sobota, 26 kwietnia 2014

Równowaga...

Akceptujmy wszystko, co pojawia się w życiu. Tylko w ten sposób można zachować wewnętrzną równowagę. Żadna sytuacja życiowa nie jest  trwała. Wszystko przychodzi i odchodzi. Szczęście czy nieszczęście pojawia się i znika. Jednak zarówno jedno jak i drugie dotyczy umysłu, a nie ciebie. Jesteś duszą, boskim dzieckiem . Nieszczęście nie jest w stanie cię dosięgnąć. Z powodu nieświadomości boskiego pierwiastka ograniczasz swoje życie do ciała i umysłu. To błędne przywiązanie do umysłu jest przyczyną odczuwania szczęścia i nieszczęścia. W rzeczywistości jednak jesteś ponad tymi odczuciami. Żyjesz w szczęśliwości, która jest ponad stanem szczęścia i nieszczęścia. Powinieneś zaakceptować wszelkie okoliczności pojawiające się w życiu jako to, co właściwe.
Należy zachować równowagę.

Nie załamuj się w trudnych sytuacjach. Bądź cierpliwy. Trudności przemijają. Kończy się zima i nadchodzi lato. Lato przemija i ponownie nadciąga zima. Nie możesz tego zmienić. Takie jest prawo natury. Tak samo szczęście przychodzi i odchodzi. Podobnie nieszczęście. Bądź wobec tego obojętny, bądź świadomy własnej duszy, która jest twoją prawdziwą tożsamością.”
 Swami Shuddhananda Giri


14 komentarzy:

 1. Zadałaś mi strasznie trudne zadanie. I bardzo mądre :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wewnętrzny spokój jest bardzo ważny to harmonia pomiędzy naszą duszą, emocjami, umysłem ,ciałem...a kluczem do tego stanu najwyraźniej jest akceptacja ...akceptacja siebie...akceptacja rzeczy na które nie mamy wpływu ...akceptacja rzeczy których doświadczamy . Ciężko to uzyskać ale na pewno warto próbować ...:)
   Cieszę się ze zajrzałaś do mnie
   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 2. Co prawda to prawda!
  Chwilami szczęścia trzeba się cieszyć, a te złe przeczekiwać.
  I do przodu :)
  Buziaki niedzielne, spod krzaku bzu :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ciągle do przodu...ku rozwojowi i zrozumieniu :)
   Raz na górze raz na dole ....jak w przysłowiu ...akceptujmy to :)
   Hej bzowa panno ...ach jak ten bez pachnie pięknie :)

   Usuń
  2. Posadziłam obok jaśmin :)
   Jak pachnieć to pachnieć na całego
   Tylko maciejkę u stóp obydwu wysieję :)

   Usuń
  3. Czy to było raz na wozie raz pod wozem...:):):) ? w każdym razie na jedno wychodzi...hi,hi ...:)

   Usuń
  4. Aj.....wzięło i wcięło to co napisałam. Że jaśmin obok posadziłam, coby pachniało jeszcze piękniej a jak tego mało to i maciejką dobawię. Bo lubię jak pachnie :)
   Raz na górze raz na dole, to się może różnie kojarzyć ;))))

   Usuń
  5. Nie wzięło i nie wcięło bo się znalazło wyżej ..:) hi,hi..
   Ale teraz to odurzenie gwarantowane takimi pachnidłami ...rewelacja
   A pewnie że sie może kojarzyć :) stosownie do zainteresowań ..:):):)

   Usuń
  6. Hahahahahaha to ja już więcej nic nie powiem :))))

   Usuń
  7. :) i skojarzenie zawisło pomiędzy słowami niewypowiedzianymi ...:):):)

   Usuń
 3. Mistrz zapomniał o wiośnie, a to zmienia postać rzeczy i naszego przeżywania:-)))
  A tak na poważnie, każdy z nas musi znaleźć swój sposób na porządkowanie tego, co nieuporządkowane. Nie rozwiązań uniwersalnych, są tylko sugestie i podpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie wiosna ....ach wiosna no i jeszcze jesień ..:)
   Zgadza się ...dlatego nie należy ślepo w to wierzyć ale instynktownie czerpać z tych mądrości to co do nas najbardziej przemawia ...

   Usuń
 4. Akceptacja rzeczy, których doświadczamy, swojego rodzaju skromność, pozytywne postrzeganie świata..otwarcie na ludzi...zrozumienie , że jesteśmy naszą świadomością...która wędruje, zdobywa doświadczenia jako dusza przez rozwój az do doskonałości...Intuicja mi podpowiada, że to ma sens...:-) Pozdrowionka:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Intuicja jest zdolnością naturalną i ważną nie należy jej ignorować , a pielęgnować -i to też jest rozwój ...rozwijanie duchowej świadomości - poznawanie i słuchanie siebie "od wewnątrz" , zamiast dogłębnie analizować czasem warto zdać się właśnie na nią :) A skoro w tym wypadku podpowiada Ci ona że to ma sens, to tak właśnie jest ...:)
   Pozdrawiam ciepło :)

   Usuń

Witam pokrewne dusze, które trafiły do mojego świata, bardzo mi przyjemnie Was u siebie gościć... Będzie mi niezmiernie miło gdy zostawicie po swoich odwiedzinach słówko. Każdy Wasz komentarz dodaje mi skrzydeł , poprawia humor i jest dla mnie inspiracją do dalszego działania .

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Anonimowych gości aby nie byli tacy bezosobowi proszę o podpisanie się imieniem.