sobota, 19 stycznia 2013

Projekty i wyzwania ...

Styczeń  rozpoczęłam przystąpieniem do czterech projektów  , które wydały mi się ciekawe i mają w moim przypadku szansę powodzenia :) 

  Z półki - mam sporo zaległości leżących na półkach, i to wyzwanie jest jak najbardziej u mnie na czasie .
  Czytam fantastykę - a jakże , czytam i to sporo bo lubię, więc tu także nie powinno być problemu.
  Pod hasłem - bardzo ciekawy projekt , wspomniane hasło w każdym miesiącu inne - tematem nawiązujące do tytułu książki. Np. w styczniu hasło brzmi : imię a wybrana przeze mnie książka to : Sklepik  z niespodzianką . Bogusia. No i jest imię  w tytule . Bardzo fajne w tym projekcie jest to , ze każdy miesiąc niesie ze sobą nowe wyzwanie
  Polacy nie gęsi - na tym polu mam sporo do nadrobienia , gdyż po kilku rozczarowaniach zaniedbałam naszych rodzimych pisarzy. Zamierzam to zmienić i ten projekt jest pod tym względem w sam raz.


   Czytam klasykę - dodatkowo ale to już całkowicie we własnym zakresie postanowiłam czytać więcej literatury klasycznej.

  Te projekty i wyzwania , są dla mnie nowością i zarazem eksperymentem  - traktuję je jako mobilizującą zabawę ale bez presji .Przecież i tak zawsze czytałam, czytam i będę czytać ....
  A Wy moi drodzy w jakich bierzecie udział wyzwaniach ?
  A może jak ja do tej pory, nie bawicie się w coś takiego ?

19 komentarzy:

 1. Również zgłosiłem się do dwóch wyzwań i podobnie jak Ty już we własnym zakresie staram się czytać klasykę :) Obecnie kończę "Dawida Copperfielda" Dickensa, naprawdę mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie biorę udziału w wyzwaniach, bo po pierwsze, moja niesubordynacja sięga zenitu i nie ogarniam wszelkiej maści zasad, a właściwe ogarniam, tylko się do nich nie stosuję. Po drugie czytam i fantastykę, i polskich autorów, i półkowe zaległości, wiec wyzwaniem dla mnie to nie jest, może gdyby pojawiła się jakaś kategoria, która wymagałaby ode mnie poświecenia, to kto wie, ale póki co jeszcze się taka nie znalazła :-)
  Powodzenia :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. z chęcią wezmę udział w takim wyzwaniu, ale dopiero kiedy nadrobię parę najnowszych pozycji oraz kilka książek z gatunku literatury rozwojowej. wyzwanie "Pod hasłem" uzyskało moje zainteresowanie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja niestety nie lubię bawić się w żadne czytelnicze wyzwania. Odczuwam wtedy zbyt dużą presję. Wolę czytać to, co akurat wpadnie mi w ręce bez żadnego myślenia typu, do którego wyzwania przyporządkować daną książkę. Niemniej jednak podziwiam takie osoby, które uparcie i z determinacją dążą do swojego czytelniczego celu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Biorę udział w wyzwaniach nr 1 , 3 i 4 z Twojej listy oraz paru innych , ale o tym w odpowiedniej zakładce na blogu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj tak! wyzwani bardzo lubie:). Z tym, ze ja dopasowuje wyzwania do posiadanych ksiazek;), za to poswiecilam im cala zakladke na moim blogu.
  Dla mnie to przede wszystkim zabawa, ktora zmobilizowala mnie do zdmuchniecia kurzu z wielu pozycji:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Biorę udział w 3 pierwszych, o 4 słyszałem, ale nie przystąpiłem, a na 5 natykam się pierwszy raz. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja również biorę udział w 3 pierwszych oraz sama jestem autorką jednego, a skoro wyzwania lubisz, pozwolę sobie zaprosić Cię do wzięcia w nim udziału :)

  http://kronikachomika.blogspot.com/p/wyzwanie-od-do-z.html

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Widzę, że aktywnie działasz :) Ja biorę udział tylko w Czytam fantastykę, ale dzięki Tobie wezmę udział także i w reszcie przez Ciebie wymienionych!

  OdpowiedzUsuń
 10. Biorę udział w "Z półki" oraz "Polacy nie gęsi...". Bardzo podoba mi się wyzwanie "Z hasłem", ale boję się, że mogłabym nie wywiązać się z kolejnych wyzwań, bo i tak należę do kilku. Jednak kusi mnie, więc na pewno zastanowię się nad tym jeszcze. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Trzymam kciuki, aby podjęte wyzwania udało się zrealizować:)).

  OdpowiedzUsuń
 12. Chętnie bym wzięła udział w takich wyzwaniach, ale jak na razie muszę zabrać się za lektury, gdyż matura za pasem :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja biorę udział w sześciu wyzwaniach na ten rok, z Twoimi pokrywają się "Z półki", "Pod hasłem", "Polacy nie gęsi ...". Życzę powodzenia w wyzwaniach.

  OdpowiedzUsuń
 14. póki co odpuszczam sobie wyzwania. ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Z tych co Ty biorę udział tylko w wyzwaniu "Z półki", ale mam jeszcze parę fajnych w zanadrzu :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ale się zaangażowałaś :) ja biorę udział w wyzwaniu "Polacy nie gęsi" i jestem bardzo zadowolona akurat z tej zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
 17. bardzo fajny blog będę wpadać częściej + obserwuję ;)

  Ja jeszcze nie brałam udziału w takich wyzwaniach.xd ale mam w szkole takie coś że robi się przez pół roku projekt i wybrałam "jak zachęcić młodzież do czytania książek" jak na razie to wystarczy :))

  OdpowiedzUsuń
 18. przepraszam za taki komenatrz ale zapraszam do zabawy :) http://bibliotekapodmarcepanem.blogspot.com/2013/01/versatile-blogger.html

  OdpowiedzUsuń
 19. Biorę udział w tym "Polacy nie gęsi" :) fajne są takie zabawy :)

  OdpowiedzUsuń

Witam pokrewne dusze, które trafiły do mojego świata, bardzo mi przyjemnie Was u siebie gościć... Będzie mi niezmiernie miło gdy zostawicie po swoich odwiedzinach słówko. Każdy Wasz komentarz dodaje mi skrzydeł , poprawia humor i jest dla mnie inspiracją do dalszego działania .

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Anonimowych gości aby nie byli tacy bezosobowi proszę o podpisanie się imieniem.