piątek, 20 czerwca 2014

Paradoks naszych czasów...c.d

Pijemy za dużo, palimy za dużo, wydajemy zbyt lekkomyślnie, śmiejemy się za mało, jeździmy za szybko, zbyt szybko się złościmy, chodzimy zbyt późno spać, wstajemy zbyt zmęczeni, czytamy za mało, oglądamy za dużo telewizji, i modlimy się zbyt rzadko.
Pomnożyliśmy nasz dobytek, ale ograniczyliśmy nasz system wartości. Mówimy za dużo, kochamy za mało, I nienawidzimy za często.
Nauczyliśmy się jak przeżyć, ale nie jak żyć. Dodaliśmy życiu lat a nie latom życia. Przebyliśmy całą drogę na Księżyc i z powrotem, a mamy problem z przejściem przez ulicę, aby poznać nowego sąsiada. Podbijamy wszechświat, ale nie nasze wnętrze. Dokonujemy większych rzeczy, ale nie lepszych rzeczy.

Oczyszczamy powietrze, ale zaśmiecamy dusze. Poznaliśmy atom, ale nie pokonaliśmy naszych uprzedzeń. Piszemy więcej, ale uczymy się mniej. Planujemy więcej, ale realizujemy mniej. Nauczyliśmy się śpieszyć, ale nie czekać. Produkujemy więcej komputerów, aby przechowywały więcej informacji, wytwarzamy więcej kopii niż kiedykolwiek, a komunikujemy się mniej i mniej.

To są czasy Fast food i wolnego trawienia, wielkich ludzi I małych charakterów, wysokich zysków i płytkich związków. To są czasy dwóch wypłat i zwiększonej liczby rozwodów, piękniejszych domów, ale rozbitych rodzin. To są czasy szybkich wycieczek, pieluszek jednorazowych, odrzuconej moralności, związków na jedną noc, otyłych ciał, i pigułek, które zrobią wszystko od polepszenia nastroju, do wyciszenia, czy nawet zabójstwa. To czas, w którym jest tak wiele na „wystawie” i nic w” magazynie”. Czas, w którym technika może doręczyć Ci ten list, I czas, w którym możesz wybrać by podzielić się tą wiadomością, lub wybrać przycisk Delete…

Pamiętaj; spędzaj więcej czasu z tymi, których kochasz, gdyż nie będą zawsze przy Tobie.
Pamiętaj, Powiedz miłe słowo komuś, kto spogląda na Ciebie z respektem i podziwem, gdyż ten mały człowiek wkrótce dorośnie i pójdzie swoją drogą.
Pamiętaj, uściskaj osobę obok Ciebie, gdyż uścisk jest jedyną rzeczą, którą możesz dać prosto z serca i nie kosztuje ani grosza.
Pamiętaj, mówić, „Kocham Cię” Twojemu partnerowi I tym, których kochasz, ale przede wszystkim naprawdę wyrażać to szczerze. Pocałunek i uścisk uleczą ranę, jeżeli pochodzą, z głębi serca.
Pamiętaj trzymać się za ręce i przywiązywać do tego dużą wagę gdyż pewnego dnia ten człowiek nie będzie już obok Ciebie.
Miej czas żeby kochać, miej czas żeby rozmawiać! I miej czas by dzielić się cennymi myślami.
I ZAWSZE PAMIĘTAJ:
Życie nie jest mierzone liczbą oddechów, ale liczbą momentów, które zapierają nam dech w piersiach.
 Jeśli nie prześlesz tego dalej... Jakie to ma znaczenie? "

George Carlin

18 komentarzy:

 1. Poczytałam, nadrobiłam zaległości. Truskawkowy sezon odciąga mnie od monitora :)
  Prześlę dalej, nawet jeśli nie tekst, to uścisk :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj truskawkowa Emmo :) będą pyszności na zimę ...?
   Uściski są najważniejsze a ja odwzajemniam i dodaję uśmiech ...

