykolwiek miała, nie przypomina miejsca, które opuściła. Kieran zmienił się nie do poznania. Z następcy kapitana stał się fanatycznym religijnym przywódcą. Na Empireum trwa cicha, ale wyniszczająca wojna. Kieran kontra Seth. Waverly nie potrafi zaufać do końca żadnemu z nich. Wie, że sytuacja będzie pogarszać się z dnia na dzień, nim nie odbiją ostatnich ocalałych dorosłych członków załogi. Jak jednak tego dokonać?

 Cykl: Gwiezdni wędrowcy

 Wydawca: Jaguar


Data wydania: 10 maja 2013


Anna nie wiedziała, że wilkołaki istnieją, aż do nocy, kiedy to przeżyła brutalny atak … i stała się jednym z nich. Po trzech latach życia jako najmniej liczący się członek stada, nauczyła się pokory i nieufności względem dominujących samców. Wtedy pojawił się w jej życiu Charles Cornick, egzekutor i syn przywódcy wilkołaków Północnej Ameryki.


Cykl: Alfa i Omega tom 1

Wydawca: Fabryka SłówData wydania: maj 2013


W środku grudniowej nocy psychiatrę Erika Marię Barka budzi telefon ze sztokholmskiego szpitala. Detektyw Inspektor Joona Linna prosi go o pilną pomoc – leczenie nieprzytomnego pacjenta, który doświadczył poważnego urazu. Ma nadzieję, że za pomocą hipnozy Erik będzie mógł komunikować się z chłopcem, umożliwiając policji przesłuchanie go. Dzięki temu może uda się ustalić, kto brutalnie zamordował jego rodziców i młodszą siostrę, a następnie znaleźć i ocalić starszą siostrę, zanim będzie za późno.

 Cykl: Joona Linna

 Wydawca: Czarne
Data wydania: maj 2013
 Po śmierci siostry bliźniaczki, Karolina, pełna oddania lekarka pogotowia ratunkowego, postanawia odejść do Ferrinu – świata, o którym marzyła od najmłodszych lat.Rytuał przejście otwiera przed nią drzwi do wymarzonej krainy, okazuje się jednak, że w Ferrinie trwa okrutna wojna. Karolina, tu zwana Anaelą dell’Iderei, Gwiazdą Ferrinu, Pierwszą z Przepowiedni, staje się przedmiotem walki między siłami dobra i zła. Eleuzis dell’Soll, władca Świata Elfów, Sellinaris WeddSa’ard – władca Darakii, Świata Duszobójcóe oraz Berenika de Sanctis mająca we władaniu Krainę Czarodziejek chcą wykorzystać Karolinę do własnych celów. Żadne nie ma czystych intencji – każde z nich chce wygrać wojnę…

 Cykl: Kroniki Ferrinu

 Wydawca: AlbatrosData wydania : 13 maja


Tajemnicza historia skradzionego żółtego diamentu zwanego Księżycowym Kamieniem, zdobiącego niegdyś czoło posągu hinduskiego Boga Księżyca, splata się z dziejami pewnej angielskiej rodziny z wyższych sfer. Rachel Verinder, młoda Angielka, dziedziczy ów diament na swoje osiemnaste urodziny jako spadek po wuju, skorumpowanym brytyjskim oficerze, który służył w Indiach. Diament oczywiście jest niezwykle cenny i ma wielkie religijne znaczenie, a równocześnie ciąży na nim klątwa boga Wisznu i dla wszystkich zamieszanych w jego zniknięcie niebawem staje się przekleństwem. Dodatkowo jego śladem podążają hinduscy kapłani-strażnicy, którzy nie zawahają się przed niczym, by po wiekach święty kamień powrócił na czoło bóstwa…
Wydawca : Zysk i S - kaCzy mi sie tylko wydaje czy okładka Księżycowego kamienia  jest  zdublowana ?  Od razu rzuciło mi się w oczy podobieństwo do okładki " Północy i Południa "  I co Wy na to ? Takie same, no prawie takie same  :)


Macie swoje typy w majowych nowościach ?

11 komentarzy:

 1. Ja czekam na pierwsze trzy tytuły :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Żadna z książek nie wpadła mi w oko. Może kiedyś po przeczytaniu ciekawej recenzji, którejś z książek skuszę się na kupno ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie obie okładki są praktycznie takie same. :) Żadna zapowiedź nie zachwyciła mnie, co w sumie cieszy mnie, gdyż i tak mam mnóstwo nieprzeczytanych książek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałabym poznać najnowszą powieść fantastyczną Kasi Michalak. W takiej odsłonie jeszcze jej nie znam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Matko kochana jak ja nie mogę doczekać się "Scarlett" oraz "Iskry"!

  OdpowiedzUsuń
 6. Na Michalak mam ochotę tylko :)
  Podobienstwo miedzy okladami widac i to wyraznie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Scarlett to dla mnie pozycja obowiązkowa! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja czekam na Briggs i na książki z Egmont! A jeszcze na Grima z Jaguara :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Czekam bardzo na "Wilczy trop" :D
  A okładka "Gry o Ferrin" jest bez mała identyczna jak do książki "Wybór" Aleksandry Rudej...

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja w tym miesiącu czekam na książki z Egmont, same perełki się szykują;)

  OdpowiedzUsuń
 11. "Scarlet" już niedługo, jak cudownie, nie mogę się już doczekać premiery. :)

  OdpowiedzUsuń

Witam pokrewne dusze, które trafiły do mojego świata, bardzo mi przyjemnie Was u siebie gościć... Będzie mi niezmiernie miło gdy zostawicie po swoich odwiedzinach słówko. Każdy Wasz komentarz dodaje mi skrzydeł , poprawia humor i jest dla mnie inspiracją do dalszego działania .

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Anonimowych gości aby nie byli tacy bezosobowi proszę o podpisanie się imieniem.