poniedziałek, 25 marca 2013

Konkurs urodzinowy ...


 W lutym wypadła 2 rocznica powstania tegoż bloga , co prawda w ostatnim czasie brak wolnej chwili sprawia że przebywam na nim bardzo mało i nawet przegapiłam urodziny  lecz  w późniejszym poście obiecałam z tej okazji konkurs .  Trochę to trwało ale oto jest, dzisiaj parafrazując znany i lubiany cytat z filmu : Jak rozpętałem II wojnę światową " oficjalnie ogłaszam Urodzinowy Konkursik  :

       "Ludzie, ludzie! (..) zwariowałam książki rozdaję... 
Każdy szczęściu dopomoże, każdy dzisiaj wygrać może! " 

                                                                   Regulamin:
1. Organizatorem konkursu i sponsorem nagród  jest właścicielka bloga: dalia-hobby, książki pochodzą z mej prywatnej biblioteczki i są w stanie bardzo dobrym.
2. Aby wziąć  udział w tej konkursowej zabawie, należy:
 • odpowiedzieć w komentarzu na zadane poniżej pytanie konkursowe ,
 • poinformować które tytuły z podanej listy Was najbardziej interesują  ,
 •  umieścić na swoim blogu podlinkowany baner informujący o tym konkursie i przesłać mi info w którym miejscu jest umieszczony  .
3. W konkursie mogą brać udział jedynie obserwatorzy tego bloga.
4.Udział w konkursie polega na :
 • udzieleniu przez Uczestnika najciekawszej lub najbardziej kreatywnej odpowiedzi na pytanie konkursowe:    " Dlaczego lubię czytać ? "
5. Pod swoją odpowiedzią należy obowiązkowo zapisać swoje imię i adres e-mail. Osoby, które nie spełnią tego warunku, nie będą brane pod uwagę przy wyborze zwycięzcy; 
6. Konkurs trwa od 22.03.2013r do 03.05.2013r do godz. 23.59
7. Trzy zwycięskie wypowiedzi wybiorę osobiście, kierując się osobistym uznaniem.
8. Ogłoszenie zwycięzców będzie miało miejsce 05.03.2013r
9.  W konkursie mogą wziąć udział osoby zamieszkujący na terenie Polski lub za granicą, o ile w przypadku wygranej jako adres do wysyłki podadzą adres na terenie Polski;
10. Ze zwycięzcami skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, z przykrością będę musiała wybrać inną osobę .  
11. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.) 
13. Nagrodami w konkursie są niżej wymienione książki :  
 1. Zawodowiec - John Grisham
 2. Ognista - Sophie Jordan
 3. Trylogia : Sen, Mgła i Koniec - Lisa McMann
 4. Feral - Kate Wild
 5. Zło czai się wszędzie - Agata Christie
 6. Amberville - Tim Davys
 

ps. konkurs rusza z małym opóźnieniem, był zaplanowany na 22 ale automatyczna publikacja  nie zadziałała jak należy .

17 komentarzy:

 1. Pyszny konkurs, jednak niestety nie wezmę w nim udziału, ponieważ z początkiem kwietnia znikam na ponad dwa miesiące, więc niech inni szaleją :-)
  Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyobraźnia kształtuje rzeczywistość, a wiedza to potęgi klucz. Te słowa brzmią mojej głowie od momentu kiedy nauczyłam się czytać. Od tamtej chwili nie potrafiłabym odwrócić się od książek, od ogromu niezwykłych słów, które płynąc z nich wprost do mnie... Nie umiałabym zamknąć się przed najprzyjemniejszymi chwilami jakie mi ofiaruję podczas ich lektury. Dzięki nim potrafię marzyć, śnić, kochać i dostrzegać piękno w najdrobniejszych szczegółach. Książki potrafią pocieszyć, pomóc rozwiązać problem, czy po prostu rozbawić do łez. To właśnie one wyjaśniają mi raz za razem gdzie tkwi sens życia, istnienia na naszym łez padole. Więc jakżebym mogła nie lubić, czy raczej nie kochać czytać? :)

  Aleksandra, natasha2892@, banner w zakładce "konkursy" na moim blogu (http://czytelnicze-zycie.blogspot.com/], blog obserwuję.

