wtorek, 7 czerwca 2011

Trzy razy magia...

Właśnie przed chwilką skończyłam czytać trzecią część z serii o Kate Daniels autorstwa Ilony Andrews która tworzy wraz ze swym mężem Gordonem duet pisarski. Wszędzie jest to podawane ,także na ich oficjalnej stronie- więc nie rozumiem czemu na okładkach widnieje tylko sama Ilona ale niech im będzie ....małżeńskie sprawy.
Miałam to szczęście ze mogłam przeczytać te trzy części jedna po drugiej...a nieszczęście że teraz muszę czekać na kolejną część. 
Do cierpliwych nie należę i takie książkowe seriale, jak ja to nazywam , szargają mi nerwy.
Jeżeli książka mi się podoba , przywiązuje się do jej bohaterów, tak też stało się w tym wypadku - Kate, Curran, Derek, Andrea, Rafael- stali się mymi przyjaciółmi z którymi zmuszona jestem się rozstać na jakiś czas i w dodatku nie jestem pewna na jak długo i czy ich jeszcze " zobaczę " bo jak wszyscy wiemy wydawnictwa mają swoja politykę i mogą sobie w każdej chwili zaprzestać wydawania.
W oryginale czwarta Magia krwawi i piąta część Magia zabija , już się ukazały - piąta jeszcze "świeżutka " bo majowa 2011. Przeszukałam internet lecz nie natknęłam się na info , kiedy Fabryka Słów planuje kontynuację...
To są minusy wydawniczych serii - dlatego staram się już unikać pierwszych tomów z cyklu...ale i tak daję się wciąż nabrać ( zostawię sobie ten temat na inny czas bo jest o czym pisać)
Wracając do Kate - Magia kąsa, Magia parzy, Magia uderza - trzy razy magia - bo magia jest tematem wiodącym, magia jest wszechobecna , powołała do życia wiele magicznych i mitologicznych stworzeń . Kate ma magiczny miecz o nazwie Zabójca, zna magię słów i ma magię we krwi, jest doskonałą wojowniczką skrywającą swe niebezpieczne  i mroczne pochodzenie, jest też impulsywną i odważną kobietą o ciętym języku. Mimo iż po tragicznej śmierci matki, była  wychowana i wyszkolona  na bezlitosnego zabójcę , jest kobietą niezwykle lojalną wobec swych przyjaciół oraz skłonną do najwyższych poświęceń.
Szukając mordercy swego opiekuna,znajduje przyjaciół wśród Gromady , klanu zmiennokształtnych - któremu przewodzi alfa zmiennokształtnych ,Władca Bestii : Curran  - lew ( nie mylić z Narnią! ) Między nim a Kate ciągle iskrzy ...

„- Kici, kici? - spytał niski, męski głos. 
- Rzeczywiście - odparłam - Zaskoczyłeś mnie trochę i przyszłam nieprzygotowana. Następnym razem przyniosę trochę śmietanki i jakieś kocie zabawki. 
- Jaka kobieta pozdrawia Władcę Bestii słowami: Tutaj, koteczku, chodź do mnie, kici, kici, kici?”
(Magia kąsa )

"- Jeszcze jedno, Wasza Wysokość. - To miało zabrzmieć troszkę złośliwie. - Muszę napisać raport o naszym spotkaniu i pisząc o tobie, będę musiała użyć jakiegoś imienia. Wolałabym nie wystukiwać za każdym razem "Przywódca Południowej Gromady Zmiennokształtnych". Jak więc mogę cię nazwać nieco krócej? 
- Władca. 
Przewróciłam oczami z udawanym oburzeniem. 
Nie przejął się tym zupełnie. 
- O co chodzi? Przecież to bardzo krótko."
( Magia kąsa )


