niedziela, 5 maja 2013

Wyniki konkursu "Dlaczego lubię czytać ? "...

Dlaczego lubię czytać ?
No to przyznam kochani że swymi odpowiedziami  daliście mi twardy orzech do zgryzienia, miałam bardzo poważny problem aby wybrać tylko trzy osoby .  Wszystkie odpowiedzi były bardzo ciekawe , czytając je czułam miłość do książek przelewającą się pomiędzy literami  , Wasze słowa oddawały w pełni emocje  jakie towarzyszą czytaniu . Z tego też powodu postanowiłam wyróżnić dodatkowo w formie nagrody niespodzianki jeszcze jedną osobę.

Dziękuję  wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i piękne odpowiedzi
a teraz przystępuję do ogłoszenia wyników :

Ognista wędruje do : gabryski
za wiersz :
Pytanie dość trudne jest, bo powodów do tego jest wiele
Po pierwsze: czytać wolę zdecydowanie niż być w kościele.
Uwielbiam odpływać do światów magicznych, a książki...
One bramą są do nich! Za nie dałabym wszystkie pieniążki!
Kocham je wąchać przed przeczytaniem, to dziwne odrobię,
ale ich zapach sprawia, że mam bardzo radosną minę.
Od tego zawsze zaczynam lekturę, taki to rytuał mój.
Później zazwyczaj otwieram powieść, niczym stary zwój.
A wraz z nią otwiera się przede mną magiczna brama,
czuję się wtedy jakbym przez świat ten została wybrana.
Wchodzę powoli, niczym bohater poznaję rzeczywistość,
podczas tej podróży, mam nadzieję, że to moja przyszłość.
Lecz jestem tam teraz, choć na zawsze chciałabym być
W każdej chwili swojego życia między kartami książek żyć.
Móc być czarodziejką, elfem, psem, robakiem, potworem,
bohaterką, robotem, bogiem lub jeszcze innym stworem!
To moje marzenie, a dzięki książkom spełnia się powoli,
nic nigdy bardziej od czytania książek mnie nie zadowoli!
Bo kocham zmieniać światy, niczym przez maszynę magiczną,
czuć się jakbym była czasami dziewczyną prześliczną.
Dlatego właśnie czytać lubię! Bo mogę być wszędzie,
gdzie tylko zechcę i trudne to nigdy nie będzie!

Trylogia Sen wędruje do : Legera
za odpowiedz :
 Pytanie "Dlaczego lubisz czytać" okazało się dla mnie o wiele trudniejsze niż myślałem. Chciałbym napisać "Bo tak" i na tym zakończyć. Szczerze, to nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Po prostu otwieram książkę i już. Ale dlaczego? Mówią, że nikt nie wynalazł wehikułu czasu. Ja myślę, że jest nim książka. Rozpoczynając daną lekturę, to tak jakbym testował kolejny wehikuł. Wchodzę i sprawdzam, jak on działa. Książki, które mnie zainteresują - są dobrze działającymi machinami, te nudniejsze - to te z drobnymi wadami. Książka potrafi przenieść w miejscu i czasie. Potrafi zapoznać mnie z innymi osobami. Napędza mi wyobraźnię i daje powód do obudzenia się. Gdyby nie książka mógłbym spędzić w łóżku całe lata! Tylko książka potrafi dostarczyć mi odpowiedniej motywacji. Książka dostarcza mi dużo emocji. Starannie dobrane lektury mogą bardzo pozytywnie zadziałać w moim życiu. Kiedy mi smutno - sięgnę po jakiś ulubiony wehikuł, który nigdy mnie nie zawodzi. To książka z humorem, niezbyt trudna, ale i na tyle zajmująca, by mnie odciągnąć od problemów świata realnego. Kiedy mi się nudzi - sięgam po kryminał. To świetny sposób na odrobinę emocji. A na te najpoważniejsze lektury przychodzi czas, gdy nic złego w moim życiu się nie dzieje. Wtedy jestem spokojny, że udźwignę ciężar i wiedzę powieści. To tyle jeśli chodzi o gatunki i ogólny zarys. Teraz powiem, dlaczego lubię nie tyle czytanie, co same książki. Uwielbiam ich widok na półce. Kocham te piękne i bajkowe, a czasem zwyczajne i proste okładki. Lubię patrzeć na strony tytułowe i czytać streszczenia z tyłu. Lubię zamykać oczy i widzieć siebie trzymającego własną powieść, którą napiszę i wydam... Aż się rozmarzyłem. Kocham zapach papieru i dyskusję o książce z przyjaciółmi i rodziną. Lubię te leniwe niedziele (najlepiej jesienią i zimą), gdy trzymam w ręku powieść i z uśmiechem na twarzy odkrywam jej uroki. Siedzę przy oknie i od czasu do czasu spojrzę na dzieci biegające po placu zabaw, na kapiące krople deszczu czy sypiący śnieg. Obok mnie stoi kubek gorącej herbaty lub kakao i może jakieś ciasto? Kocham te momenty. Nie wyobrażam sobie siebie w tej pięknej niedzielnej scenerii przed telewizorem. To nie mój świat. Książka napędza moją wyobraźnię i sprawia, że kocham leżeć wieczorem na łóżku i myśleć własne wersje wydarzeń opisanych w powieściach czy też swoją, zupełnie nową i moją własną historię. Czy książka kiedyś umrze? Dopóki żyję ja, będzie żyłą też książka.

