wtorek, 16 lipca 2013

Darując książkę - pomóż...

Witam serdecznie
Chciałabym nieśmiało zwrócić Waszą uwagę Kochani na akcję zorganizowaną przez Fundację Mon Ami   mającą na celu pomoc zwierzakom trafiającym pod jej opiekę . Oto apel  który widnieje na ich stronie :


Podaruj książkę - pomóż koniom!


 Rozpoczynamy wielką zbiórkę książek!
Przyjmiemy każdą ilość!

Przejrzyjcie swoje biblioteczki, szafki, półeczki i piwniczki - wyszukajcie niepotrzebne książki.

POMÓŻCIE NAM ORGANIZOWAĆ CYKLICZNE KIERMASZE KSIĄŻEK!

Cały dochód z kiermaszy zostanie przeznaczony na leczenie i utrzymanie koni znajdujących się pod opieką Fundacji Mon Ami.

Wszystkich zainteresowanych akcją prosimy o kontakt tel.889 606 082 lub email fundacjamonami@gmail.com


Ja już wstępnie przejrzałam swoją biblioteczkę i odłożyłam kilka książek.  Mam nadzieję że przekażecie Kochani tą informację dalej w blogowy świat ,dzięki czemu uda się zebrać trochę książek  a my blogerzy będziemy mieli swój mały wkład w opiekę nad tymi wspaniałymi zwierzętami.  
Bo Kochani gdzie najlepiej znaleźć książkę jak nie u moli książkowych, no gdzie  ?


Z gorącym pozdrowieniem i uśmiechem :)

piątek, 12 lipca 2013

Najgrubsza książka świata...

Dziś w ramach ciekawostek dla moli książkowych prawdziwa gratka : 
NAJGRUBSZE KSIĄŻKI ŚWIATA 
-  ciekawi co takiego mogą zawierać ? 
Ja byłam :) 

 
Książka została wpisana do księgi rekordów Guinnessa

 A zgromadzono w niej zbiór wszystkich historii o Pannie Marple autorstwa Agaty Christie. W grubym na 32,2 cm tomie zmieściło się 12 powieści i 20 opowiadań – razem 4032 strony o wadze 8,04 kilograma
Jak wyliczono, w zbiorze tym popełniono 68 zbrodni, pojawia się 68 sekretów i kłamstw, 22 fałszywe oskarżenia; 59 zmyłek i 21 romansów. Na 43 dokonane morderstwa rozwikłano: 12 otruć, 6 uduszeń, 2 utopienia, 2 zadźgania nożem, spalenie, uderzenie w głowę, zabicie strzałą i 2 popchnięcia lub zepchnięcia. W tomie tym wypito 143 kubki herbaty, pojawia się też 66 pokojówek, zaś 47 elementów garderoby robionych jest na drutach. 
Książka ukazała się w limitowanym nakładzie 500 egzemplarzy dostępnych w cenie 1 tysiąca funtów za sztukę. Książkę wydano w maju 2009 roku .


W roku 2010 rekord ten został pobity gdyż pojawiła się nowa "najgrubsza książka świata". Nosi ona tytuł "The Collection, Obama and Pluralism"i opowiada o życiu Baracka Obamy, jej autorem jest indonezyjski autor Damien Dematry
Liczy  ona 5 472 strony i jest o prawie 1 500 stron grubsza od swojej rekordowej poprzedniczki.Nie doszukałam się informacji ile waży.
Barack Obama jako dziecko mieszkał w Indonezji przez cztery lata i  książka ta zawiera m.in  listy   pisane do niego przez uczniów z jego dawnej szkoły. 

Swoją drogą , nie wiedziałam że  życie Baracka Obamy , może zawierać tyle treści  - ciekawe co czuł gdy ją przeglądał ?

Co sądzicie o tych tomiszczach ? Jedno jest pewne, nie są zbyt praktyczne do czytania :)

Pozdrawiam ciepło :)

Dalia