  Najbardziej interesują mnie : Feral - Kate Wild, Ognista - Sophie Jordan oraz Trylogia : Sen, Mgła i Koniec - Lisa McMann

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlaczego lubię czytać ?
  Lubię czytać, ponieważ książki pozwalają się oderwać od rzeczywistości. Choć na chwilę możemy stać się kimś innym - wojownikiem, wampirem, magiem, bogatą dziewczyną. To już zależy od od wyboru powieści. Podczas czytania czuję się jakby to wszystko działo się na prawdę. Słyszę każdy szum drzew, każdy głos, widzę każdą postać, czuję promienie słońca na skórze, choć za oknem tak na prawdę jest zimno i pada też. A to wszystko dzięki literką przelanym na kartkę, które potrafią aż tyle niesamowitych obrazów utworzyć w wyobraźni.
  Czasami kiedy oglądam ekranizacje książek wydaje mi się, że już gdzieś widziałam te sceny... a no tak - w mojej głowie.
  Książki jak nic rozwijają umysł, poprawiają pamięć, pomagają w języku polskim np. jeżeli dużo czytamy nie robimy błędów, lepiej piszemy wypracowania. Oprócz tego pozwalają lepiej zrozumieć cały otaczający nas świat i istoty, które go zamieszkują - ludzi.

  Najbardziej interesuje mnie książka Ognista-Sophie Jordan.
  Obserwuję jako Patrycja Bajerczak,
  moje imię to oczywiście Patrycja.
  E-mail : patixa098@gmail.com
  Banner dodany na stronę główną.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluje blogowej rocznicy i życzę samych dalszych sukcesów na tym polu.
  Do konkursu chętnie się również zgłoszę, gdyż od dawna planuje poznać książkę ,,Zło czai się wszędzie''.
  Banerek jest z w zakładce : blogowe konkursy.
  mail: krysia2304@buziaczek.pl
  ***
  Dlaczego lubię czytać?
  Odp.
  Lubię, kocham, uwielbiam czytać, bo czytanie książek odrywa mnie od nudnej, szarej rzeczywistości. Lubię tak się zatracić w lekturze, że zapominam o wszystkim innym. Mogę się przenieść w inny świat - gdzie nie ma niewygód, niepowodzeń, zła piętrzącego się na każdym kroku. Czytanie, to dla mnie rozkoszowanie się słowem,treścią a nie tylko akcją. Wciąga tak, że nie umiem spać i jeść a ciekawość zżera mnie od środka. Nie wyobrażam sobie życia bez czytania, dlatego, że książki rozwijają wyobraźnię, uruchamiają emocje i spełniają marzenia. Czytanie jest dla mnie jak powietrze, bez którego nie wyobrażam sobie istnieć ....

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej piękna i szalona! Też druga rocznica w lutym? Zatem jesteśmy równolatkami blogowymi :)

  Do konkursu się zgłaszam, bo strasznie korci mnie "Ognista" :)
  Zostawiam mail: marta_kusz@wp.pl

  Zawsze lubiłam czytać. Dość szybko przyswoiłam litery i tak jakoś poszło... Nie wiem nawet co i jak :) Najpierw czytałam lektury, potem nauczycielka dorzucała jakieś konkursowe powieści, np. "Historię żółtej ciżemki" aż w końcu zaczęłam chodzić do biblioteki z mamą, gdzie z jej pomocą wybierałam sobie książki. Czytanie jest dla mnie naturalne i ciężko mi określić, dlaczego to lubię. Może dlatego, że lubię sobie różne rzeczy wymyślać a filmy są dla mnie zawsze za krótkie? :) Lubię piękne historie, inspirujących bohaterów, nieziemskich przystojniaków i duuużo humoru. Brakuje mi tego często w życiu, więc gdy mam taki niedosyt i chcę zapełnić czymś wolny czas to czytam. Nie potrafię po prostu leżeć i myśleć, opalać się z zamkniętymi oczyma i własnymi przemyśleniami. Muszę coś robić z moją głową więc czytam. Może to i pójście na łatwiznę, tak przecież sama niczego nie wymyślę... ale co tam! To jest po prostu przyjemne :) I nie wyobrażam sobie życia bez literek.