Feral wędruje do : Patki
za zwiewną odpowiedz :
 Na początku to tylko kilka liter rozsypanych na kartce. Potem litery łączą się w słowa- te z kolei w całe zdania, akapity, strony... Wyrazy przędą skomplikowane sieci, pełne wzorów, labiryntów, ukrytych znaczeń, które tylko czekają by Cię omotać i porwać do swego tajemniczego, często mrocznego i nieprzewidywalnego wnętrza. Słowa w rekach pisarza są jak pędzel w rękach artysty- malują świat na płótnie naszej wyobraźni, kształtując krajobrazy jakich nikt inny nie będzie mógł już nigdy więcej zobaczyć. Bo to tylko Twój świat. Czytanie jest jak taniec i choć nie znasz kroków, słowa niosą Cię niczym wiatr na swych skrzydłach. Z każdym krokiem odkrywasz więcej, a każdy piruet może sprawić, że dostrzeżesz iż to co jest za Tobą zmieniło się w ułamku sekundy. Kocham czytanie za ten stan oszołomienia, za błogość, za emocje opisane tak pięknie, ze czujesz je każdą komórką swego ciała. Książka to wrota do innego świata- świata, który jest w Twojej głowie. I tylko Ty masz do niego klucz...
Nie potrafię lepiej tego opisać. To trzeba po prostu przeżyć i poczuć.


   Nagroda niespodzianka  

 Zło czai się wszędzie  wędruje do : cyrysi
 za odpowiedz :
Lubię, kocham, uwielbiam czytać, bo czytanie książek odrywa mnie od nudnej, szarej rzeczywistości. Lubię tak się zatracić w lekturze, że zapominam o wszystkim innym. Mogę się przenieść w inny świat - gdzie nie ma niewygód, niepowodzeń, zła piętrzącego się na każdym kroku. Czytanie, to dla mnie rozkoszowanie się słowem,treścią a nie tylko akcją. Wciąga tak, że nie umiem spać i jeść a ciekawość zżera mnie od środka. Nie wyobrażam sobie życia bez czytania, dlatego, że książki rozwijają wyobraźnię, uruchamiają emocje i spełniają marzenia. Czytanie jest dla mnie jak powietrze, bez którego nie wyobrażam sobie istnieć ....


Serdecznie gratuluję wygranej i życzę przyjemnej lektury, niedługo wyślę do Was e-mail  z prośbą o dane do wysyłki .
Przypominam że na odpowiedz zwrotną jest 7 dni .

 Pozdrawiam serdecznie 

10 komentarzy:

 1. Nie wierzę! Naprawdę mi się udało? Dziękuję Ci bardzo. : )

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem w szoku i aż piszczę z radości, jak nawiedzona :-)
  Od dłuższego czasu marzyłam o tym, żeby poznać twórczość Christine a tu taka miła niespodzianka z twojej strony. Bardzo, bardzo dziękuje!!!
  Gratuluje oczywiście wszystkim szczęśliwcom.
  Pozdrawiam i życzę udanej niedzieli ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje dla zwycięzców!

  OdpowiedzUsuń
 4. Gorące gratulacje dla zwycięzców! :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję zwycięzcą jak i organizatorce konkursu za wybór wspaniałych odpowiedzi :)
  Miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję dziewczynom, bardzo fajne wypowiedzi :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję wszystkim! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuję! dziękuję dziękuję!!! :*
  skontaktuję się z Tobą z nowego maila
  ( patrycja.kuchta.uK@gmail.com )
  gdyż na stary prawdopodobnie ktoś się włamał i zmienił hasło... W każdym razie nie mam do niego dostępu. Więc jeśli otrzymałaś maila z tamtego adresu, proszę zignoruj go. Łatwo zweryfikować zresztą takiego ewentualnego oszusta bo w nazwie maila mam podane imię i nazwisko a na blogu mam nawet informację o miejscowości.
  Mam nadzieję, że to nie będzie problem.

  Jeszcze raz serdecznie dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 9. Naprawdę dziękuję.
  Dłuższe słowa zawarłem w odpowiedzi zwrotnej ;)
  Pozdrawiam
  Leger

  OdpowiedzUsuń

Witam pokrewne dusze, które trafiły do mojego świata, bardzo mi przyjemnie Was u siebie gościć... Będzie mi niezmiernie miło gdy zostawicie po swoich odwiedzinach słówko. Każdy Wasz komentarz dodaje mi skrzydeł , poprawia humor i jest dla mnie inspiracją do dalszego działania .

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Anonimowych gości aby nie byli tacy bezosobowi proszę o podpisanie się imieniem.