środa, 12 czerwca 2013

Nowosci, zapowiedzi...

Ostatnio nie mam niestety czasu ani sił na aktywny udział w blogowym życiu - zaniedbany świat leży odłogiem a na czytanie mam chwilkę jedynie przed snem o ile mnie pierwszy nie zmorzy.  Dziś udało mi się tak dla odmiany  przyjść nieco wcześniej z pracy, i aura się ma ku poprawie mogę więc zaraz iść się nią nacieszyć ale najpierw kilka zaległych nowości i zapowiedzi czerwcowych. Stwierdziłam że taki comiesięczny zestaw jest mi bardzo przydatny ,książki wybieram stricte pod moje upodobanie i potem wiem konkretnie co bym chciała lub na co czekam.  Sama jestem ciekawa co ciekawego mamy w tym miesiącu , zobaczmy :3 czerwca 2013
W niedalekiej przyszłości eksperymentalny nanonarkotyk Nexus może łączyć ludzi, umysł z umysłem. Są tacy, którzy chcą go ulepszyć. Są tacy, którzy chcą go zlikwidować. I są tacy, którzy chcą go tylko używać.
Młody naukowiec zostaje złapany na wprowadzaniu poprawek do struktury Nexusa, poprawek, które mogą zmienić oblicze ludzkości. Żeby ujść z życiem i ochronić przyjaciół, musi nagle stać się szpiegiem i stawić czoła śmiertelnemu niebezpieczeństwu daleko poza granicami swojego kraju. Stawka okazuje się o wiele wyższa, niż się początkowo zdawało.
 Wydawca : Drageus Publishing House


               ----------------------------------------------------------------------
5 czerwca 2013
 Frida Kahlo, Joanna d’Arc, Mata Hari, Kleopatra, Maria Skłodowska-Curie, Josephine Baker, Isadora Duncan, Zelda Fitzgerald, Anna Boleyn i dwadzieścia sześć innych – nadawały kierunek historii, tworzyły dobra kultury, nauki i sztuki, naruszały zastaną hierarchię wartości. Elizabeth Mahon przedstawia kobiety odważne i zdecydowane, twórcze i inteligentne, trzeźwo myślące i bezwzględne. Opisuje nie tylko działalność publiczną, ale też osobiste losy bohaterek.


Wydawca W.A.B.


------------------------------------------------------------------------
14 czerwca 2013

 Zwycięskie połączenie nowoczesnej wrażliwości i oldskulowej space opery. Jim Holden w obliczu tajemnicy, której nikt nie chciałby poznać, bo zabija swoich demaskatorów. Na domiar złego w Systemie dojrzewa wojna. Na szczęście pojawia się dziewczyna, która może stać się kluczem do zrozumienia logicznych powiązań pomiędzy wszystkimi, pozornie odległymi od siebie wydarzeniami. Wielka powieść pełna kosmicznych bitew i walk godnych kina akcji.
Część 2
Wydawca :  Fabryka Słów-----------------------------------------------------------------------
20 czerwca 2013
 Kontynuacja " Tropiciela "
Gdy Rigg z przyjaciółmi przeszedł Mur oddzielający jedyny znany im świat od świata, którego nie potrafią sobie wyobrazić, miał nadzieję, że prowadzi ich w bezpieczne miejsce. Ale zagrożenia, jakie niesie ten świat, nie tak łatwo dostrzec. Rigg, Umbo i Param wiedzą, że nie mogą ufać Vadeshowi – maszynie w ludzkiej postaci, stworzonej po to, by oszukiwać i zwodzić – ale teraz stracili też pewność, że mogą ufać sobie nawzajem. Jednak nie mają wielkiego wyboru. Rigg potrafi odczytać ścieżki przeszłości, ale jeszcze nie dostrzega czekającego ich niebezpieczeństwa: w stronę Ogrodu zmierza niszczycielska, śmiertelnie groźna siła. Jeśil Rigg, Umbo i Param nie zdołają działać wspólnie, by zmienić przeszłość, nie będzie już przyszłości…
Wydawca :  Prószyński i S-ka

