poniedziałek, 21 maja 2012

Zapowiedzi...Nowości...


Data wydania: 11 czerwca 2012
Wydawnictwo: TELBIT

"Nieśmiertelność.Wieża" Wolfgang Hohlbein
Wieża to ostatni bastion umierającego świata. Nikt już nie wie, kto ją zbudował i jaki los czeka jej mieszkańców.
W cieniu wieży powstają miasta, wielkie jak kontynenty. Jest wszechwiedząca, potężna i groźna. Nawet Arion, władczyni wszystkich ludzi i osobliwych stworzeń, nie zna tajemnicy wieży.

Na kilka dni przed koronacją księżniczki Infinity, z zewnątrz pojawia się zagrożenie. Potęga wieży i wszyscy ci, którzy znaleźli w niej schronienie, są w wielkim niebezpieczeństwie. Craiden, przywódca ludu żyjącego w cieniu wieży w barbarzyńskim świecie, chce obalić panowanie Arion. W zagadkowy sposób wchodzi w posiadanie broni, która może pogrzebać wszystkie istnienia.
Czy wieża runie i porwie ze sobą w nicość całą planetę?
Data wydania: 13 lipca 2012 r.
Wydawca: Fabryka Słów


" Zrodzona ze srebra " Patricia Briggs 
Doniesienia o zbliżającej się wielkimi krokami premierze 5 tomu przygód Mercedes Thompson  potwierdziły się. Wydawnictwo Fabryka Słów na swoim facebookowym fanpage’u podało oficjalną datę premiery oraz polski tytuł najnowszej odsłony serii.  Wydawnictwo nie zdradziło jeszcze opisu do tego tomu.


Premiera: 18 czerwiec 2012r.
Wydawnictwo: Bullet Books


 "Insomnia " Agnieszka Tomaszewska
Wariat jaki jest, każdy widzi. Ale to co widzi wariat nie jest już tak oczywiste. Ile prawdy jest w tym, co my, ludzie powszechnie uznani za normalnych, nazywamy szaleństwem?
Gdy chory umysł podpowiada własne wersje rzeczywistości, trudno rozpoznać, która z nich jest prawdziwa. Logika zawodzi, i choć wszystko wskazuje, że ta najbardziej absurdalna jest tą, która dzieje się naprawdę, to czy można jej wierzyć? Wszak nie codziennie proszą Cię o pomoc ludzie z innej warstwy czasu. A może… ?
Mają jeden cel – uratować swój świat zmieniając nasz. W niepozornej codzienności szukają zagrożenia i usuwają je. Mają do dyspozycji technologię, ponadprzeciętne zdolności i jednego chorego człowieka. Czy uda im się wygrać z czasem, zmienić tok wydarzeń i uchronić swój świat przed zagładą? Pozostaje pytanie… czy to wszystko rzeczywiście się wydarzyło czy dopiero wydarzy?

 Data wydania: 15 maja 2012
 Wydawnictwo: Prószyński i Ska

 "Zaginione wrota " Orson Scott Card 
 Dan North wychowuje się w wielkim starym domu zamieszkałym przez tuziny kuzynów, ciotek i wujków, nad którymi władzę sprawuje jego ojciec. Gniazdo rodzinne Northów znajduje się na odludziu w górach zachodniej Wirginii, daleko od miasta, daleko od szkół, daleko od innych ludzi. Mieści się w nim sekretna biblioteka, a w niej książki napisane w tajemniczym języku – od chłopca i jego kuzynów oczekuje się, by biegle go opanowali. Danny od małego dostrzega, że nie jest taki jak reszta jego rodziny. W czasie gdy kuzyni uczą się powoływać do życia leśne duszki, golemy, trolle, wilkołaki, i inne podobne cuda, Danny martwi się, że sam nigdy nie odkryje w sobie żadnego talentu… Rodzina Northów to klan magów przebywający na wygnaniu w naszym świecie. Żyją oni w stanie kruchego rozejmu z innymi klanami, do czasu gdy narodziny Dana rozniecają na nowo płomień wojny. Danny jest bowiem pierwszym od tysiąca lat magiem wrót, które bronią rodzinie Northów i jej wrogom dostępu do wspólnej ojczyzny, świata Westil. Niestety chłopiec nie zdaje sobie sprawy z wielu spraw. A to może doprowadzić Northów do katastrofy…

