niedziela, 4 grudnia 2011

Jest robótka :)

Na forum portalu Na kanapie, ukazał się poniższy apel :

W związku z tym, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i, niestety, nie wszyscy mają możliwość spędzania ich z rodziną, po raz drugi rusza akcja wysyłania kartek świątecznych do osób z Domu Pomocy Społecznej w Niegowie pod Warszawą. Są to osoby w różnym wieku i o różnym stopniu intelektualnej niepełnosprawności.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w akcji odsyłam  TUTAJ- tam znajdziecie wszystkie potrzebne informacje. :)



 Jaki jest cel tego masowego słania?
Mimo wszelkich starań najlepszy nawet dom pomocy społecznej nie zastąpi mieszkańcom rodziny. Wielu z nich, nie ma już nikogo, kto mógłby lub chciałby o nich pamiętać. Ta potrzeba bycia pamiętanym, dostrzeżonym, bycia dla kogoś ważnym odzywa się szczególnie przed Wigilią. Nie wiem, czy my zdrowi, możemy to sobie wyobrazić, ogarnąć doniosłość wydarzenia. Ktoś po czterdziestu, pięćdziesięciu latach pierwszy raz w życiu dostaje list z jego imieniem na kopercie... A co dopiero, gdy tych listów jest więcej niż jeden...

Co zrobić?
Wysłać pocztą świąteczne życzenia do konkretnej osoby. 

Przyjrzałam się bliżej tej akcji  i z radością wezmę w niej udział..  I Was to tego serdecznie zachęcam Kochani, tak niewiele potrzeba aby sprawić komuś radość. Proszę - przekazujcie dalej te informację aby trafiła do jak największej liczby osób,jedna osoba może zrobić dużo ale wszyscy możemy zrobić jeszcze więcej :)

" Bo nas sam Pan uczył temu: chcesz - li sam brać, daj drugiemu."
/ Mikołaj Rej /

Pozdrawiam serdecznie

5 komentarzy:

 1. Wspaniała akcja, zaraz tam zajrzę i zorientuje się co i jak.
  Pozdrawia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też rozgłaszam bo akcja świetna! :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak najbardziej jestem za. Obecnie szykuję paczkę na akcję "Święta z książką" organizowana przez portal Sztukater celem przekazania niespodzianek do hospicjów i domów dziecka. Uważam, że tego typu pomoc jest naszym obowiązkiem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam już o kilku tego typu akcjach, pomysł jest świetny ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dodałam info u siebie na blogu. Chętnie się przyłączę ;-)

  OdpowiedzUsuń

Witam pokrewne dusze, które trafiły do mojego świata, bardzo mi przyjemnie Was u siebie gościć... Będzie mi niezmiernie miło gdy zostawicie po swoich odwiedzinach słówko. Każdy Wasz komentarz dodaje mi skrzydeł , poprawia humor i jest dla mnie inspiracją do dalszego działania .

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Anonimowych gości aby nie byli tacy bezosobowi proszę o podpisanie się imieniem.