----------------------------------------------------------------------
26 czerwca 2013
 Trzeci tom antologii klasycznych opowiadań SF.Wśród autorów między innymi:
 • Judith Merril
 • H. Beam Piper
 • Jack Vance
 • Ed Hamilton
 • C. L. Moore
 • Keith Laumer
 • Clifford D. Simak
 • Frederik Pohl
 • Murray Leinster
Wydawca : Solaris 


-------------------------------------------------------------------------
28 czerwca 2013


Drugi tom trylogii „Kudłacze”.
Planeta Zaratustra. Odkrycie na niej rozumnych rasy Kudłaczy, istot podobnych do kudłatych pluszowych misiów, zmienia całkowicie sytuację kolonistów na planecie. Kudłacze stają się ulubieńcami ludzi. Ale zabawne istotki mają kłopot – z nieznanej przyczyny chorują, potomstwo umiera i populacji Kudłaczy grozi wymarcie. Ludzie szukają rozwiazania, ale czy zdążą na czas?
W dodatku Kudłacze, jako tubylcy, są właścicielami olbrzymich obszarów planety, a na jej złoża ostrza sobie zęby różni poszukiwacze i kombinatorzy.
Wydawca : Solaris 

---------------------------------------------------------------------------------------
25 czerwca 2013
 Ambasadoria to miasto sprzeczności położone na krańcach zbadanego wszechświata. Avice Benner Cho jest nawigatorką na statku podróżującym w „wiecznym nurcie”, morzu czasoprzestrzeni rozciągającym się pod dnem codziennej rzeczywistości. Po wielu latach powraca na swoją rodzinną planetę. Ludzie nie są tu jedyną inteligentną rasą, a Avice nawiązuje niewytłumaczalną więź z Gospodarzami – tajemniczymi istotami niezdolnymi do kłamstwa. Jedynie niewielka grupka genetycznie zmodyfikowanych Ambasadorów włada ich językiem, umożliwiając kontakt pomiędzy dwoma społecznościami. Jednak gdy na planetę przebywa nowy Ambasador, krucha równowaga zawisa na włosku. By zapobiec tragedii i nieuchronnej wojnie ras, Avice musi osobiście porozumieć się z Ariekenami, dobrze wiedząc, że to niemożliwe…
                                             Wydawca : Zysk i S-ka

----------------------------------------------------------------------------

To by było na tyle , wszystkich zapowiedzi było dość sporo ale jak to ja wybieram tylko te które mnie interesują - oczywiście wyszło najwięcej fantastyki.
A jak u Was ? Czekacie na coś ?

Pozdrawiam bardzo serdecznie
Dalia

8 komentarzy:

 1. Dla mnie z tego grona tylko 'Skandalistki'. Ale to dobrze, bo ileż można wydawać na książki? ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tych, które przedstawiłaś to osobiście na żadną nie czekam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja planuję przeczytać Nexusa i Ambasadorię.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie, no nie wierze. Nic mnie nie interesuje... ;) Tego jeszcze nie było ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak wyżej. To chyba pierwszy taki przypadek... No, ale przynajmniej nie zbankrutuję :)

  in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Wyjątkowo nic mnie nie zainteresowało, ale to dobrze, gdyż na razie mam co czytać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mam dokładnie tak samo :) może nastepna garść zapowiedzi wzbudzi więcej emocji :)

   Usuń

Witam pokrewne dusze, które trafiły do mojego świata, bardzo mi przyjemnie Was u siebie gościć... Będzie mi niezmiernie miło gdy zostawicie po swoich odwiedzinach słówko. Każdy Wasz komentarz dodaje mi skrzydeł , poprawia humor i jest dla mnie inspiracją do dalszego działania .

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Anonimowych gości aby nie byli tacy bezosobowi proszę o podpisanie się imieniem.