Data wydania: 23 maja 2012
Wydawnictwo: Sonia Draga

"Znak " Raymond Khoury
Ekspedycja naukowa zarzuca kotwicę na Antarktydzie, by sfilmować rozpad lodowca szelfowego. Gdy dziennikarka Grace Logan rozpoczyna relację z wydarzeń, nagle na niebie pojawia się ogromna, połyskująca kula światła, rzucając na okręt jaskrawą łunę, by po chwili w równie tajemniczy sposób zniknąć – a wszystko to na oczach zdumionych telewidzów na całym świecie.
W Egipcie śledzący zjawisko na ekranie telewizora stary taksówkarz rozpoznaje w symbolu rysunek malowany na ścianach groty przez charyzmatycznego księdza-pustelnika, nawiedzanego przez dziwaczne głosy wieszczące przełom w dziejach świata.
W Bostonie Matt Sherwood odkrywa, że wieści o śmierci jego brata mogą być nieprawdziwe – i że w jakiś sposób wiąże się to z kontrowersyjnym zjawiskiem, które przykuwa uwagę całego świata i które może sprowokować wybuch zamieszek w wielu regionach.
Świat wstrzymuje oddech, gdy Gracie i Matt rozpoczynają śledztwo, mające wyjaśnić sensacyjne wydarzenia: Czyżby Bóg naprawdę postanowił objawić się człowiekowi? A może ktoś próbuje przyspieszyć narodziny nowej ery, w której wiara, nadzieja i przekonania religijne ustąpią miejsca przed ołtarzem potęgi, chciwości i śmierci?
Data wydania23 maja 2012
Wydawnictwo : Sonia Draga

  "Córka Kleopatry" Michelle Moran
Małżeństwo Kleopatry i Marka Antoniusza to jedna z najpiękniejszych historii miłosnych, jakie zna świat, historia zakazanego uczucia podszytego trudnym do okiełznania pożądaniem i zwiastującego polityczną katastrofę.
Kiedy do Egiptu wkracza pałająca żądzą zemsty armia Oktawiana, kochankowie wybierają wspólną śmierć. Osierocają tym samym trojkę dzieci, które zostają zabrane do Rzymu. Podczas podróży jedno z nich ginie, pozostała dwójka – dziesięcioletnie bliźniaki: Selena i Aleksander – trafia pod opiekę siostry Oktawiana. Tłamszone przez niezdrowe ambicje rodziny Oktawiana rodzeństwo marzy w skrytości serca, że pewnego dnia powróci do ojczyzny, by zająć należne im miejsce na tronie…
Oparta na skrupulatnych badaniach tego niezwykłego okresu w historii Córka Kleopatry to powieść będąca fascynującym portretem starożytnego Rzymu. To również chwytająca za serce historia obdarzonej nieodpartym urokiem i ponadprzeciętną inteligencją młodej kobiety, która miała odwagę, by walczyć o spełnienie swoich marzeń.
Data wydania:28 maja 2012
Wydawnictwo : Znak
  
"Dama w opałach " Karen Doornebos
Marzenia potrafią się spełniać w najmniej oczekiwany sposób.
Często myślimy, że gdybyśmy urodzili się gdzie indziej, albo w innym czasie, bylibyśmy bardziej szczęśliwi. Wtedy moglibyśmy naprawdę rozwinąć skrzydła, pokazać na co nas stać!
Na przykład taka Chloe Parker. Zawsze uważała, że urodziła się o dwa wieki za późno. Powinna być damą, jedną z tych, o których pisała Jane Austen, nosić piękne muślinowe sukienki, zalotnie spoglądać zza wachlarza i dumnie odrzucać awanse dżentelmenów, w oczekiwaniu na prawdziwą miłość. Tymczasem miała całkiem współczesne problemy, niezapłacone rachunki i byłego męża, który porozumiewał się z nią jedynie za pomocą smsów i e-maili.
Ale czy współczesna kobieta na pewno umiałaby przetrwać w świecie Rozważnej i romantycznej? Dama w opałach to zadziorna i pełna angielskiego humoru opowieść o dziewczynie, która na własnej skórze przekonała się, że nie wszystkie marzenia powinny się spełniać, a przysłowie: „wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma” niesie w sobie wiele prawdy.
Data wydania : 29 maja 2012
Wydawnictwo : Wilga


Gemma Malley " W sieci "
Dalsze losy bohaterów mrocznej i wzruszającej „Deklaracji”.
Jest rok 2140. Walka przeciw starzeniu się społeczeństwa została wygrana. Ludzie mogą już żyć wiecznie.
Nie wszyscy jednak wierzą, że nieskończone życie to jedyny wybór. Powstaje ruch oporu, który zwalcza ideologię wiecznej młodości.
Peter zostaje uwikłany w konflikt nie tylko z totalitarnym rządem, ale także, co gorsza, z własną rodziną.
Czy uda mu się być lojalnym wobec najbliższych, wobec Anny?
Jaką szokującą prawdę kryją w sobie mury Pincent Pharma?


