sobota, 9 lipca 2011

Wyczekiwane książkowe zapowiedzi

Natknęłam się niedawno na nowość i jednocześnie zapowiedz wydawniczą która mnie szczególnie ucieszyła - mowa o powieści Elizabeth Gaskell " Północ Południe " . Jakiś czas temu miałam ogromną przyjemność obejrzeć serial BBC na podstawie tej książki ( polecam , film jest cudowny),  zaraz po jego obejrzeniu ruszyłam szukać w/w powieści....i wielkie rozczarowanie , brak polskiego wydania !  A w tym roku niespodzianka, dwa wydawnictwa podjęły się wydania tej książki : Wydawnictwo Elipsa i to jest ta wspomniana  na wstępie nowość - tom I, można już zakupić w Empiku. Natomiast wydawnictwo Świat Książki , zapowiada wydanie na sierpień .

Przyznam , ze bardziej mi się podoba okładka Wydawnictwa Elipsa ale poczekam na Świat Książki aby mieć powieść w jednym tomie. Jest jeszcze kwestia przekładu . Elipsa wydała powieść w tłumaczeniu
Magdaleny Maltzan , natomiast Świat Książki w tłumaczeniu Katarzyny Kwiatkowskiej. Który okaże się bardziej przyjazny czytelnikowi? Zobaczymy...

Kolejną dobrą nowiną jest zapowiedź kontynuacji "Dziewiątego Maga"  A. R. Reystone, wydawnictwo Nasza Księgarnia planuje wydanie kolejnego tomu. Zakończenie części I , było bardzo irytujące -  urwało się nagle w najbardziej ciekawym momencie i tyle...wydawnictwo RedHorse nie zdążyło już wydać zapowiadanego tomu II. Miło ze ktoś pomyślał o kontynuacji, z tego co czytam na różnych forach nie tylko ja się z tego cieszę.

Zachęcona tymi dwoma zapowiedziami, postanowiłam pogrzebać trochę w internecie i odkryłam kolejne , które mnie ucieszyły.

Wydawnictwo Fabryka Słów :
- zapowiada  na sierpień , wydanie kolejnej - czwartej części o Mercedes Thompson, pod tytułem " Znak kości" autorstwa Patricii Briggs. Widzę ze po początkowym zastoju , wydawnictwo w końcu ruszyło z tą serią , jest to super wiadomość.
Nieugięta. Bezczelna. Lojalna. I jak zawsze nieobliczalna Mercy - nadchodzi 5 sierpnia.

- natomiast już w lipcu , ukarze się ostatnia część  z serii Oko Jelenia Andrzeja Pilipiuka  , szósty tom nosi nazwę "Sfera Armilarna " I tu także wydawcą jest Fabryka Słów.

- dobrą wiadomością jest też informacja o zakupieniu przez Fabrykę Słów, praw do kolejnych dwóch części książek Ilony Andrews o Kate Daniels z serii Magia. Jeszcze nie podano planów wydania ale już nie mogę się doczekać.

Po dobrych wiadomościach , jest i zła - wydawnictwo Mag ociąga się z wydaniem kolejnej części o  Rachel Morgan, autorstwa Kim Harrison. Na forum wydawnictwa można przeczytać tylko krótką notkę -Kim Harrison powróci w następnym roku ...i to wszystko.

Na koniec zapowiedzi dwóch nowych książek , które mnie zainteresowały :

Dotyk ciemności- Karen Chance,  /  fragment 

oraz


Kevin Hearne

 


 PS.
W związku z akcją czytelniczą - podaj dalej książkę wędrowniczkę - proszę o kontakt Natulę
Szczegóły  TUTAJ

3 komentarze:

 1. "Północ Południe" to nie moja bajka, ale masz rację okładka Wydawnictwa Elipsa jest sto razy bardziej interesująca.
  "Dotyk ciemności" intryguje mnie, bohaterka ze zdolnością jasnowidzenia i komunikowania się z duchami może nieźle namieszać.

  Ps. Wysłałam maila z danymi mam nadzieję, że doleciał.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja na żadną z nich nie przepadam, chociaż podoba mi się "Na psa urok" ze względu na tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Również czekam na "Północ Południe" - okładka jest przepiękna:)

  OdpowiedzUsuń

Witam pokrewne dusze, które trafiły do mojego świata, bardzo mi przyjemnie Was u siebie gościć... Będzie mi niezmiernie miło gdy zostawicie po swoich odwiedzinach słówko. Każdy Wasz komentarz dodaje mi skrzydeł , poprawia humor i jest dla mnie inspiracją do dalszego działania .

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Anonimowych gości aby nie byli tacy bezosobowi proszę o podpisanie się imieniem.