„- Czy mogę ci przynieść coś do jedzenia, Wasza Wysokość? Czy mogę powiedzieć ci, jaki jesteś silny i mądry, Wasza Wysokość? Czy mogę cię wyiskać, Wasza Wysokość? Czy mogę cię pocałować w tyłek, Wasza Wysokość? Czy mog... -Urwałam , dostrzegając, że Rafael nagle skamieniał. Siedział niczym pomnik, ze wzrokiem wbitym w jakiś punkt ponad moim ramieniem.
- Stoi za mną, tak?(...) 
- Owszem, możesz pocałować mój tyłek. Zwykle nie przepadam za naruszeniem przestrzeni osobistej, ale przecież jesteś Przyjacielem Gromady, a twoje usługi raz czy dwa nam się przydały. Staram się spełniać życzenia osób przyjaźnie nastawionych do moich ludzi. Mam tylko jedno pytanie, czy to całowanie będzie złożeniem hołdu, rodzajem oporządzania czy też częścią gry wstępnej?”
( Magia uderza)


" Magia " mnie zachwyciła, obfituje zarówno w fantastyczne i opisane z wielkim kunsztem sceny bojowe jak i humorystyczne dialogi.
Autorzy z dużą wyobraznią nadają fabule bieg...w Magii możemy spotkać dużo barwnych postaci z podań wszystkich narodów a także wampiry, tak ostatnio wszechobecne ale jakże inne ...nieumarli przypominają raczej  Golluma ( Władca Pierścieni ) w drapieżnej, krwiożerczej acz nierozumnej postaci,są sterowani przez Nawigatorów z Rodu , potężnego klanu Nekromantów , Panów Nieumarłych - rywalizującego ze zmiennokształtnymi. Przywódcą Nekromantów jest tajemniczy Roland - wróg Kate.

Z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg , podobno wszystkich części ma być - 7.
No to sobie jeszcze dłuuugo poczekam ! Ha !"...-  A co sądzisz o Rowenie?
- Nie chcesz wiedzieć - próbował mnie zbyć.
- Masz rację, pewnie nie chcę. Drażni mnie - wy­znałam szczerze
- Dlaczego? - spytał poważnie Derek. - Czy dla­tego, że jest ładniejsza?
Skrzywiłam się, ale postanowiłam mu to wyjaś­nić.
- Derek, nigdy w życiu nie mów kobiecie, że inna jest ładniejsza niż ona. Uwierz mi, postępując w ten sposób, zrobisz sobie z niej wroga na całe życie.
-Jesteś dowcipniejsza niż Rowena - usiłował się zrehabilitować. - I uderzasz mocniej.
- Och, dziękuję ci bardzo - powiedziałam ze śmiechem. - Proszę bardzo, opowiedz jeszcze, że jest ode mnie atrakcyjniejsza, a kiedy stwierdzisz, że może i wygląda lepiej, ale liczy się wnętrze, na­prawdę się przekonasz, jak mocno mogę uderzyć. " 
3 komentarze:

 1. Bardzo chętnie bym przeczytała :).
  Co do Jessici Fletcher, oglądałaś angielską wersję serialu? :)

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zachęcam do przeczytania, jeżeli lubisz Urban Fantasy .
  Odpowiadając na pytanko - oglądałam wersję z Angelą Lansbury w głównej roli ale to raczej amerykański serial.

  Pozdrowionka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. dzięki, za to co napisałaś bo od roku żucam się i denerwuję czy będzie 4 część czy nie a z tego co napisałaś dowiedziałam się o wiele więcej niz potrzebowałam...

  jeszcze raz dzięki

  OdpowiedzUsuń

Witam pokrewne dusze, które trafiły do mojego świata, bardzo mi przyjemnie Was u siebie gościć... Będzie mi niezmiernie miło gdy zostawicie po swoich odwiedzinach słówko. Każdy Wasz komentarz dodaje mi skrzydeł , poprawia humor i jest dla mnie inspiracją do dalszego działania .

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Anonimowych gości aby nie byli tacy bezosobowi proszę o podpisanie się imieniem.