  OdpowiedzUsuń
 6. Banner w zakładce KONKURSY, a imię me Marta :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję drugiej rocznicy blogowania.
  Dlaczego lubię czytać? Z sprawą Kasi Grocholi i Nigdy w Życiu, książki umożliwiając przeniesienie się choć na chwilę w inny fajny świat lub inaczej spojrzeć na naszą rzeczywistość. Odrywają mnie od wszystkiego i sprawiają odrobinę przyjemności, której czasem tak brakuję.
  Co do wyboru to w tej kolejności:
  1. Trylogia : Sen, Mgła i Koniec - Lisa McMann lub
  2. Zawodowiec - John Grisham lub
  3. Ognista - Sophie Jordan przy tak dużym wyborze ciężko się zdecydować.

  Kasia ostapowicz.k@gmail.com
  a baner tu http://ksiazek-swiat.blogspot.com/p/aktualne.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Dlaczego lubię czytać?
  Książki, najczęściej dla mnie romanse czy fantasy są jak magia. Potrafię przy nich zapomnieć o swoich codziennych problemach w domu, szkole, rodzinie. O moich zmartwieniach wtedy nie myślę - dzięki książką przenoszę się w cudowny świat, w którym chciałabym żyć. Ale żyć realnie. To coś niesamowitego. Jedna książka może wzbudzić tyle uczuć we mnie! Raz płaczę nad nieszczęśliwymi wypadkami a innym razem śmieję się wraz z bohaterami. Po przeczytaniu książki ja dalej żyję w jej świecie. Po chwili jednak wracam do swojego świata, ale już zrelaksowana i lepiej nastawiona do życia. Książka jest jak muzyka - bez niej życie byłoby.. NUDNE. Nie rozumiem ludzi którzy wzbraniają się rękami i nogami przed przeczytaniem małej, niewinnej książeczki. Ja czytać kocham i mam nadzieję na wygraną jakiejś książki w tym konkursie ! :)

  Najbardziej interesuje mnie trylogia: Sen, Mgła i Koniec :) Bardzo dobrze się zapowiada, lubię taką tematykę :) Ciekawa wydaje się również "Ognista" i "Feral" :D

  bloga obserwuję, banerek wrzucony na bloga http://mojswiat-ksiazek.blogspot.com/ po prawej.

  Mam na imię Kasia :)

  email: kacha2105@onet.pl

  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Na początku to tylko kilka liter rozsypanych na kartce. Potem litery łączą się w słowa- te z kolei w całe zdania, akapity, strony... Wyrazy przędą skomplikowane sieci, pełne wzorów, labiryntów, ukrytych znaczeń, które tylko czekają by Cię omotać i porwać do swego tajemniczego, często mrocznego i nieprzewidywalnego wnętrza. Słowa w rekach pisarza są jak pędzel w rękach artysty- malują świat na płótnie naszej wyobraźni, kształtując krajobrazy jakich nikt inny nie będzie mógł już nigdy więcej zobaczyć. Bo to tylko Twój świat. Czytanie jest jak taniec i choć nie znasz kroków, słowa niosą Cię niczym wiatr na swych skrzydłach. Z każdym krokiem odkrywasz więcej, a każdy piruet może sprawić, że dostrzeżesz iż to co jest za Tobą zmieniło się w ułamku sekundy. Kocham czytanie za ten stan oszołomienia, za błogość, za emocje opisane tak pięknie, ze czujesz je każdą komórką swego ciała. Książka to wrota do innego świata- świata, który jest w Twojej głowie. I tylko Ty masz do niego klucz...
  Nie potrafię lepiej tego opisać. To trzeba po prostu przeżyć i poczuć.

