czwartek, 13 października 2011

Odczyniania czas nastał...

Na dworze coraz zimniej, szaro i ponuro...w pracy zakręt głowy , ostatnio rzadko wychodzę z niej o normalnej godzinie. W domu padam ze zmęczenia i  nie mam nawet siły doczytać zaczętej książki ,o tytule  nomen omen " Złap mnie zanim upadnę " 
Pogoda i przemęczenie zaczyna się coraz bardziej odbijać na moim samopoczuciu, czuję że dopada mnie jesienne przygnębienie, pesymizm  i smutek. Mam nadzieję że wkrótce się to ustabilizuje, bo w czytaniu mam spore zaległości, czeka na mnie tyle różnych przygód do przeżycia, światów do zwiedzenia, tajemnic czekających na odkrycie, wzruszeń i emocji , poznanie nowych bohaterów. Szykowałam sobie niczym mróweczka przez lato, te stosiki książek aby jesienno - zimowa porą  zanurzyć się z przyjemnością w ich emocjonującym świecie. 

Więc a kysz  smutku, a kysz chandro , depresjo czy jak tam się zwiecie, a kysz , a kysz  - odczyniania czas nastał :)  Nie ma u mnie dla was miejsca , wolę radość  i kolory, optymizm i poczucie humoru.
Odczyniajmy wspólnie tą szarość i szarugę, najważniejsze jakimi oczami patrzymy na świat, i tak ten świat nam się objawia bez względu na pogodę !  
Nie ma pogody za oknem ale może być pogoda ducha, nie ma słońca na niebie ale może być słońce w sercu.
I tak niech zostanie, od razu mi się lepiej zrobiło- muszę sobie tylko tak afirmować codziennie  i byle do wiosny :)


A Wy kochani jak się trzymacie ?
4 komentarze:

 1. Mnie także jesień wzięła w swe ramiona i zafundowała paskudną grypę. Teraz z całym stosem lekarstw próbuje bronić się przed chorobą.
  Tobie życzę zaś dużo energii, zdrowia i optymizmu.

  OdpowiedzUsuń
 2. My się lepiej nie trzymamy - cały dzień w pracy, później praca w domu, a stos nieprzeczytanych książek rośnie, gdyby nie zobowiązania recenzenckie to fiknęłabym się w ciepluśkie piernaty i cały wieczór przeleżała.
  W sumie to dzięki książkom normalnie funkcjonuje, ale oczywiście mam też swoje sposoby na relaks, takie całkiem zwyczajne, wieczorkiem robię sobie herbatkę z sokiem malinowym, stawiam przed nos pachnącą szarlotkę, biorę do ręki książkę i ...odpoczywam :D

  Trzymaj się Kobietą i łap pion, książki czekają ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. cyrysia : oj to życzę szybkiego powrotu do zdrówka i także dużo energii by wygnać to choróbsko.
  Dziękuję serdecznie i pozdrawiam ciepło. :)

  Natula : soczek malinowy - dobra rzecz, mam własnej roboty i chyba pora na niego.
  Dziękuję za dobre słowo, trzymajmy się tego pionu - to będzie dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też byłam chora, za co dostałam okropny ochrzan od swojej przyrodniczki, po prosu nie znosi kiedy choruję, a wszystko dobiło to, że nie miałam czegoś na przyrodę choć trzech osób się pytałam, ale jej to nie obchodziło :(

  OdpowiedzUsuń

Witam pokrewne dusze, które trafiły do mojego świata, bardzo mi przyjemnie Was u siebie gościć... Będzie mi niezmiernie miło gdy zostawicie po swoich odwiedzinach słówko. Każdy Wasz komentarz dodaje mi skrzydeł , poprawia humor i jest dla mnie inspiracją do dalszego działania .

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Anonimowych gości aby nie byli tacy bezosobowi proszę o podpisanie się imieniem.