środa, 29 lutego 2012

Zapowiedzi... 21 marca, nakładem wydawnictwa Jaguar, ukaże się pierwszy tom nowego cyklu "Żelazny kodeks", autorstwa Caitlin Kittredge p.t. "Żelazny cierń"

Steampunk + dystopia.  Niezwykła seria łącząca w sobie elementy science-fiction, antyutopii. Czyli to co lubię.

W świecie maszyn, parowych silników i potężnych mostów, Aoife (EE-fah) czeka, aż nekrowirus, który przemienił w szaleńców jej najbliższą rodzinę, dosięgnie także i ją. Nie ma ucieczki przed śmiertelną chorobą… Póki jednak Aoife może samodzielnie myśleć, póki krew w jej żyłach płynie, dziewczyna uczy się wymarzonego fachu w szkole inżynierów
Pewnego dnia Aoife dostaje list od brata, w którym ten prosi ją o pomoc. Conrad uciekł z domu zaraz po szesnastych urodzinach i słuch po nim zaginął. Dziewczyna, w towarzystwie przyjaciela, Cala oraz dziwnego przewodnika, Deana, wyrusza do domu swego ojca, jedynego miejsca, do którego mógł udać się Conrad, gdy porzucił pogrążającą się w szaleństwie rodzinę. Niebezpieczna wyprawa przynosi Aoife wiedzę. Wiedzę, której posiąść nie powinna i która ściąga na nią śmiertelne niebezpieczeństwo.

***


Premiera najnowszej powieści ze Świata dysku odbędzie się 10 kwietnia,  "Niuch", autorstwa  Terrego Pratchetta, zostanie wydany nakładem Prószyński i S-ka

 "Niuch" jest 39 powieścią której akcja rozgrywa się w Świecie Dysku.

 Powszechnie uznawana prawda głosi, że kiedy policjant wyjeżdża na urlop, ledwie ma czas otworzyć walizkę, nim znajdzie pierwsze zwłoki. Komendant Sam Vimes ze Straży Miejskiej Ankh-Morpork jest właśnie na urlopie na wsi – niewinnej i wesołej, ale nie dla niego są zwykłe trupy w szafie. Trupów jest więcej, bardzo wiele, a także pradawna zbrodnia, straszniejsza niż morderstwo. Znalazł się poza swoją jurysdykcją, poza kompetencją, niekiedy zagubiony i poza granicami zrozumienia, pozbawiony kanapek z bekonem, ale nie przebiegłości. Podobno w końcu wszystkie grzechy zostają wybaczone. Ale chyba nie całkiem...

***Już 7 marca nakładem wydawnictwa Piąty Peron  ukaże się powieść "Santa Olivia" autorstwa Jacqueline Carey.

Mówili, że figura Matki Boskiej Bolesnej zapłakała krwawymi łzami w dniu, gdy zaraza zawitała do Santa Olivia. Mówili, że Bóg odwrócił twarz od rodzaju ludzkiego. Mówili też, że święci pamiętają to, o czym Bóg zdążył zapomnieć, jeśli chodzi o ludzkie cierpienie.
W Santa Olivia nie ma litości. Nie ma stąd także ucieczki. W odizolowanej strefie buforowej między Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem, pozbawieni praw obywatelskich mieszkańcy niewielkiego miasteczka są bezsilni wobec losu. Aż pewnego dnia narodzi się wśród nich ktoś niezwykły – córka Człowieka-Wilka, będącego dziełem inżynierii genetycznej. Człowiek-Wilk miał stać się bronią doskonałą. Stworzono go nadludzko silnym, zabójczo szybkim, niezwykle wytrzymałym. Nigdy nie zaznał uczucia strachu. Nosząca imię na cześć zaginionego ojca, Loup Garron odziedziczyła te cechy.
Widząc przyjaciół i sąsiadów cierpiących z rąk uzbrojonych okupantów, Loup nie potrafi pozostać obojętna. Postanawia pomścić ich krzywdy. Wspierana przez garstkę miejscowych sierot, skryta pod przebraniem, wymierza sprawiedliwość stojącym ponad prawem. Loup wie, że jeśli da się złapać, straci nie tylko wolność, ale również życie.

***


 Kolejna część przygód Lady Maccon w najnowszej powieści z serii"Protektorat Parasola" już 6 marca. "Bezwzględna" autorstwa Gail Carriger, pojawi się na rynku za sprawą wydawnictwa "Prószyński i S-ka"


 Genialne połączenie romansu wiktoriańskiego, powieści o wampirach i wilkołakach oraz sensacyjnej komedii pomyłek.

 Lady Alexia Maccon znowu w akcji, ale tym razem to nie jej wina. Gdy szalony duch grozi królowej, bezduszna wszczyna śledztwo i wpada na trop pewnej drażliwej sprawy z przeszłości. Na domiar złego jej siostra postanawia walczyć o prawa kobiet (szok!), madame Lefoux tworzy potwora, a na ulicach Londynu panoszą się jeżozwierze mordercy. Afera goni aferę i Alexia nie ma czasu pamiętać, że jest w ósmym miesiącu ciąży. Ponadto czwarty tom serii "Protektorat Parasola" odpowie na dręczące wszystkich pytanie – co zawiera tajemnicza beczka w pracowni madame Lefoux? – oraz przyniesie odpowiedzi na wiele ważkich kwestii, takich jak ta, czy Biffy zostanie subiektem, co kryje garderoba lorda Akeldamy i czy zostanie on dyktatorem mody w stolicy?


Przeglądając internet w poszukiwaniu nowych zapowiedzi , natrafiłam na pozycje które mnie zainteresowały. Postanowiłam stale umieszczać co jakiś czas u siebie na blogu takie informacje o nowościach lub zapowiedziach które mnie szczególnie zaciekawiły, lub o książkach które chciałabym przeczytać.
Czy z któraś z dzisiejszych zapowiedzi przykuła Wasza uwagę ? Którą chcielibyście przeczytać ?

---------------------------------------------------------------------------------------
 


Tym wszystkim którzy jeszcze nie doczytali - polecam moją Rocznicową Wygrywajkę do wyboru cztery książki   - szczegóły TUTAJ
 6 komentarzy:

 1. Same smakowite kąski:). Zapowiada się niezła uczta czytelnicza. Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem łakoma na książki, więc samo przez się capnęłabym wszystkie :D. Z lekka Terry Pratchett do mnie nie przemawia, ale to pewnie tylko dla tego, że wszyscy go chwalą a ja niestety nie wiem o czym mówią :/.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja zgadzam się z Natulą próbowałam przeczytać "Wiedźmikołaja" i na próbach się skończyło...
  Obserwuję i miło by mi było gdybyś do mnie zajrzała :)
  www.siedmiogorogrod.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. "Żelazny cierń" i "Santa Olivia" przykuły moją uwagę, zbieram fundusze na Bezwzględną, jej poprzednie tomy juz stoją na mojej półce :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Osobiście jestem jedyne ciekawa serii "Żelazny kodeks" i czekam z niecierpliwością na jej premierę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaintrygowała mnie książka "Żelazny cierń", chyba zacznę oszczędzać fundusze :D Pozdrawiam,
  Pati

  OdpowiedzUsuń

Witam pokrewne dusze, które trafiły do mojego świata, bardzo mi przyjemnie Was u siebie gościć... Będzie mi niezmiernie miło gdy zostawicie po swoich odwiedzinach słówko. Każdy Wasz komentarz dodaje mi skrzydeł , poprawia humor i jest dla mnie inspiracją do dalszego działania .

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Anonimowych gości aby nie byli tacy bezosobowi proszę o podpisanie się imieniem.