  patrycjakuchta@onet.pl
  Patrycja
  Najbardziej kusi mnie trylogia "Sen" oraz ewentualnie "Feral"

  OdpowiedzUsuń
 10. Prawdę mówiąc, nieźle mnie skołowałaś tym pytaniem. Myślę i myślę, i wymyślić nie mogę. Czytam odkąd tylko pamiętam, ale nigdy nie zastanawiałam się, dlaczego to lubię. I kiedy teraz próbuję znaleźć sensowną odpowiedź, kompletnie nie wiem, co napisać. Na pewno czytanie jest dla mnie przepustką do innego świata, odskocznią od rzeczywistości, chwilą wytchnienia po męczącym dniu i tak dalej, i tak dalej, ale to nie dlatego czytam. Gdybym chciała po prostu uciec do innego świata, to równie dobrze mogłabym oglądać filmy i seriale. A książki są dla mnie czymś wyjątkowym, czego nie jestem w stanie porównać z niczym innym. Znalazłam kiedyś taki cytat: "Książka to także świat, i to świat, który człowiek sobie wybiera, a nie na który przychodzi", i myślę, że coś w nim jest. Świat wykreowany przez autorów żyje swoim własnym życie, w swoje własnej czasoprzestrzeni i ma swoich własnych bohaterów. Czytając, dobrowolnie wkradam się do tego świata i obserwuję życie innych. Ten świat istnieje naprawdę, dlatego nie jest to żadna ucieczka, raczej chwilowe przeniesienie się do miejsca, w którym obserwując, łatwiej jest znaleźć odpowiedź.

  Joanna
  asiunia34@poczta.onet.eu
  Najbardziej jestem zainteresowana Ognistą. Kolejne miejsce w rankingu zajmuje trylogia : Sen, Mgła i Koniec.
  A banerek umieściłam na stronie głównej. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 12. Część książek mam, inne czytałam, a reszta niespecjalnie mnie interesuje. Dlatego udziału nie wezmę. Ale za to gratuluję 2 lat "życia" bloga i życzę dalszej wytrwałości w prowadzeniu tego miejsca :)

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Zuzia
  2. zkudlinska@gmail.com
  3. Najbardziej jestem zainteresowana "Ognistą" oraz trylogią "Sen, Mgła, Koniec".
  4. Baner na blogu alezaczytana.blogspot.com
  5. Pytanie: Dlaczego lubię czytać?
  Myślałam, że to pytanie będzie jak bułka z masłem, a tu pustka w głowie. Trzeba się nieźle na główkować, żeby znaleźć poprawną (jak dla mnie odpowiedź. Hmmm...
  I znalazłam. Ubóstwiam poznawać świat, przeżywać przygody. Moich rodziców nie stać na drogie wakacje, więc musiałam znaleźć własne.I znalazłam, to książki. W każdej jest jakaś przygoda. Kiedy czytam książkę czuję jakbym była członkiem tej przygody. Bohaterem, który się nie odzywa. Takim, który stoi z boku i patrzy, jaka przygoda go dzisiaj czeka.
  Po wakacjach jak wszyscy koledzy i koleżanki, chwalą się, że byli na Karaibach, ja się chwalę, że jestem jedynym uczniem w klasie, który był w:
  - Baśnioborze (seria Baśniobór)
  - Tunelach z Willem i Chesterem (seria "Tunele")
  - w Avalonie ("Skrzydła Laurel")
  - Szkole dla wampirów ("Saga Domu Nocy")
  - i wielu innych miejscach...

