czwartek, 30 stycznia 2014

31 stycznia - Nie zapomnij się przytulić...

31 stycznia – Międzynarodowy Dzień Przytulania 
(obchodzony także 24 czerwca)

Badania naukowe udowadniają ze przytulanie jest bardzo zdrowe i niezbędne dla naszego prawidłowego funkcjonowania zarówno dla zdrowia psychicznego jak też fizycznego.  Czy zdarzało Wam się czuć błogo będąc przytulanymi ...tak ? no właśnie następował wtedy w naszym organizmie proces uwalniania hormonu dobrego samopoczucia nazywanego też hormonem przywiązania czyli oksytocyny . To za jego sprawką podczas przytulania jesteśmy po prostu szczęśliwsi , przytulanie poprawia samopoczucie , pokrzepia i zmniejsza stres , wspomaga nasz system immunologiczny, łagodzi ból i obniża ciśnienie a także uwaga : może być  skutecznym środkiem ułatwiającym zasypianie i głęboki sen
Dzięki przytulaniu pogłębiają się międzyludzkie ( a zresztą i nie tylko jak pokazują poniższe fotki ) relacje ,  jest to doskonały niewerbalny ( zwłaszcza dla osób małomównych )  sposób komunikowania się i okazywania empatii , okazuje się ze słowa nie zawsze są potrzebne , często wystarczy serdeczny przytulaskowy uścisk ( nie mylić ze ściskiem , bo może być ałłaaa :) )  
Virginia Satir, znana  psychoterapeutka stwierdziła że  :
 "By przeżyć, potrzeba nam czterech uścisków dziennie, by zachować zdrowie – ośmiu, by się rozwijać – dwunastu” 

Toż to ogromne dawki :) , mam wrażenie że zabiegani , zapracowani i rzuceni w ten wir szybkiego życia na co  dzień nie doceniamy tej jakże  potężnej i naturalnej siły  a przecież przytulenie też wycisza , dodaje energii do dalszego funkcjonowania - zdecydowanie warto o tym pamiętać :)
Jak widzicie kochani same zalety w tym przytulaniu , tulmy się więc na zdrowie do siebie a także do naszych zwierzaków  i to nie tylko w Dzień Przytulania ale na okrągło przez wszystkie dni w roku - wyzwalajmy tym jak najwięcej pozytywnej energii dla siebie i świata - to bardzo przyjemny i prosty sposób na lepsze samopoczucie  :)

Przesyłam Wam prosto z serca płynące 
serdeczne i mocne PRZYTULASKI  !!!!

 a poniżej kilka przytulnych fotek :

wtorek, 28 stycznia 2014

Z apatatem w ręku...Pieniny

Nawet najbardziej doświadczeni fotografowie nie są do końca pewni wyników swoich działań.
 Matthew Brady

A co dopiero tacy amatorzy jak ja - nawiązując do powyższego cytatu  :) 
Dziś w mojej skromnej FotoGalerii w myśl zasady cykam bo lubię kilka "ciepłych" fotek , jako że mróz za oknem dla rozweselenia oka - wspomnienia z czarownych Pienin .

PIENINY


sobota, 25 stycznia 2014

Krótkie przypowieści ..

Pewien kalif leżał złożony śmiertelną chorobą na swoim aksamitnym posłaniu. Najlepsi lekarze czuwający przy jego łożu byli zgodni co do tego, że tylko jedna rzecz może uratować chorego: należy podłożyć pod jego głowę koszulę szczęśliwego człowieka.

Natychmiast do wszystkich miast, wsi i osad rozesłano posłańców, aby znaleźli szczęśliwego człowieka. Po długich poszukiwaniach, gdy już prawie stracono nadzieję na powodzenie, posłańcy znaleźli pastucha, który śmiał się i śpiewał doglądając swych owiec.

Czy jesteś szczęśliwy?” - zapytali.

sobota, 4 stycznia 2014

Ludzie są na tyle szczęśliwi, na ile sobie pozwolą. / Abraham Lincoln / 1. Pamiętaj, że od twojego wyboru zależy, co widzisz, co myślisz i co słyszysz. Jedna osoba
widzi filiżankę do połowy pustą, a druga do połowy pełną. Jedna osoba widzi piękny ogród za
oknem, a druga brudną szybę.