   Usuń
 2. gdybyśmy wiedzieli jak krótki czas jest nam dany... być może wykorzystalibyśmy go pełniej...
  paradoks naszych czasów bardzo obrazowy... i bardzo prawdziwy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zasadzie nieraz sobie myślę ze życie jest krótkie...nim pojmiemy co się w nim tak naprawdę liczy ...znajdujemy sie w pułapce minionych lat i ciężko znaleźć wyjście ...tym bardziej ostatnia część przekazu jest bardzo ważna...

   Usuń
 3. Nic się nie stanie. Nigdy nie przesyłam żadnych łańcuszków szczęścia. Owszem, czytam większość z nich, bo czasami są perełki, ale tylko tyle:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście że nic się nie stanie, w zasadzie chciałam usunąć to ostatnie zdanie ale po namyśle stwierdziłam ze jednak zachowam całość w oryginale...:)
   Chociaż.... nie zaszkodzi przesłać uścisku i ciepłych słów bliskiej osobie ...:):):)

   Usuń
 4. Poświęcać sobie nawzajem czas, najbliższym i trochę mniej się spieszyć...Takie czasy mamy niestety ,że wciąż gdzieś pędzimy. Dobrze, że o tym przypominasz...a tekst , który zamieściłaś to taka perełka właśnie. Życzę jak najwięcej wzruszeń duszy i ciepła dla Ciebie i Twoich najbliższych:*:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wciąga nas ten wir pośpiesznego i nieuważnego trybu życia, wabią kolorowe ale puste pułapki ...odciągając od tego co najważniejsze ...od wewnętrznej iluminacji ( tak bardzo utkwiły mi w głowie Twoje słowa ) :)
  Dziękuję :) Przesyłam ciepły uścisk płynący prosto z serca...:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za ten piękny, ciepły uścisk z Twojego serduszka....Niech słowa tkwią mocno...:*:*

   Usuń
  2. :) Będą bo trafiły na podatny grunt...:)

   Usuń
 6. Piękne i ważne słowa! Podkradam dla siebie, żeby do nich wracać i nie zapominać o tym co ważne :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Taką przypominajkę na pewno warto mieć przy sobie :)
  Pozdrowionka

  OdpowiedzUsuń
 8. Już kiedyś to czytałam....ech gdyby wszyscy to stosowali nie byłoby tylu problemów.
  Ale wiesz sama jak jest. Chcesz porozmawiać, ale ten ktoś Cię nie słucha.
  Dajesz ciepłe słowo a w zamian gorycz dostajesz
  I tak dalej i tak dalej
  no ale starać sie trzeba, to pewne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znam to dobrze...ale myślę że okropnie być zgorzkniałym i rozczarowanym czy gnać przed siebie bez zastanowienia ...pomimo tego że mamy różne przejścia życiowe warto podtrzymywać ciepło w sercu ...aby biedne nie zamarzło...:)
   Pozdrawiam cieplutko :)

   Usuń
 9. A ja chcę mierzyć życie chwilami które zapierają dech w piersiach:-)Pozdrawiam serdecznie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak trzymaj, nie zmieniaj kursu :)
   Pozdrowionka :)

   Usuń
 10. Świetne. Czytając coś takiego człowiek zdaje sobie sprawe jak dzisiejszy świat jest zepsuty. Mimo tego , jak bardzo jest rozwinięty. Jednak musimy wierzyć są jeszcze ludzie zdolni do kochania. :)
  Zapraszam:
  http://meanss.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak niby to wszystko wiemy ale jak tak podsumować w jednym miejscu to otwieramy szeroko oczęta ...:)
   Jest takie powiedzenie " chcesz zmienić świat zmień siebie " i wzorem domina przekażesz to dalej :)
   Dziękuję za zaproszenie :)

   Usuń

Witam pokrewne dusze, które trafiły do mojego świata, bardzo mi przyjemnie Was u siebie gościć... Będzie mi niezmiernie miło gdy zostawicie po swoich odwiedzinach słówko. Każdy Wasz komentarz dodaje mi skrzydeł , poprawia humor i jest dla mnie inspiracją do dalszego działania .

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Anonimowych gości aby nie byli tacy bezosobowi proszę o podpisanie się imieniem.