Data wydania : 6 czerwca 2012
Wydawnictwo : Sonia Draga

  "Tajemnice Los Angeles" James Ellroy
Główni bohaterowie tej książki to Ed Exley, którego ojciec jest jedną z większych szych w policji Los Angeles; Bud White, porządny chłopak po przejściach, i Jack Vincennes, policjant zaabsorbowany głównie własną karierą w mediach. Pierwszy z nich żywi obsesyjne pragnienie prześcignięcia ojca, drugi bezlitośnie znęca się nad każdym przyuważonym facetem, który uderzy kobietę, a trzeci jest spokojnym luzakiem – do czasu.
Fabuła obfituje w fałszywe tropy i łudzi się ten, kto myśli, że sam rozwikła stworzone przez autora zagadki. Tę wspaniałą powieść o unikatowym klimacie przeniósł na ekran Curtis Hanson – i udało mu się stworzyć dzieło kongenialne, uhonorowane Oscarem dla drugoplanowej roli kobiecej, czyli dla Kim Basinger grającej luksusową prostytutkę.
Doskonała powieść najważniejszego współczesnego twórcy czarnego kryminału, znanego z doskonałego talentu do odmalowywania paranoi i korupcji na najwyższych szczeblach władzy. Dużo znakomitych tytułów , a to tylko niektóre z nich które mnie szczególnie zainteresowały :) Wśród nich znalazły się dwie kontynuacje z czytanych przeze mnie serii ( superrr)  - mam tu na myśli cykl o zmiennokształtnej Mercedes Thompson ( jeżeli ktoś jeszcze się z nim nie spotkał, to polecam , świetna lektura ) oraz drugi tom Deklaracji o nieśmiertelnym społeczeństwie . Orson Scott Card obdarzył nas kolejną swą powieścią, trochę jestem rozczarowana że nie jest to kolejny tom Tropiciela- lecz biorąc pod uwagę że podobno ukazał się w wersji oryginalnej w marcu , marne szanse że ukarze się jeszcze u nas w tym roku. Nowa powieść też zapowiada się  nieźle :)  Ciekawi mnie bardzo Znak ,interesujący temat- może się okazać ciekawą książką...zobaczymy .  Dama w opałach wygląda na odprężającą zabawną opowieść z Jane Austin  w tle , natomiast Córka Kleopatry sama w sobie jest przyciągającym tytułem, tu także ciekawą mnie skrupulatne historyczne badania, na które powołuje się wydawca.  Dalej, Insomnia - gdy logika zawodzi, co jest prawdziwe ? Temat ma potencjał , a do tego przemieszczanie w czasie . Nieśmiertelność.Wieża - powieść fantasty , tajemnica wieży wydaje się być ciekawa. No i na koniec Tajemnice Los Angeles , znam ten tytuł z rewelacyjnego filmu - teraz czas zapoznać się z oryginałem :)

 

 To tyle o moich uwagach ,a czy Was zainteresowało coś z tych tytułów ?
12 komentarzy:

 1. Z podanych propozycji chętnie przeczytałabym "Damę w opałach". Nie pogardziłabym również "Córką Kleopatry". :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Znak", "Córka Kleopatry", "Dama w opałach" bardzo mnie interesują. :) Właśnie wypożyczyłam inną pozycję Michelle Moran. Ciekawa jestem czy mi się spodoba. :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. "insomnia", "zaginione wrota" i "znak" najbardziej mnie interesują :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak dla mnie priorytetem będzie "W sieci" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. !Zaginione Wrota Córki Kleopatry!

  OdpowiedzUsuń
 6. Szczególnie zainteresowały mnie "Tajemnice Los Angeles" i "Insomnia" lubię kryminały i powieści z wątkami psychologicznymi :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Interesujące zapowiedzi. Szczególnie chce poznać ,,Zrodzona ze srebra''.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawe, nawet bardzo. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Same kuszące książki. I jak tu się im oprzeć? Nie da się:D

  OdpowiedzUsuń
 10. Dorzucę dwa słowa o "Tajemnicach...", bo uwielbiam i film i powieść. Otóż film dostał Oscara również za scenariusz, który sam w sobie jest kongenialny wobec powieści - niebywale celnie streszcza i kondensuje skomplikowaną i rozpiętą na kilka lat intrygę; aż trudno uwierzyć - nic nie gubiąc z atutów powieści.

  Pozwolę sobie - jeśli dalio nie masz nic przeciwko podlinkować własne dwa słowa o "TLA" oraz zeszłoroczny wywiad z Ellroyem.

  I, Dalio, przeczytaj "Czarną Dalię" tego autora :)

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Witam pokrewne dusze, które trafiły do mojego świata, bardzo mi przyjemnie Was u siebie gościć... Będzie mi niezmiernie miło gdy zostawicie po swoich odwiedzinach słówko. Każdy Wasz komentarz dodaje mi skrzydeł , poprawia humor i jest dla mnie inspiracją do dalszego działania .

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Anonimowych gości aby nie byli tacy bezosobowi proszę o podpisanie się imieniem.