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 14. Gratuluję drugiej rocznicy blogowania ;)
  1. Marcepankowa (Karolina)
  2. karolka1999[at]interia.pl
  3. Najbardziej interesuje mnie "Ognista" oraz "Feral"
  4. baner pojawi się za chwilkę na marcepankowy-swiat-ksiazek.blogspot.com
  5. Dlaczego lubię czytać?
  Dobra, myślałam, że akurat na to pytanie powinno mi być odpowiedzieć najłatwiej. Co jest ze mną nie tak, skoro nie potrafię wskazać przyczyny, dlaczego lubię to, co co lubię robić najbardziej na świecie? Po głębszym zastanowieniu się, mogę stwierdzić, że chyba nie kierują mną żadne moralne pobudki w stylu "czytanie rozwija wyobraźnię", czy "powiększa zasób słownictwa". Powiedziałabym, że to raczej takie skutki "uboczne" :D Później doszłam do wniosku, że to chyba dlatego, że z książką mogę się przenieść w dowolne miejsce na Ziemi, zapomnieć o świecie rzeczywistym i zacząć żyć w krainie wykreowanej przez autora. Szczerze, przyznam się, że kiedy mam po prostu doła, czy jestem zwyczajnie smutna, sięgam po książkę. I nawet nie musi być dowcipnie napisana. Wystarczy to, że przenosi mnie do swojego świata i to zazwyczaj wyciąga mnie z doła :)
  Poza tym, ja nie lubię czytać. Ja kocham!

  OdpowiedzUsuń
 15. Pytanie dość trudne jest, bo powodów do tego jest wiele
  Po pierwsze: czytać wolę zdecydowanie niż być w kościele.
  Uwielbiam odpływać do światów magicznych, a książki...
  One bramą są do nich! Za nie dałabym wszystkie pieniążki!
  Kocham je wąchać przed przeczytaniem, to dziwne odrobię,
  ale ich zapach sprawia, że mam bardzo radosną minę.
  Od tego zawsze zaczynam lekturę, taki to rytuał mój.
  Później zazwyczaj otwieram powieść, niczym stary zwój.
  A wraz z nią otwiera się przede mną magiczna brama,
  czuję się wtedy jakbym przez świat ten została wybrana.
  Wchodzę powoli, niczym bohater poznaję rzeczywistość,
  podczas tej podróży, mam nadzieję, że to moja przyszłość.
  Lecz jestem tam teraz, choć na zawsze chciałabym być
  W każdej chwili swojego życia między kartami książek żyć.
  Móc być czarodziejką, elfem, psem, robakiem, potworem,
  bohaterką, robotem, bogiem lub jeszcze innym stworem!
  To moje marzenie, a dzięki książkom spełnia się powoli,
  nic nigdy bardziej od czytania książek mnie nie zadowoli!
  Bo kocham zmieniać światy, niczym przez maszynę magiczną,
  czuć się jakbym była czasami dziewczyną prześliczną.
  Dlatego właśnie czytać lubię! Bo mogę być wszędzie,
  gdzie tylko zechcę i trudne to nigdy nie będzie!

  imię: Gabrysia
  e-mail: nowa.gabi@interia.pl
  Baner na moim blogu(ksiazkiiherbata.blogspot.com), boczny pasek. : )
  Najbardziej interesuje mnie książka "Ognista" Sophie Jordan

  OdpowiedzUsuń
 16. Gratuluję drugiej rocznicy! Oby kiedyś była nawet i dwudziesta druga ;)
  Pozdrawiam,
  Aleksandra
  alex1624@interia.pl
  Marzę o 'Ognista' - Sophie Jordan

  Chciałabym napisać jakiś wiersz, opowiadanie albo piosenkę, lecz kiedy tak się nad tym zastanawiałam do głowy przyszło mi tylko - Ponieważ czytanie to drugi oddech. Oddech serca, duszy i umysłu bez którego trudno nam żyć. Nie oddychając nie istniejemy.
  Dlatego kocham czytać!

  OdpowiedzUsuń

Witam pokrewne dusze, które trafiły do mojego świata, bardzo mi przyjemnie Was u siebie gościć... Będzie mi niezmiernie miło gdy zostawicie po swoich odwiedzinach słówko. Każdy Wasz komentarz dodaje mi skrzydeł , poprawia humor i jest dla mnie inspiracją do dalszego działania .

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Anonimowych gości aby nie byli tacy bezosobowi proszę o podpisanie się imieniem.